TWÓJ KOKPIT
0

Spoza galaktyki

"Jaina Proudmoore: Wichry wojny" - premiera

2012-11-16 14:17:42 Fabryka Słów

Zgodnie z zapowiedziami, w dniu dzisiejszym ukazała się kolejna książka Christie Golden, współautorki serii Przeznaczenie Jedi (Omen, Sojusznicy, Hegemonia). Jaina Proudmoore: Wichry wojny to powieść dziejąca się jednak nie w uniwersum Gwiezdnych Wojen, a World of Warcraft.

Popioły Kataklizmu zdążyły już osiąść w podzielonych królestwach Azerothu. Gdy zniszczony świat dochodzi do siebie po katastrofie, znana czarodziejka, Lady Jaina Proudmoore nie ustaje w walce o poprawę relacji między Hordą, a Przymierzem. Jednakże napięcia pomiędzy frakcjami rosną i światu grozi otwarta wojna, która zniszczyłaby ledwie odzyskaną odrobinę spokoju.
Do ukochanego miasta Jainy, Theramore, nadchodzą złowróżbne wieści. Skradziono jeden z najpotężniejszych artefaktów należących do niebieskich smoków, Źrenicę Światła. Jaina wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu, przyłączając się do Aspekta niebieskich smoków, Kalecgosa. W trakcie pogoni pomiędzy dwójką znamienitych bohaterów powstaje zaskakująca więź, jednak kolejna katastrofa czyha na nich tuż za zakrętem.
Garrosh Hellscream gromadzi armie Hordy, by przeprowadzić otwarty atak na Theramore. Pomimo rozłamu, który staje się coraz bardziej widoczny pośród frakcji, której przewodzi, zuchwały wódz wojenny zamierza rozpocząć epokę, w której absolutna władza będzie należała do Hordy. Trawiący go głód podboju sprawia, że ci, którzy mu śmią się mu sprzeciwić, ponoszą okrutne konsekwencje.
Armie Przymierza gromadzą się wokół Theramore, by odeprzeć najazd Hordy, jednak dzielni obrońcy nie są przygotowani na prawdziwy wymiar przebiegłej i zwodniczej strategii Garrosha. Jego atak nieodwracalnie przemieni Jainę, zatapiając zagorzałą głosicielkę pokoju w chaotycznych, niszczycielskich odmętach wojny.


Jaina Proudmoore: Wichry wojny pojawiła się na naszym rynku nakładem Fabryki Słów, ma równo 400 stron i kosztuje 39,90 zł. Fani Christie mają jeszcze jeden powód do radości – Fabryka Słów zapowiedziała już premierę jej kolejnej książki, Starcraft 2: Punkt krytyczny.

KRÓLOWA OSTRZY UPADŁA. NADCHODZI SARA KERRIGAN

– Jim, wiem, co zrobiłam. Pamiętam... Miliony zabitych... PRZEZE MNIE!
– To bez znaczenia. Sara Kerrigan, Królowa Ostrzy... Nie rozumiesz – westchnęła Kerrigan. – I pewnie nigdy nie zrozumiesz. Mam to wrodzone, tę zdolność niszczenia. Wszystkiego, czego dotknę, wszystkiego, na czym mi zależy... Dlatego zergi mnie wybrały, Jim. Dlatego, że WSZYSTKO NISZCZĘ...

Powieść ukazuje nieznane dotąd fragmenty przeszłości Jima Raynora i Sary Kerrigan. Otwiera okno na świat namiętności, akcji i przygody. „StarCraft II: Punkt krytyczny” opisuje zdarzenia rozgrywające się między tym, co zaszło w „StarCraft II: Wings of Liberty”, a co dopiero się zdarzy w „StarCraft II: Heart of the Swarm”.
I choć nie ma już Królowej Ostrzy, to Sara Kerrigan żyje. Kobieta, która niegdyś władała niezliczonymi umysłami obcych i wiodła zergów do gwiazd, została zdetronizowana przez tego samego człowieka. Teraz flota Dominium Arcturusa Mengska depcze jej po piętach i żąda krwi. Dla Jima Raynora będzie to sprawdzian jego siły, sprytu i lojalności, skoro wbrew wszystkiemu pragnie chronić kobietę, którą kocha.


Starcraft 2: Punkt krytyczny ukaże się już za niecały miesiąc, bo 6 grudnia.
TAGI: Christie Golden (70) World of Warcraft (13)

KOMENTARZE (9)

 • Ricky Skywalker2012-11-16 23:24:13

  Christie to tylko o Jainie i o Jainie pisze... w kółko o tym samym, niezależnie od uniwersum.

 • Luke S2012-11-16 20:43:40

  Szedał nie umie pisać newsów - premiera.

 • Lord Bart2012-11-16 19:05:58

  tak okładka Wichrów z daleka przypomina mi... a już nic :P

 • ogór2012-11-16 17:07:51

  Dobre są te książki z Warcrafta, ktoś czyta?

 • RadioFreeZerg2012-11-16 16:08:01

  JEST! Już chciałem zamawiać Flashpointa przez amazon za 25$ a tu taka miła niespodzianka!

 • Zakrza2012-11-16 15:52:41

  Qel Asim---> RSSa używam:P

 • Kassila2012-11-16 15:05:19

  Wichry wojny to daaawno temu był taki serial. Z tego co pamiętam, to świetny:)

 • Qel Asim2012-11-16 14:58:00

  Zakrza --->
  http://gwiezdne-wojny.pl/b_personalizacja.php?akcja=glowna

 • Zakrza2012-11-16 14:54:45

  To teraz nawet o takich rzeczach piszecie?

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..