TWÓJ KOKPIT
0

Przebudzenie Mocy

Jak nas ściemniano o trzeciej trylogii

2012-10-31 16:00:45

George Lucas (i nie tylko) przez wiele lat ściemniał nam o tym, że nowej trylogii nie będzie. Natomiast wiewiórki mówiły trochę coś innego. Informacje o tym, że trzecia trylogia się pojawi, wracały co pewien czas jak boomerang. Wczoraj Jonathan W. Rinzler przedstawił początek plotkowej historii trzeciej trylogii, dziś zajmiemy się jej końcem.

W roku 2010 zapowiadano, że saga wróci w 3D do kin koło 2015-2016 roku, a potem będziemy mieć trzecią trylogię. Klasycznej trylogii co prawda nie ogłoszono jeszcze, ale wiele wskazuje na to, że zobaczymy ją w 2014. „Atak klonów” i „Zemstę Sithów” w 3D zobaczymy już w przyszłym roku. Daty udało się w pewnym przybliżeniu trafić. 3D, na razie niepotwierdzone, ale pewnie też. Tamta pogłoska mówiła też o tym, że filmy mogą dziać się nawet 1000 lat po „Powrocie Jedi”, na te informacje jednak musimy poczekać.

W roku 2009 pogłoska nt. kolejnego filmu. Zdementowano ją twierdząc, że chodziło o serial, nie film. Kolejny wniosek jest taki, że przygotowanie serialu aktorskiego i filmu były w pewien sposób ze sobą skorelowane. Lucasfilmu nie stać było na serial więc ostatecznie wybrano film. Nie wiadomo kiedy ruszą pracę nad serialem.

Także w 2009 pojawiły się informacje, że trzecia trylogia będzie kręcona w 3D. Dodatkowo Lucas jakoby namawiał Francisa Forda Coppolę i Stevena Spielberga by zajęli się reżyserią. Na razie informacji o reżyserach i scenarzystach nie mamy. Plotkę jak zwykle zdementowano.

W 2005 chodziły plotki o tak zwanym Epizodzie 0, dziejącym się przed prequelami, który mógł dotyczyć Yody. To właśnie do tych plotek odwoływał się niedawno Frank Oz mówiąc, że jest gotowy do roli Yody.

W 2004 w ILM podpisano lojalki z klauzulą o Epizodach VII-IX. W 2003 nawet w ogłoszeniach o prace w ILM znalazły się „możliwe Epizody VII-IX”. Oczywiście wszystkie prace miały być tajne. Były też plotki o Peterze Mayhew, który miał mieć kontrakt na VII-IX Epizod, oraz Ahmedzie Beście, który w kontrakcie miał zakaz wypowiadania się o tych filmach.

Także w 2003 George Lucas w jednym z wywiadów nie ugryzł się w język i mówił, że robi 9 dwugodzinnych filmów. Potem to prostowano, że chodziło o 6.

W 2002 Steve Sanseet zastanawiał się nawet czy Lucas miał pomysły na trzecią trylogię. Świetnie to się komponuje z rozpisem 12 epizodów, który niedawno pokazał światu J.W. Rinzler.

O trzeciej trylogii wypowiadali się także Mark Hamill, Harrison Ford, Gary Kurtz, Carrie Fisher. Mieliśmy też swój własny polski wkład w historię plotkowania w postaci Jacka Rozenka.

Jednak i tak najciekawsze wypowiedzi miał w tym roku sam George Lucas, który dwukrotnie zaprzeczał planom kolejnych filmów. W styczniu George Lucas był w Daily Show u Jona Stewarta. Panowie znają się i lubią, zresztą to na cześć Stewarta powstała planeta Stewjon, z której pochodzi Obi-Wan Kenobi. I tym razem nie zabrakło żartów o sadze.
Jon Stewart zapytał Lucasa o to, czy możemy się spodziewać sequelu „Red Tails”. Lucas zaś odparł, że do tego jest nawet bliżej niż do siódmej części „Gwiezdnych Wojen”. Co oczywiście było żartem.

Potem przy innych wywiadach, przy okazji „Red Tails” Lucas wspomniał, o emeryturze i o tym jak odbierają go fani. Być może właśnie w tym tkwi niechęć twórcy do trzeciej trylogii. Sam żart na temat sequeli „Red Tails” został uznany za poważne oświadczenie np. przez dziennikarzy polskiego „Newseeka”.

Jednak najbardziej stanowcze stwierdzenie Lucasa o trzeciej trylogii padło w marcu, kiedy to George’a dopadli fani i pytali o trzecią trylogię.George tylko stwierdził: „Nigdy. Jestem na emeryturze.” Gwiezdne Wojny są martwe. Ale to już nieaktualne! Tak niby brzmiało oficjalnie ostatnie zaprzeczenie, ale jak to mówią nigdy nie mów nigdy.

Wokół prequeli narosło tyle oczekiwań, że sam George nie mógł im sprostać. Podobnie zresztą jest z trzecią trylogią, wielu fanów ma bardzo dualną naturę, bo z jednej strony są źli, że prequele czy „Wojny klonów” nie są tym, czym chcieliby było. Z drugiej zaś chcą kolejnych filmów. To było świetnie widać na Celebration VI, gdy jak tylko pojawił się Lucas padło pytanie o trzecią trylogię. Pytanie, które pozostawało bez odpowiedzi. Aż do teraz. Teraz cała historia plotek i niedomówień dobiegła końca. Epizod VII, VIII i IX powoli stają się faktem. Czeka nas wiele miesięcy oczekiwania i cała masa kolejnych plotek i pogłosek. Owszem pewne kontrowersje budzi fakt, że Lucasfilm został przejęty przez Disneya, ale po pierwsze George, choć przeszedł na emeryturę pozostanie konsultantem serii. Obecnie pracuje nad treatmentem (zarys scenariusza) kolejnych epizodów. Po drugie Lucasfilm będzie miał wolną rękę, tak jak obecnie mają inne firmy należące do stajni Disneya – Pixar czy Marvel. Siódmą część sagi zobaczymy już w 2015 roku, a kolejne co dwa-trzy lata.

Temat na forum o przyszłości Lucasfilm
Temat na forum o Epizodzie VII
TAGI: 3D (146) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (893) George Lucas (1107) Plotki (1202)

KOMENTARZE (13)

 • DarthBane662013-01-26 14:49:31

  A jednak wyreżyserują.

 • Kubasov2012-11-01 11:33:37

  Oj, GROMuś, tak jest i nic z tym nie zrobisz. Czasem to naprawdę potrafi wkurzyć, ale osobiście zalecałbym większy dystans obu stronom.

 • Darth GROM2012-10-31 23:08:09

  "Potem przy innych wywiadach, przy okazji "Red Tails" Lucas wspomniał, o emeryturze i o tym jak odbierają go fani."

  Fani SW, a głównie hejterzy, to są największe zazdrosne kutwy w tej galaktyce.

  GL robi filmy, źle!

  GL nie robi filmów, źle!

  GL chce coś robić, źle!

  GL nic nie robi, źle!

  GL sprzedaje firmę, dobrze? nope, źle!

  Nosz ku..a mać, co ma się zabić???

  Jedyne, co hejterzy potrafią, po za laniem kwasu, to liczyć pieniądze Lucasowi, co za paranoja, a potem zdziwieni, że sprzedał firmę.

 • MistrzSkywalker2012-10-31 22:39:06

  Może Lucas powiedział to spontanicznie, bez głębszego zastanowienia? Spokojnie, ludzie.

 • dupcengier20112012-10-31 22:38:42

  hmm na hatak.pl pisze ,że scenariusz epizodu 7 jest już gotowy
  http://hatak.pl/aktualnosci/seriale/26113/Lucas_i_Kennedy_o_przyszlosci_Gwiezdnych_Wojen/

 • Łukasz Niebochodzik2012-10-31 20:39:23

  Odczuwam wibracje, mocy serial dla młodzieży niejaki justin b. jest wrażliwy na moc

 • DARTH VADER2012-10-31 20:31:30

  ja tylko mam nadzieje, ze Williams jeszcze zdarzy napisac muzyke :) bardzo bym tego chcial !! :)

 • Jaro2012-10-31 18:13:01

  Czy to dobry moment na wytknięcie, że w podtytule newsa użyto niewłaściwej odmiany zaimka osobowego "my"?

 • Nild2012-10-31 17:43:25

  Lord Bart : O co Ci w sumie chodzi?

 • Lord Bart2012-10-31 16:42:10

  Słowność to dotrzymywanie danego komuś słowa. Dzięki niej człowiek staje się wiarygodny dla innych ludzi, wzbudza zaufanie.

  Prawdomówność to szczerość, otwartość i prawdziwość swoich wypowiedzi. Mówienie prawdy nie zawsze podoba się innym ludziom, ale jest dowodem naszej mądrości i dojrzałości.
  :D

 • Long2012-10-31 16:28:44

  "George tylko stwierdził: "Nigdy. Gwiezdne Wojny są martwe""

  LS przetkaj uszy ;) Stwierdził tylko, że odszedł w stan spoczynku.

 • Piett2012-10-31 16:07:40

  "żart na temat sequeli "Red Tails" został uznany za poważne oświadczenie np. przez dziennikarzy polskiego "Newseeka"".

  Cóż - ich dziennikarze swoją "inteligencją" są godni swoich czytelników :P

 • Foleb2012-10-31 16:07:01

  będzie wojna.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..