Świat Filmu

Firewall w kinach

W dniu dzisiejszym na naszych ekranach zadebiutował najnowszy film z Harrisonem Fordem pt. Firewall.

Specjalista ds. ochrony informatycznej Jack Stanfield pracuje w banku Landrock Pacific Bank w Seattle. Cieszący się zaufaniem przełożonych dyrektor swoją karierę i reputację zawdzięcza umiejętności projektowania najskuteczniejszych systemów ochrony informatycznej. Jednak zbudowany przez Jacka system ma jedną słabą stronę, której wcześniej nie brano pod uwagę: jest nią sam Jack. To właśnie w niego postanowił uderzyć bezwzględny i sprytny szef złodziejskiej szajki. Kierowana przez Billa Coksa banda przejmuje kontrolę nad domem Stanfieldów, czyniąc Beth i dzieci zakładnikami w ich własnym domu i zamieniając Jacka w wykonawcę planu zrabowania 100 milionów dolarów z banku Landrock Pacific.

Więcej o filmie. Przy okazji zapraszam do przeczytania wywiadu z Harrisonem Fordem, który znajduje się tutaj.

"Firewall" to najnowszy thriller reżysera Richarda Loncraine ("Wimbledon") i debiutującego scenarzysty Joe Forte. W filmie obok Harrisona Forda występuje cała plejada znanych aktorów: Robert Patrick, Paul Bettany i Virginia Madsen.

Ford gra Jacka Stanfielda – szefa ochrony banku, którego życie odwraca się do góry nogami w momencie, gdy jego żona (Madsen) wraz z dziećmi zostaje porwana. Zdesperowany mężczyzna kradnie ze swojego banku 37 milionów dolarów, których żądają porywacze pod wodzą Billa Coxa (Bettany). Kidnaperzy nie zamierzają jednak poprzestać na przyjęciu gotówki. Mają plan, który doprowadzić może do skazania mężczyzny za napad na bank...

"Firewall" to typowy, zrobiony w starym stylu, thriller klasy B, z tą różnicą, że odtwórcami głównych ról są gwiazdorzy kojarzeni raczej z produkcjami kina klasy A" - czytamy w recenzjach filmu. "Pełno tu zaskakujących zwrotów akcji i trzymających w napięciu rozstrzygnięć. Nie należy jednak spodziewać się, że film postawi przed nami jakieś intelektualne wyzwanie", podkreślają krytycy.

Wszyscy są zgodni jednak co do jednego. Najmocniejszym atutem "Firewall" są jego główni odtwórcy. "Kreacje stworzone przez Harisona Forda i Paula Bettany'ego sprawiają, że ten film warto zobaczyć" – podkreśla Willie Waffle.

"Firewall" to wciągająca gra w kotka i myszkę, w której przede wszystkim chodzi o zabawę, a tą bez wątpienia film nam z powodzeniem dostarczy" – dodaje Jeffrey Westhoff.


Film wyreżyserował Richard Loncraine. Występują: Paul Bettany, Virginia Madsen, Carly Schroeder i Jimmy Bennett. Za muzykę odpowiada Alexandre Desplat.Tagi: Alexandre Desplat (35) Harrison Ford (448) Paul Bettany (24)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.