Różne

Rok 2006 według oficjalnej

Na oficjalnej podsumowano niedawno rok 2006, będący dokładnie pomiędzy 2005, w którym zamknięto sagę i 2007, w którym będzie ona obchodzić swoje 30-lecie. Oto dziesięć najważniejszych wydarzeń, zdaniem oficjalnej, mijającego roku.(tak przy okazji świąecznego klimatu, posąg Yody z brązu autorstwa Lawrence'a Noble, pokryty śniegiem przed posiadłością artysty).

10. Dziesięciolecie oficjalnej. Cóż, miało być coś wielkiego z nostalgicznymi artykułami, grudzień się kończy i jakoś nic takiego się nie doczekaliśmy. Ale jak to mówił hrabia Dooku, to dopiero początek. Jedno jest pewne, oficjalna będzie dalej się rozwijać i czeka nas jej kolejna odsłona w przyszłym roku, to zapowiadają od dawna, więc jest szansa, że wyjdzie. A czy skończy się tylko na redesignie i śledzeniu nowych zapowiedzi? Zobaczymy.

Oto jak w czasach, zanim oficjalnie ruszyła, gdy była jedynie dodatkiem do strony Foxa (1995-1996)A to juz pierwszy wygląd oficjalnej, w oczekiwaniu na Mroczne Widmo:I początek czekania na Atak klonów:Późniejsza wersja:Oficjalna w okolicach premiery Zemsty Sithów:I jej obecna wersja:Na dzień dzisiejszy to ponad 10 tysięcy stron zawartości, w przyszłym ma być jeszcze więcej.

9. Miniaturowe myśliwce. Czyli nowy dodatek do Miniatur, tym razem poświęcony bitwom w kosmosie. Starship Battles budziło zainteresowanie i dotarło do Polski w ilościach śladowych.

Temat na forum

8. Przejazd przez USA. To coś o czym chyba nie pisałem, bo raczej nie było powodu. Otóż miast udawać się na konwenty, w tym roku, po USA jeździli przebierańcy udający Vadera, Wicketa i Chewbaccę i uczestniczyli w lokalnych imprezach. Wszystko pod patronatem Lucasfilmu, by skutecznie promować sagę. Poniżej kilka fotografii z tego wydarzenia.Po więcej odsyłam na oficjalną.

7. Odkrywana przeszłość w Rycerzach Starej Republiki. Czyli seria komiksowa KOTOR, dobry start, dobre przyjęcie. Commencement i kolejne tomy zostały ciepło przyjęte przez fanów. A konkurencja była duża, przede wszystkim książkowa i komiksowa seria Legacy.

6. Sokół Milenium wśród najlepszych produktów roku. Czyli tych, które najlepiej się sprzedały. Chodzi o dioramę przedstawiającą Sokoła na Gwiaździe Śmierci. A sukces duży, bo cena we Francji to jakieś 2400 USD, a do tego jeszcze przesyłka. Nikt się nie spodziewał, że aż tak dobrze się to sprzeda:

A konkurencja:Popiersie Shadow Troopera.Generał GrievousPadme i R2 z Clone WarsBarka Żaglowa Jabby z LegoTransformer Sokół Millenium.Winylowe figurki R2 i C-3POMiecz świetlnyGeorge Lucas w przebraniu szturmowcaGłowa Dartha Maula

5. Sculpting the Galaxy. Czyli nowa książka o powstawaniu modeli w sadze. Bez wątpienia dzieło ciekawe, choć na razie trudno mi się o nim wypowiadać.

4. Nagrody za fanfilmy. Przede wszystkim Pitching Lucas, no i wliczono w to także spotkania z fanami na ComicConie i GenConie.

3. Wykonanie utworu Crazy w MTV. Tu raczej chodzi o artystyczną oprawę, zdjęcia mówią same za siebie.

2. Twórczość fanów. Przede wszystkim ta związana z przerabianiem zdjęć z Gwiezdnych Wojen (na oficjalnej jest coś takiego jak PhotoMasher). Zresztą w tym roku społeczność internetową docenił również magazyn Time. Poniżej kilka przykładów z oficjalnej.1. Lego Star Wars II The Original Trilogy. Najlepsza gra SW Roku? Cóż według ocen gry faktycznie musi być rewelacja, na razie wszyscy wystawili dziesiątki.Tagi: listy (163) MTV (26) Rycerze Starej Republiki (Knights of the Old Republic) (146) Starship Battles (12) StarWars.com (207)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.