TWÓJ KOKPIT
0

Sprośne okruchy

Co Lucas planuje zrobić z pieniędzmi

2012-11-02 19:58:58Finalizacja transakcji sprzedaży Lucasfilmu powinna sie odbyć przed końcem roku. Z uwagi na to, że firma ta w 100% należy do George'a Lucasa, to "Maker" otrzyma całe 4,05 mld dolarów. Niedługo później, jak twierdzi jeden z członków Lucasfilmu, George planuje przeznaczyć sporą część tej sumy na fundację wspierającą edukację. Ta lwia część tej sumy będzie oscylować wokół 4 mld USD.

Nie jest jeszcze pewne, która fundacja otrzyma środki. Lucas, wspólnie ze swoją partnerką Mellody Hobson, jest obecnie szefem Edutopii, która jest częścią Fundacji Edukacyjnej George’a Lucasa. Wykorzystując tę fundację przeznaczył on w 2006 roku 175 mln dolarów na rozwój USC - uczelni do której uczęszczał. Sama Edutopia skierowana jest do szkół podstawowych, pomaga we wdrażaniu programów nauczania wspierających analizowanie informacji, kreatywne rozwiązywanie problemów czy współpracę i komunikację potrzebną do osiągnięcia zamierzonych celów. Dodatkowo należy pamiętać, że jedną z firm wchodzących w skład grupy Lucasfilmu była przez spory czas Lucas Learning, która odpowiadała za rozwój materiałów i gier edukacyjnych. To właśnie przy współpracy z tą firmą powstała cała seria gier edukacyjnych jak Droid Works czy The Gungan Frontier.

Sam Lucas na temat swojej decyzji wypowiedział się w środę: Przez 41 lat większość swojego czasu i pieniędzy włożyłem w firmę. Zaczynając nowy rozdział w swoim życiu, cieszę się, że mam możliwość poświęcenia czasu i środków filantropii. Podtrzymuje tym samym oświadczenie, które wydał w 2010 roku. W roku 2010 George Lucas złożył publiczną obietnicę, że przeznaczy co najmniej połowę swojego majątku na cele charytatywne, dołączając do grona miliarderów, którzy zrobili to wcześniej (np. Bill Gates czy Warren Buffet).

George Lucas złożył wtedy następująca przysięgę: Przysięgam, że tak długo aż będę miał środki do swojej dyspozycji, będę starał się podnieść możliwości edukacyjne dla przyszłych pokoleń studentów, niezależnie od ich wieku.

Dedykuję większość mojego bogactwa by rozwinąć edukację. To jest klucz do przetrwania ludzkiej rasy. Musimy zaplanować naszą wspólną przyszłość, a pierwszy krok to właśnie społeczne, emocjonalne i intelektualne narzędzia, które dajemy do dyspozycji naszych dzieci. Jako ludziom, naszym najważniejszym narzędziem przetrwania jest umiejętność myślenia i adaptowania się, a nauczyciele, opowiadający historie i inni są odpowiedzialny by nadal tak się działo.


Warto tutaj przypomnieć, że Lucas wielokrotnie już przeznaczał swoje pieniądze na różne fundacje, nie tylko poświęcone edukacji. Dotował między innymi fundacje wspierające walkę z rakiem, fundację Spełniamy Marzenia i fundację filmową. Możliwe jest więc, że i tym razem wszystkie środki nie zostaną przeznaczone tylko na jeden wybrany cel. Niezależnie jednak od ostatecznego wyboru, godne uznania jest to, że trafią one do potrzebujących. Na pewno jednak większość z nich zostanie przeznaczona na edukację. Zarówno Lucas, jak i jego obecna partnerka Mellody Hobson, bardzo doceniają znaczenie edukacji. Sami są doskonałym przykładem tego, że dobra edukacja może otworzyć drogę do wielu sukcesów. Ani Lucas, ani Mellody nie pochodzili z bogatych rodzin i gdyby nie wykształcenie oraz własna ciężka praca, to nie byliby w stanie osiągnąć tyle w życiu.
TAGI: Fundacja (10) George Lucas (1109) Lucasfilm (686) Mellody Hobson (22)

KOMENTARZE (12)

 • Darth GROM2012-11-03 20:21:46

  Bart wymień mi anonimowego darczyńcę, który podarował 4 mld na cele charytatywne. O ile mi wiadomo, to ludzie, którzy podzielili się tak wielkim majątkiem jawnie o tym głoszą. Oczywiście mówimy tu, o tak astronomicznej kwocie, a nie jakiś mniejszych darowiznach. Fakt, że GL o tym powiedział publicznie, nic nie umniejsza jego gestu. Nadal jest, to zachowanie wielkiego człowieka godne wielkiego podziwu.

  Ktoś kiedyś mądrze powiedział "Prawdziwego mężczyznę poznaję się nie po tym jak zaczyna, tylko jak kończy".


  Jak kończy Dżordż, można przeczytać w tym newsie. Moim skromnym zdaniem GL ma jaja ze stali i wielkie serce, bo na taki gest niewielu ludzi na świecie by się zdecydowało, a już na pewno niejęczący hejterzy.

  " Why? Bikoz ludzie widzą, że produkty SW są sprzedawane za ciężkie pieniądze, a wielokrotnie nie są tego warte. Dlatego nazywa się to pazernością itp.
  Gdyby firma wypuszczała same perełki, nikt by się nie dziwił ich cenie."

  Tylko zapominasz o tym, że produkty, które oferował Lucas, to są filmy, seriale, książki, albumy, gry komiksy, a te zawsze były w dostępnej cenie, a co najważniejsze pożądane przez fanów.

  Natomiast Maker nie ma nic wspólnego, z producentami na licencji, którzy wyprodukowali buble lub zbyt drogi staff, dlaczego jego obarczasz pazernością za politykę zewnętrznych firm i jak, to się ma do tego, na jaki cel chce przekazać prawie cały majątek?

  Takich ludzi się podziwia, a nie obraża. Czy, to nie fantastyczne, że człowiek, który dał nam pasję, okazał na końcu, wielki charakter, oraz klasę? Jeśli ktoś hejtuje nawet taki godny czyn, to psychiatra już na pewno nie pomoże.

  Dla mnie osobiście Dżordż był i jest wielki. Będzie mnie inspirował do końca życia.

  Hejterzy wstydźcie się za lata zajadłych obelg, bo mnie za was wstyd!!!

 • Alex Wolf2012-11-03 18:17:05

  @Lord Bart-> dobrze prawisz, nic dodać nic ująć

 • SW-Yogurt2012-11-03 17:33:05

  Przypowiastka z brodą:
  Był sobie baaardzo bogaty człowiek, który nie bardzo chciał się dzielić z bliźnimi, o żonie nie wspominając. Wręcz wymusił na niej przysięgę, że pochowa go z całym majątkiem. I umarł.
  Po ceremonii, tuż przed zamknięciem trumny wdowa podeszła do niej i włożyła w zimne dłonie sknery stalową szkatułkę. Jej przyjaciółka pyta się zdumiona:
  - Czyś ty jest taka głupia, że faktycznie pochowałaś go z całym bogactwem?
  - Oczywiście - odpowiedziała wdowa - Jestem uczciwą kobietą, sprzedałam cały majątek, pieniądze ulokowałam na swoim koncie, a w szkatułce umieściłam imienny czek na mojego zmarłego męża. W każdej chwili może go zrealizować...

 • Lord Bart2012-11-03 17:00:51

  jak twierdzi jeden z członków Lucasfilmu...

  Naprawdę, trochę logiki i spokoju. i może marzeń że GL da trochę kaski dla B, bo współpraca a już z pewnością komunikacja, to tu też szwankują.

  Poza tym najlepsi są darczyńcy anonimowi, a ci którzy gardłują... zresztą, kupując gadżet 2x droższy, bo z SW znakiem wcale nie czuję że, po części, wspieram biednych, zdolnych i chcących się kształcić.
  ciekawe dlaczego?

  GL w masowej świadomości i tak zostanie Luca$em, co zresztą potwierdzają komentarze anglojęzyczna na różnych forach czy YT.

  Why? Bikoz ludzie widzą, że produkty SW są sprzedawane za ciężkie pieniądze, a wielokrotnie nie są tego warte. Dlatego nazywa się to pazernością itp.

  Gdyby firma wypuszczała same perełki, nikt by się nie dziwił ich cenie.

  Ale... "faperzy" swoje. Prawda jest gdzieś pośrodku tylko kogo to obchodzi?

 • Darth GROM2012-11-03 14:41:35

  Jaskoviakus Anonimus, ty nawet nie widziałeś 10 tysiaków pl. Gołym okiem widać, że z zerami masz duuuży kłopocik.

  Widzisz, nie chodzi o to ile sobie zostawił, chodzi o to ile dał na cele charytatywne, co dobitnie świadczy, że dla Dżordża pieniądze, to tylko środek do realizowania marzeń. Oddając prawie wszystko zrezygnował ze swoich marzeń by inni mogli je ziścić. To jest poświęcenie, na które żadnego zajadłego hejtera nie było by stać.

  Powtórzę pytanie zajadli hejterzy, gdzie się teraz podzialiście, no gdzie, pochowaliście się po kątach?!

 • Darth Kasa2012-11-03 12:53:51

  Niezależnie od tego, jak jest się bogatym, oddać 4 mld (czy choćby ich znaczną część) to jednak jest gest, na który stać bardzo niewielu. No ale niektórzy, jak już raz się do Lucasa dobrali, to nie odpuszczą.

 • Lorn2012-11-03 10:42:19

  @Jaskoviakus Anonimus -4,02mld -4mld = 0,2mld
  Brawo, a teraz idź oddać rodzicom pieniądze za swoją edukację.

 • Jaskoviakus Anonimus2012-11-03 07:34:47

  W imieniu bastionowych hejterów -
  4,02 mld $ dostał. 4 mld $ rozda. Ergo: zostawia sobie 0,2 mld $. 200 000 000 $. Widzieliście kiedyś podobne pieniądze? Od pewnego momentu ilość zer nie ma już znaczenia.

 • Darth GROM2012-11-03 00:05:06

  Przyłączam się do słów Rusisa, gdzie się teraz podziali zajadli hejterzy plujący kwasem na Lucasa, którzy wciskali zawistną ciemnotę innym, że Dżordż wszystko robi tylko dla kasy, gdzie wy teraz k jesteście? Kogo z was było by stać na taki gest, no, kogo?

  Wiemy już, że nie Luke'a S.

 • Luke S2012-11-02 20:32:14

  Ta, dobra śpiewka :D Jak widać niektórzy jeszcze w to wierzą i zasłaniają się idiotycznymi argumentami o "wrednych hejterach"... Koleś trzepie kasę na nas jak leci, nic go nie obchodzi, sprzedaje uniwersum dla imperium stworzonego przez sataniste, masona, iluminate i zboka - Walta Disneya.

  Ta bestia teraz śmie jeszcze wciskać taki kit, szkoda gadać. Ja też mogę teraz sprzedać swoją matkę i kasę przekazać na szpital, byłbym bohaterem (nie wspominając o tym, że tak faktycznie zatrzymałbym wszystko dla siebie)

 • Shedao Shai2012-11-02 20:26:37

  Ja to już bym chyba wolał żeby Luca$ zarobioną na mnie kasę wydawał na browary i pizzę a nie na jakieś fundacje edukacyjne

 • Rusis2012-11-02 20:07:12

  Czekam na komentarze wszystkich, którzy uwielbiają pisać, że dla "Luca$a" liczą się tylko pieniądze, robi skok na kasę, wydaje kolejne edycje, żeby ograbić fanów :D

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..