Komiksy

Marvel powraca do komiksów Star Wars

BleedingCool.com

Niedawno pisaliśmy o przyszłości komiksów Star Wars i reakcji wydawnictwa Dark Horse Comics na zakup Lucasfilmu przez Disneya.

Dzisiejszy dzień powinien zostać na długo zapamiętany przez fanów gwiezdnowojennych komiksów. Dosłownie przed chwilą pojawiła się informacja, iż wydawnictwo Marvel Comics (własność Disneya) zajmie się wydawaniem komiksów spod znaku Star Wars od razu jak wygaśnie licencja Czarnego Konia. Tak brzmi pełna informacja, która pochodzi od Disneya:

Chcielibyśmy poinformować, że po wygaśnięciu kontraktu z Dark Horsem nie zostanie podpisana żadna nowa umowa. Więc wszystkie projekty po 2013 roku będą nadzorowane przez Marvela.

Nie wiadomo jeszcze czy nowe serie będą współgrały z aktualnie wydawanymi, czy Marvel stworzy zupełnie nową linię komiksów specjalnie przeznaczoną dla Star Wars. Zanim Marvel w całości przejmie wydawanie komiksów gwiezdnowojennych minie parę lat, w trakcie których skończą się aktualne umowy. Fani mogą się spodziewać gwiezdnowojennych serii Marvela w okolicach 2015 roku.


Warto też wspomnieć, iż ten termin znajduje się w okolicach premiery Epizodu VII.

Zapraszam do dyskusji na forum.

Update, dzień końca świata

Randy Stradley z Dark Horse'a przemówił dość enigmatycznie na forum wydawnictwa: "Nie wierzcie wszystkiemu, co czytacie w Internecie". Zatem pozostaje nam poczekać na oficjalne informacje.

Update #2

Wydawnictwo Dark Horse Comics tak skomentowało tę informację na swoim Facebooku:

"Ze względu na plotki krążące po internecie Dark Horse Comics nie zamierza ogłaszać nic do 1. stycznia przyszłego roku (z prośby Lucasfilmu). Miłego spekulowania i czekajcie na nowe informacje!"Tagi: Dark Horse Comics (742) Marvel Comics (313)

Komentarze (40)

Jezu...im bliżej premiery tego epizodu 7 który nigdy nie powinien powstać tym bardziej pewne jest to ze kanon wyleci w powietrze. Seria nadchodząca "Star Wars" ignoruje kanon, Clone Wars też a potem te filmy. Będzie taki sam burdel jak w kontinuum Marvela czy Star Trek...przykre. Przez ponad 30 lat dało się utrzymać wszystko w ryzach a jedna głupia decyzja Lucasa pośle wszystko w diabły.

Randy nie dajcie się!!!!! Jesteśmy z Wami do końca świata i jeden dzień dłużej!!!! ( prawdziwego, nie tego lewego co miał być niby dzisiaj )

Jest jeszcze nadzieja Randy trzymam kciuki

Star Wars [*]

Ta informacja oznacza, że nadchodzą wielkie zmiany także w świecie komiksów SW. DH będzie pewnie kończyć swoje serie i może się okazać, że ta nowa seria Star Wars to krecia robota końskich czarnuchów, bo zabiorą Marvelowi najbardziej pocieszny temat, czyli klasyczne komiksy.

SroQ-> jaki non kanon względem Marvela? Wszystko tam przecież gra i buczy, świetnie współpracuje z komiksami i książkami wydanymi później - ja w każdym razie nie znajduję zaprzeczeń.

Historia zatacza koło: Komiksy Marvela były niekanoniczne w momencie przejęcia pałki przez Dark Horse, komiksy Dark Horse szlag trafi gdy Marvel powroci do gry.

Czyżbyśmy przedwcześnie kroili niedźwiedzia? :P

A ja pozwole sobie zacytowac Randy Stradley'a, ktory 5 minut temu na forum darkhorse napisal:
"My advice is don't believe everything you see. Especially if it originates on a fan site."

kocham Sagę STAR WARS na pewno tak samo jak wy i dlatego boję się że po tych wszystkich zmianach star wars w ogólnym pojeciu to już niestety to nie będzie to samo pomyślcie co o tym wszystkim pomyślą zarówno starsi fani jak i młodsi nooooo ale jak to muwią pożyjemy zobaczymy zobaczymy oj zobaczymy? i tego się obawiam najbardziej:{

Mam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony jest szansa na jakieś nowe solidne serie, ale z drugiej strony jest obawa, że zacznie się wielkie mieszanie w kanonie, rebootowanie, skupianie się na wydarzeniach wokół EVII, itd.

ale kupa i to wielka

Darth Marcin - W marcu ukazuje się pierwszy zeszyt :)

Super!!! Nowa przyszłość dla komiksów może to przyśpieszą ale co z nowym legacy?

niech was ogarnie FAP, dziki FAAAAP!
FAP!
by Edzia Bartosiewicz

@Mistrz Seller: Ja rozumiem, że niepewność i lęk może budzić np. perspektywa rozpadu związku czy utraty pracy, ale hobby? Czy ludzie nie mają już poważniejszych zmartwień? Gwiezdne Wojny miały z założenia przyciągać ludzi lubiących dobrą zabawę, a nie frustratów, którzy nie radzą sobie z realnym życiem. Nie miałem na celu urazić kogokolwiek, ale niektórzy powinni się ugryźć w klawiaturę zanim coś głupiego napiszą. Jak Lucas kręcił SW to było jojczenie, że albo zrobił kaszanę, albo, że nie chce robić nic dalej. Teraz okazuje się, że perspektywa rozwoju marki SW a co się z tym wiąże powstawanie nowych filmów, również powoduje, że ludzie zrzędzą. Jest jakaś granica szaleństwa. Będzie dobry film to i tak ktoś będzie marudzić, że mu się nie spodobał, albo, że zrypali kanon etc. Tymczasem więcej luzu Panowie. Idą święta i tym się warto cieszyć. :D

Jeżeli mają naruszać EU, to to nie jest zbyt dobra informacja :(

A jak mówiłem przy okazji kontynuacji Legacy z Anią Solo to mnie wyśmiali...

@Mistrz Seller
Jeśli hobby budzi w niektórych negatywne emocje, niepewność i lęk, to czas się zastanowić nad jakąś zmianą chyba :D

LEXUS >>> Po pierwsze nie musisz tego czytać, po drugie nic dziwnego, że fani narzekają w końcu takie wielkie zmiany mogą rodzić niepewność i lęk.

Ja pierdzielę. Czy za każdym razem ktoś musi mękolić? Może poczekajcie z wypisywaniem dyrdymałów do momentu aż pierwsze tytuły się ukażą hm? I dobrze, że Marvel przejmuje komiksy. Czego się spodziewaliście biorąc pod uwagę, że Disney jest w posiadaniu tej marki?

@Slavek_8 -> A to niby z jakiej racji? Zarówno John, jak i Jan, swego czasu tworzyli dla Marvela, więc... they can do that again.

Poza tym nie rozumiem tych kasandrycznych przepowiedni. Ja to rozumiem tak: "Nie wiadomo jeszcze czy nowe serie będą współgrały z aktualnie wydawanymi [przez Marvel], czy Marvel stworzy zupełnie nową linię komiksów specjalnie przeznaczoną dla Star Wars". IMO chodzi o linię wydawniczą, a nie chronologiczną czy coś.

Wow, widzę przynajmniej jeden ogromny plus tej sytuacji: Już nigdy więcej nie zobaczę okropnych gryzmołów pana Briana Koschaka.
I jeden jeszcze większy minus: John Ostrander i Jan Duursema też nie stworzą już żadnego komiksu SW.

Znowu jest tak ja było z newsem o filmach ;-; Może nie będzie tak źle? Cóż, jednak nie podoba mi się, że Disney zaczyna przejmować SW. Najpierw filmy, teraz komiksy... co będzie dalej? Gadżety, zabawki...

Ten news nie zasługuje na czerwony tytuł.

komiksy SW [*]

No mówiłem: niedługo dostaniemy starcie Mandalorianie vs. Magneto :D

Lalalalalalala! Robię się coraz weselszy. Wyraźnie idzie ku lepszemu.

No to robi się ciekawie ;).

Dzięki Ci Mroczna Szkapo, daj co tam jeszcze masz, a potem czekamy na Nowe SW. ;)

Komiksy nigdy mnie nie obchodziły, Legacy w moim kanonie nie istnieje, więc się nie martwię. Zresztą, czy to Dark Horse ustala fabułę? Myślałem raczej, że to goście w Lucasfilm trzymają rękę na pulsie continuity.

nie martwcie się przeciez w piątek koniec świata.

http://cdn.memegenerator.net/instances/400x/27271646.jpg

Cóż, nie chce psioczyć bezpodstawnie, jak to ostatnio jest w modzie, ale wydaje mi się, że rzeczywiście nie możemy się spodziewać (przynajmniej w pierwszych latach) czegoś dla bardziej zaawansowanych fanów - komiksów o NEJ, LotF, FotJ, komiksów 100 lat w przod i 4000 lat wstecz, komiksów mroczniejszych i posiadających głownie niefilmowych bohaterów jak Dark Times. Na pierwszy ogień pójdą serie takie jak nadchodzące "Star Wars" - powrot do korzeni, do znanych z filmow bohaterow i wydarzeń, który załapie każdy choć lekko znający filmy. Strzelam, że nie będzie wielu serii tak jak teraz, tylko jedna czy dwie serie ongoing z milionem zeszytów. No ale poczekajmy na fakty.

Szkoda. Choć z drugiej strony znając życie Dark Horse i tak prędzej czy później zawiesiłby na czas nieokreślony moje ulubione serie bez zakończenia wątków.

Może będzie podział na kanon komiksowy i kanon książkowy :D W komiksach mogą sobie zmieniać co chcą i ile chcą, ale powieści nie dotykać!

I tak właśnie umierają Gwiezdne Wojny

Szkoda - niezależnie od tego czy po 2015 pojawią się dobre czy dużo gorsze historie SW. Mimo wszystko Marvel obecnie w historiografii komiksów SW nie kojarzy się dobrze, ale to były inne czasy. A znaczek Czarnego Konia to jednak swego rodzaju jedna z ikon w kreowaniu historii Galaktyki.

Cóż - byle nie wydawali samych papek dla plebsu o odpowiadających nudnym historiom o superherosach zwykle równie nudnym komiksom poświęconym wyłącznie dwóm wojującym ze sobą sektom. Jeśli nie skupią się tylko na tym to może tragedii nie będzie:).

Mega Jaxxon its back !!!

Jupila.

Można było się tego spodziewać że Disney będzie chciał zarobić o wiele więcej wydając komiksy osobiście.:)

No to cały kanon oficjalnie możemy wypie*dolić do kosza. Alternatywne linie czasowe, wskrzeszenia i inne tego typu rzeczy będą na porządku dziennym

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.