TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Kto ma nadajnik ten nadaje...

2007-07-26 20:43:00

Rostoni. Sue Rostoni. Tak, ta pani znowu nadaje. Tym razem krótko, acz treściwie.
- Książki po Dziedzictwie Mocy? Na razie nie ma ustaleń, acz ona osobiście ma na to nadzieję.
- Dwa obiecane darmowe webstripy? – To już robota Pablo.
- Sue Rostoni nie ma wpływu na figurki jakie z EU robią Wizardzi. Prawdę powiedziawszy nawet o tym nie wie, co dokładnie wybrali.

Natomiast w najnowszym Insiderze znalazł się wywiad z Troyem Denningiem na temat 6 części serii Dziedzictwo Mocy – Inferno. Uwaga spoilery:
Na początek zobaczymy połączone floty Korelii, Bothawui, Huttów oraz Commenoru lecące w stronę światów Środka, mając nadzieję, że doprowadzą do bitwy o Coruscant. Tymczasem Jacen Solo zabiega o poparcie Hapan u ich królowej, a zarazem matki jego córki – Tenel Ka. Ta zgadza się pod warunkiem, że Jacen pogodzi się z Luke’m Skywalkerem. Tylko czy mistrz Jedi wyczuje, jak daleko upadł Jacen? Do finalnej konfrontacji dochodzi na Kashyyyku, gdzie Jacen zmierzy się z Sabą Sebatyne, Barabelką jedną z ulubionych bohaterek Denninga. To Jedi, która widzi wszystko jedynie w odcieniach czerni lub bieli i nie daje się zwieść szarości. Innym ważnym dla autora momentem jest chwila gdy Han i Leia postanawiają zerwać z Jacenem. To dla nich ciężka decyzja, przeszłość związana z utratą ich syna Anakina wciąż pozostaje w nich żywa, ale nie mogą akceptować tego, czym stał się Jacen. Również Luke’a czeka ponowna walka z przeszłością i wiarą w to, że galaktyka jest dobra, poza kilkoma wyjątkami. Oczywiście nie zabraknie też humorystycznych elementów jak choćby droid SD-XX, który będzie komentował wypowiedzi mówiącego przez sen Jacena.

Koniec spoilerów. Inferno ukaże się w USA pod koniec sierpnia.

I kolejna partia. Tym razem głównie z TheForce.Net, bo Sue trochę ostatnio próżnuje. Pierwsza rzecz tyczy się konwentu Comic-Con, niestety dla Lucas Licensing ważniejszego niż Celebration Europe, przez to nie zabraknie tam nie tylko panelu książkowego, ale też i nowych ogłoszeń. Swoją drogą dokładnie rok temu można było się cieszyć wieściami z Comic-Conu. W każdym razie będzie tam J.W. Rinzler, autor „The Making of Star Wars”, który opowie trochę o książce. Ale poza pisaniem, ten pan jest także edytorem książkowym, acz głównie zajmuje się powieściami dla młodzieży i albumami. Te pierwsze może wysokiego poziomu nie prezentują, ale nawet w „The Last of the Jedi” trudno dopatrzeć się tylu nieścisłości, co wielu dorosłych pozycjach. Towarzyszyć mu będzie Steven J. Sansweet, który opowie o „Star Wars Vault”, a na koniec Keith Clayton (edytor z Del Rey) ogłosi oficjalnie coś o nowej pozycji Del Rey i LucasBooks. Czy to już będzie kwestia nowego kontraktu, szczerze w to wątpię, ale warto przypomnieć, że sequel Dartha Bane’a wciąż nie został OFICJALNIE zapowiedziany. Kto wie, może zatem poznamy oficjalnie tytuł i okładkę. Tymczasem na swoim blogu Drew Karpyshyn oznajmił, że pracuje nad „Rule of Two”, choć jak sam przyznaje, tytuł nie jest jeszcze zatwierdzony. Za to zatwierdzono mu zarys powieści i to na wszystkich poziomach „wtajemniczenia”. Teraz, po powrocie z wakacji, autor zabiera się do pisania. Oczywiście pojawi się Bane i Zannah (Rain), ale tym razem twórca będzie miał więcej swobody, bo wejdzie na nowe terytoria, dotychczas nie wyznaczone przez komiks, co dla niego jest o wiele bardziej ekscytujące. Dzięki temu będzie mógł zrobić więcej zwrotów, których czytelnicy się nie spodziewają. Tłumaczył się także z tego, że był na wakacjach, podczas gdy powinien pisać książkę. Tam spotkał się z Jamesem Ohlenem, głównym projektantem pierwszego KOTORa i fanem Gwiezdnych Wojen. I choć obaj nie rozmawiali o samej książce, bardzo dużo mówili o sadze. Może coś autorowi w łebku zostanie z tego.

Sue natomiast przyznała, że kontrakt z Scholasticiem jest też renegocjowany, ale ona nie zna szczegółów.
TAGI: Comic Con (189) Darth Bane (trylogia) (48) Drew Karpyshyn (97) Dziedzictwo Mocy (Legacy of the Force) (118) Jonathan W. Rinzler (124) Scholastic (122) Sue Rostoni (101) Troy Denning (139)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..