Gry komputerowe

Kolejne informacje dotyczące LEGO Star Wars 2 i Empire at War

gry-online.pl

Pierwszy temat to LEGO Star Wars 2.

W Internecie pojawiły się kolejne plotki dotyczące kontynuacji gry LEGO Star Wars. Tym razem o trwających cały czas pracach nad programem poinformował serwis IGN. Mimo, iż wieść ta nie została oficjalnie potwierdzona przez głównych zainteresowanych, możemy spokojnie dać jej wiarę. Tylko szaleniec nie pokusiłby się w tej branży o stworzenie sequela produktu, który trafił do ponad trzech milionów użytkowników...

Według informacji uzyskanych przez redaktorów serwisu IGN, gra powstaje w studiu Traveller’s Tales – co również nie powinno dziwić, gdyż zespół ten opracował przecież pierwszy odcinek cyklu. Tym razem projektanci pozwolą nam pokierować bohaterami klasycznej trylogii Gwiezdnych Wojen. Podobnie jak w LEGO Star Wars, gra zostanie podzielona na trzy epizody: Nowa Nadzieja, Imperium Kontratakuje oraz Powrót Jedi. Warto wspomnieć, że już w pierwowzorze pojawił się bonusowy poziom z czwartego odcinka filmowej sagi, w której Darth Vader eksplorował korytarze schwytanej przez gwiezdny niszczyciel fregaty.
Już w pierwowzorze mogliśmy wcielić się w rolę Darth Vadera.

Premiera LEGO Star Wars 2 jest wstępnie planowana na jesień bieżącego roku. Tym razem za jej wydanie ma odpowiadać koncern LucasArts, a nie firma Eidos. Informatorzy twierdzą, że oficjalna zapowiedź programu nastąpi w najbliższych tygodniach.


A drugi to Empire at War.

Prace nad Star Wars: Empire at War zakończone!

Wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen z pewnością ucieszy wiadomość, że gra Star Wars: Empire at War uzyskała wczoraj „złoty” status. Oznacza to, że rozpoczął się ostatni etap w produkcji programu, związany z wytłoczeniem płyt i zapakowaniem ich do pudełka. Stąd już prosta droga na półki sklepowe.
Debiutancka gra studia Petroglyph, w którego szeregach znajdują się byli pracownicy Westwood Studios, oficjalnie pojawi się na rynku 16 lutego bieżącego roku. Osiem dni później program zadebiutuje w naszym kraju. Dzięki staraniom polskiego dystrybutora – firmy Licomp Empik Multimedia – rodzima wersja Star Wars: Empire at War została w pełni zlokalizowana, co z pewnością ucieszy tych graczy, którzy nie radzą sobie z językiem angielskim.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że Star Wars: Empire at War to strategia czasu rzeczywistego, nieco różniąca się innych produkcji tego typu. Oprócz tradycyjnej walki na powierzchni (wszystkie planety są oczywiście doskonale znane z kolejnych epizodów filmowej sagi), można tu także uczestniczyć w kosmicznych bataliach, jak również zarządzać swoimi siłami w fazie planowania, która w pewnym sensie jest ukłonem w kierunku gier planszowych. Dzięki tej ostatniej opcji rozgrywka nabiera rumieńców, gdyż zmusza gracza nie tylko do umiejętnego zarządzania surowcami, ale oddaje mu pełną dowolność w kreowaniu armii, która zaatakuje wybrane przez niego sektory. W programie dostępne są obie strony galaktycznego konfliktu. Obrońcy praworządności mogą stanąć po stronie Rebeliantów, natomiast fanatyczni wyznawcy zła, z pewnością skuszą się na służbę w siłach Imperium.

Jeśli już teraz chcesz sprawdzić, jak sprawuje się w akcji Star Wars: Empire at War, pobierz oficjalne demo! Długi czas oczekiwania na plik instalacyjny (w końcu waży on ponad 740 MB) umilą Ci inne materiały na temat gry, jakie znajdują się na łamach naszego serwisu. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z nimi:Tagi: Empire at War (39) LEGO Star Wars II: The Original Trilogy (19) LEM (70) LucasArts (109)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.