TWÓJ KOKPIT
0

Przebudzenie Mocy

Status prac nad E7

2012-12-16 10:34:35

Wygląda na to, że Kathleen Kennedy bardzo dobrze rozplanowała sobie strategię informowania nas o pracach nad Epizodem VII. Od ogłoszenia nowej trylogii w październiku media karmiły nas cała masą plotek i czasem bzdurnych doniesień o nowych potencjalnych reżyserach czy aktorach, którzy chcieliby zagrać w nowym filmie. Jednak ta medialna bomba już się wypaliła i wszyscy czekają na jakieś konkretne zapowiedzi. Kathleen uśmiecha się tylko w duchu i w jednym z wywiadów stwierdziła, że wszystko jest pod kontrolą. Na razie nie może oczywiście wiele powiedzieć, ale prace nad scenariuszem trwają. Pre-produkcja zaś powinna ruszyć gdzieś na wiosnę. Prawdopodobnie ruszy wtedy pełną parą, bo znając Lucasfilm coś pewnie już jest przygotowywane. Kathleen dodała też, że na ważne informacje przyjdzie czas w styczniu. Być może właśnie wtedy poznamy informację o reżyserze, ogólnym zarysie nowych filmów czy aktorach wracających do swoich ról. Póki co mamy święta i możemy sobie w tym czasie spekulować, co też Kathleen Kennedy zamierza ogłosić. W końcu będziemy mieć coś więcej oficjalnie niż tylko scenarzystę. Niektórzy współpracownicy LFL ćwierkają zaś, że ważną informację poznamy trochę wcześniej - 31 grudnia 2012, wtedy gdy ukaże się ostatnia część wywiadu z Kathleen i Lucasem na oficjalnej.

Niedawno też o wkładzie w produkcję nowych filmów wypowiedział się George Lucas. Twórca sagi stwierdził tylko, że nie angażują go zbytnio w powstawanie sequeli.
- Jeśli filmowiec zapyta „kim jest ten koleś?” ja mogę mu odpowiedzieć. Oni mają mnóstwo encyklopedii ale ja po prostu wiem dużo. Mogę wiele rzeczy wyjaśnić - mówi Lucas. Zaraz jednak dodaje: - W zasadzie nie mam wiele do roboty.

Ostatnio wspominaliśmy o tym, że Ewan McGregor potwierdza, że chciałby wrócić do roli Obi-Wana w jakiś sposób. Dziennikarze to podchwycili, w efekcie stwierdzenie to znalazło się w kilku wywiadach. McGregor robi wokół siebie szum, ale prawdziwy mistrz manipulacji mediami to Samuel L. Jackson. Najpierw zaczął opowiadać, że George Lucas został oszukany przez Disneya (więcej), teraz już „pisze” sam scenariusz do Epizodu VII. Podaje go mediom i niech Michael Arndt to wykorzysta.
- Jest tak, Obi-Wan był martwy gdy zaczął się epizod IV, a tak przynajmniej wszyscy myśleli, więc załóżmy że to samo stało się z Macem Windu. Mogę wrócić jako jedno ręki Jedi, który gdzieś się tam przyczaił i wcale nie zginął.
Nie wszyscy dziennikarze dali się przekonać na to, że Mace Windu przeżył. Samuel trochę zmiękł i dodał:
– Dobra, mogę być duchem albo hologramem, wszystko mi jedno. Chcę być nadal powiązany z franczyzą.

Skoro już jesteśmy przy Jacksonach to z Samuela przeskoczmy na chwilę na Petera. On oczywiście jest poza listą kandydatów na reżysera VII Epizodu, ale facet wie, że mu się grunt pod nogami pali. Hobbita skończy za dwa lata i czeka go bezrobocie. Skrytykował więc rodzinę Tolkiena, podając za przykład George’a Lucasa, który oddał swoje dzieło innym filmowcom, pozwalając je rozwijać. Przyznał też, że żałuje, iż znajduje się poza stawką kandydatów do reżyserskiego stołka nowych Gwiezdnych Wojen, ale jeśli w przyszłości ktoś by go o to zapytał, z pewnością bardzo poważnie by to rozważył.
- Bardzo podziwiam to, co George stworzył. Zrobił to samo co Tolkien. Stworzył mitologię. – Stwierdził Peter Jackson.
Rozważając szanse Petera Jacksona trzeba pamiętać, że przyjaźnił się on z Rickiem McCallumem, natomiast z Kathleen Kennedy współpracuje przy drugiej części Tintina, która się opóźnia. Ale to wszystko to dość odległa przyszłość, na razie czekamy na styczeń i nowe oficjalne informacje.
TAGI: Epizod VII: Przebudzenie Mocy (892) Ewan McGregor (483) George Lucas (1100) Kathleen Kennedy (419) Peter Jackson (43) Plotki (1200) Samuel L. Jackson (294)

KOMENTARZE (16)

 • DarthBane662013-03-16 21:13:19

  Mam nadzieję,że już pracują nad nią.

 • Apophis_2012-12-17 14:56:35

  @MaraJadeSkywalker1
  Ale to jednak Lucas wymyślił Jedi, Sithów, ich filozofię czy Mortis i postaci tam żyjące (mogę się z kimś założyć, że Mortis będzie związane z VII, tak samo jak cały problem przywrócenia równowagi Mocy oraz Wybrańca) - to on wie najwięcej na ich temat, więcej i lepiej niż jakiś tam Guide to the Force. I przyznać muszę, że kiedy George mówi o tych rzeczach, to świetnie się go słucha, bo mówi mądrze i logicznie, i to raczej o to chodzi a nie o życiorys Jainy Solo czy Boby Fetta ;)

 • MaraJadeSkywalker12012-12-17 13:10:44

  "- Jeśli filmowiec zapyta "kim jest ten koleś?" ja mogę mu odpowiedzieć. Oni mają mnóstwo encyklopedii ale ja po prostu wiem dużo." Jakoś mnie to dziwi, człowiek, który nie uznaje EU, wie DUŻO. Czyli Boba Fett dalej siedzi w Sarlaccku, a Madalorianie to pacyfiści. No i nie zapominajmy, że Luke nie ma żony ani syna,
  a Leia i Han wciąż nie są ze sobą.

  Do twórców filmu --> Używajcie encyklopedii!

 • HaN2012-12-17 02:28:53

  Nild- prawda.

 • Nild2012-12-16 21:28:42

  Nie, nie takie proste...bo trzeba znaleźć granicę między zyskiem, a jakością. Nie można dawać ludziom śmieci i oczekiwać gigantycznych zysków. To uproszczenie, jasne...ale ta reguła działa od wieków i to w każdej sferze naszego życia.

 • Lord Bart2012-12-16 20:36:56

  wyłożyłbym bo wiem, że na jeleniach się świetnie zarabia - dając kasę miałbym w myślach przyszły zysk, nie jakość produkcji.

  Tej drugiej oczekuję jako widz.
  Simple?

 • HaN2012-12-16 20:28:02

  Ludzie! I SW i LOTR są robione dla kasy, czy to się komuś podoba czy nie. Nawet Lord Bart wyłożyłby swoje kieszonkowe tylko w zamian za % z zysków a nie za dobre słowo. :)

 • Nild2012-12-16 19:20:50

  Bulwersujecie się tym z zapałem godnym lepszej sprawy. Jackson chce wrócić, dla kasy, sławy, bo tak po prostu chce, nieważne. Już nie takie dziwny pomysły widział świat SW...
  Lord Bart > Wow, serio? Jestem fanem dzieł, czytałem jego książki naprawdę wielokrotnie...ale jakoś nigdy się tak nie bulwersowałem zmianami jaki PJ wprowadzał. Ba, cieszyły mnie, bo przeniesienie książki wprost to wg mnie najgorsze co można jej zrobić. Do Hobbita pijesz zapewne, do podziału na 3 części dla kasy, przynajmniej w dużej części. Cóż, zostaje mi się tylko roześmiać. Cały świat SW jest robiony przede wszystkim dla kasy.

 • GeneralVeers2012-12-16 18:49:23

  -->smajlush
  Bądźmy realistami, OK? Jedyna słuszna wersja jest taka, że Maul zginął w TPM. Zginał. Kopnął w kalendarz. Przeniósł się na łono Abrahama. Odszedł do Krainy Wiecznych Łowów. Requiescat in pacem.

 • smajlush2012-12-16 18:38:44

  @GeneralVeers
  Darth Maul przeżył co następuje:
  1) Przepołowienie (bo ciężko tu powiedzieć co zostało od czego odcięte)
  2) Upadek w dziurę o której nie wiemy ileset metrów miała, choć z tego co było widać w TPM, była dość głęboka.

  Więc perspektywa ożywienia Mace'a Windu nagle przestała się zdawać taka nieprawdopodobna :P

 • GeneralVeers2012-12-16 18:32:49

  Że niby Mace Windu przeżył był co następuje:
  1)Obcięcie dłoni
  2)Porażenie błyskawicami Palpatine'a
  3)Upadek z paruset metrów prosto na coruscańską ulicę?

  Potrójna herezja, myślą, mową i uczynkiem. Ale nikt nie spodziewa się Hiszpańskiej Inkwizycji! Na stos autora tych szkodliwych bredni.

 • Apophis_2012-12-16 14:15:48

  Peter Jackson moglby zekranizowac Zloty Wiek Sith i Upadek Imperium Sith - to by bylo epickie! <3
  Jackson > Tolkien, dajcie mu cokolwiek a zrobi z tego epickie arcydzielo :D

 • Lord Bart2012-12-16 14:01:11

  geez, brandzlują się tym jak... tną wywiady, "budują napięcie"... ludzie i tak łykną wszystko. I tak pójdą do kin. Gdyby twórcom brakowało kaski na jakiś pomysł w E7 - z chęcią się dołożę, za ustalony wcześniej % z zysków.

  Nie ma nic bardziej pewnego niż kasowy sukces tego filmu. Najpewniejsza inwestycja świata.
  Nieważne jak mało znanego reżysera wezmę i jak infantylny scenariusz ułożą.

  Natomiast PJ jest jednym z najbardziej chorych i po****** sk***** w Hollywood. Mam nadzieję, że szybko zejdzie, bo szkody dla klasyki jakie robi - mogą być nie do naprawienia :/

 • Alex Wolf2012-12-16 13:27:46

  dobra opcja z Peterem Jacksonem

 • Luke S2012-12-16 12:43:55

  "- Jest tak, Obi-Wan był martwy gdy zaczął się epizod IV, a tak przynajmniej wszyscy myśleli, więc załóżmy że to samo stało się z Macem Windu. Mogę wrócić jako jedno ręki Jedi, który gdzieś się tam przyczaił i wcale nie zginął."

  Ja prdl - co tu więcej dodać? Za takie pomysły powinni wsadzać do więzienia.

 • darth_numbers2012-12-16 12:33:00

  Wiadomosc o tym, ze nie ma nowych wiadomosci :)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..