TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Leland Chee o chronologii "The Clone Wars" #5

2012-11-10 11:09:19 Oficjalny blogNadszedł czas na kolejne notatki Lelanda Chee na temat chronologii i kanonu w "The Clone Wars". Jeśli chcecie sobie przypomnieć pełny spis kolejności odcinków, wystarczy, że klikniecie w link zawierający tę listę.

Ludzie lemury! Niebiescy ludzie! Wirus doktora Vindiego!

"Jedi Crash" (S113) - Gdy Anakin zostaje ciężko ranny w bitwie, generał Aayla Secura musi nauczyć Ahsokę filozofii Jedi dotyczącej nie tworzenia więzi z innymi.

"Defenders of Peace" (S114) - Podczas gdy Jedi walczą z nową bronią Separatystów, pacyfistyczni Lurmeni muszą zadecydować czy poddać się gnębiącym ich Konfederatom, czy też stanąć do boju u boku Anakina, Ahsoki i generał Secury.

Ta duologia przedstawia Maridun, kolonię Lurmenów, ludzi-lemurów. Prace koncepcyjne dotyczące tej rasy powstały na potrzeby "Zemsty Sithów", ale to jest ich pierwsze wystąpienie na ekranie; tu też po raz pierwszy są wymieniani z nazwy. Fani Expanded Universe mogą rozpoznać Maridun jako ojczyznę Amaninów. Aayla Secura, która debiutuje również w tym odcinku, jest pierwszą postacią z EU, która została przeniesiona na duży ekran. Komandor Bly, który służy pod jej rozkazami aż do "Zemsty Sithów", podobnie pojawia się tu po raz pierwszy. Zgodnie z kolejnością wyświetlania odcinków, droidy taktyczne debiutują tutaj, ale chronologicznie istnieją od samego początku. Defoliator wraca w sezonie czwartym.

"Trespass" (S115) - Podczas badania przyczyn zniknięcia służb ochrony na odległym, zamrożonym świecie, Anakin i Obi-Wan trafiają w sam środek rosnącego konfliktu.

Tutaj debiutują w serialu niebieskoskórzy Pantoranie, którzy z kolei pojawili się po raz pierwszy w "Zemście Sithów"; w małych rólkach grali ich George Lucas i jego córka Katie. Pani senator Riyo Chuchi pojawia się co raz w TCW. Talzowie to rasa pojawiająca się w tle kantyny w "Nowej nadziei", a dosiadane przez nich narglatche pochodzą z konceptów do "Mrocznego widma". Zwierzęta te powrócą w sezonie piątym. Przewodniczącego Chi Cho zastąpi ktoś inny.

"Blue Shadow Virus" (S117) - Padmé i Jar Jar zostają schwytani podczas poszukiwań tajnego laboratorium Separatystów. Rozwścieczony Anakin, wraz z Ahsoką i Obi-Wanem, próbuje uratować przyjaciół i powstrzymać rozprzestrzenianie się śmiercionośnego wirusa.

To pierwsza z dwóch części aktu opowiadającego o broni biologicznej tworzonej przez Separatystów w sekretnej placówce na Naboo. Obecna królowa planety, Neyutnee, wkracza w obrotowe drzwi monarchiń, które objęły władze po Amidali, wśród których są Jamilia z "Ataku klonów" i Apailana z "Zemsty Sithów". Nawet do czasu sezonu piątego, Separatyści nie wynaleźli sposobu na poradzenie sobie z robolobotomią - taktyką zbierania danych z odciętej głowy droida.Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: George Lucas (1127) Holo z oficjalnej (151) Katie Lucas (12) Leland Chee (60) The Clone Wars (1390)

KOMENTARZE (4)

 • Ahsoka_Tano2012-11-12 17:42:18

  Że tak zapytam Cię Shaak o coś: "Przewodniczącego Chi Cho zastąpi ktoś inny." - Czyli, że nie będzie już pani senator Chi Cho w TCW? Nie pojawi się w SE05? Z tej informacji kontekstowej przynajmniej ja wyciągam takie właśnie wnioski, przypuszczenia.

 • FoX2012-11-11 20:43:21

  haha, słowo ''kanonu'' mnie rozbawiło...
  ehh... niektóre momenty w TCW można uznać za kanoniczne, ale mam już dość psucia kanonu w tak perfidny sposób jak zabicie Piella... on zginął przecież pod ciężarem zwalonej kolumny po orderze 66, zabity przez szturmowców... a nie w TCW.. >.<

 • Zakrza2012-11-10 12:42:37

  gdyby nie to, że ten serial jest tak słaby to pewnie obejrzałbym go jeszcze raz, chronologicznie.

 • ShaakTi11382012-11-10 11:12:20

  Leland sam przyznał, że na razie jest to mało odkrywcze, ale później robi się o wiele ciekawiej. Mógłby podawać więcej informacji kontekstowych.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..