TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Ogrodowa księżniczka Leia

2006-03-28 19:41:00

Jest wiele różnych form fanostwa. Jednym z nich jest nazywanie pięknych kwiatów imionami ulubionych bohaterów. Heather Pryor nazwała swój niebiański Irys imieniem Księżniczki Lei (Iris Hexagonae) jeszcze w roku 1997, na specjalnie życzenie pewnego małego fana.

W 1996 zarejestrowałam inny Loisiański Irys, jako „Alicia Clare”, specjalnie dla mojej bratanicy, wspomina Pryor. Mój bratanek Nathan (starszy brat Alicii), był bardzo zazdrosny, że jego siostra ma kwiat nazwany jej imieniem, i wciąż prosił by nazwać jakiś kwiat jego imieniem. Ale tradycyjnie nie nazywa się kwiatów imionami męskimi, co było trudno wytłumaczyć jedenastoletniemu Nathanowi. Ale doszliśmy do kompromisu, zaproponowałam mu by podał mi jakieś specjalne imię, a ja go użyję. I choć Nathan urodził się kilka lat po premierze „Nowej Nadziei”, był fanem od prawie samego początku. Poprosił mnie więc, by nazwać kwiat imieniem Księżniczki Lei, którą zawsze bardzo podziwiał.

No i okazało się, że Loisiański Irys, Księżniczka Leia to bardzo silny kwiat. Rozrosła się ponad inne kwiaty w ogrodzie, a kiedy zakwitnie Leia zwraca na siebie uwagę. Kwiat może być silny, a przy tym ładnie się prezentować, czy to nie brzmi jak księżniczka Leia?


Jak się okazało, irys, Księżniczka Leia, ma nie tylko zapierające dech w piersiach kwiaty purpurowego koloru, ale już same płatki mają nietypowy, wręcz wojskowy styl.

Więcej o tym kwiecie można przeczytać (strona po angielsku) tutaj.

Poniżej kilka zdjęć tego niesamowitego kwiatu.


TAGI: Inna twórczość fanów (410) Leia (12) rośliny (6)

KOMENTARZE (1)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..