TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Dzieje się w Starwarsówku

2007-10-25 20:12:00 Stopklatka, Onet, Filmweb, inne

Stephen Fry i Carrie Fisher w parodii "Dumy i uprzedzenia"

Brytyjczycy zamierzają raz jeszcze nakręcić "Dumę i uprzedzenie" Jane Austin. Po wersjach kostiumowych, współczesnych czy bollywoodzkich przyszła pora na parodię jednej z najbardziej znanych pozycji brytyjskiej literatury.

Role główne Lizzie Bennett i Pana Darcy'ego nie zostały jeszcze obsadzone. Wiadomo już, że ojca Lizzie zagra Stephen Fry ("Czarna Żmija") a jego żoną będzie Carrie Fisher ("Gwiezdne wojny"). Jako George'a Wickham zobaczymy komika Russella Branda. Rolę Lydii Bennett, zakochanej Wickhamie powierzono debiutującej na dużym ekranie piosenkarce Lily Allen.

Całość wyreżyseruje Tristram Shapeero ("Absolutnie Fantastyczne") według scenariusza Roberta Farrara ("Sypialnie i przedsionki"). Produkcja filmu ruszy wiosną 2008. Budżet wynosi 2,5 miliona funtów.


Horror według opowiadania Gogola

Dwie legendy horroru - Robert Englund i Christopher Lee, postanowiły połączyć siły przy realizacji horroru opartego na opowiadaniu Mikołaja Gogola. Było ono już podstawą scenariusza do radzieckiego "Wij" z 1967 roku, w którym trzech młodych kleryków zostało zmuszonych do zmierzenia się z siłami ciemności.

Będzie to pierwsze jak dotąd spotkanie Englunda i Lee na dużym ekranie.


Natalie Portman między Tobeyem Maguire i Jakiem Gyllenhaalem

Natalie Portman wystąpi u boku Tobeya Maguire i Jake'a Gyllenhaala w nowym filmie Jima Sheridana "Brothers".

Projekt będzie remakiem dramatu "Bracia" duńskiej reżyserki Susanne Bier z 2004 roku. Maguire wcieli się w postać żołnierza, który wyrusza do Afganistanu. W tym czasie jego młodszy brat - w tej roli Gyllenhaal - opiekuje się jego żoną (Portman) i dzieckiem.

W oryginalnym filmie w roli żony żołnierza można było zobaczyć Connie Nielsen.

Sheridan reżyserować będzie według scenariusza Davida Benioffa. W roli producentów pojawią się Ryan Kavanaugh, Michael De Luca i Joni Sighvatsson. Zdjęcia rozpoczną się na początku listopada.

Portman ostatnio wystąpiła w filmie fantasy "Pana Magorium's cudowne Emporium"


Samuel L Jackson w "Małej Brytanii"

Samuel L Jackson postanowił zlekceważyć zalecenia agenta i wystąpić gościnnie w brytyjskim serialu komediowym "Mała Brytania".

Gwiazdor nie może występować w amerykańskich serialach telewizyjnych, aby nie zepsuć swojej wysokiej pozycji w Hollywood, co oznacza, że nie będzie mógł przyjąć roli w nowej amerykańskiej wersji kultowego serialu.

Zafascynowany serialem aktor zamierza obejść zakazy i pojawić się gościnnie w brytyjskim oryginale.

- Uwielbiam "Małą Brytanię". Moi agenci nie pozwalają mi występować w amerykańskiej telewizji, więc chętnie zagram w wersji brytyjskiej - mówi przekorny gwiazdor.


Amertykańscy operatorzy nagradzają twórcę efektów specjalnych do "Gwiezdnych Wojen"

Richard Edlund znany twórca efektów specjalnych, który brał udział w tworzeniu efektów specjalnych do wszystkich filmów oryginalnej trylogii "Gwiezdnych Wojen", a za pierwszy z nich uhonorowany został Oscarem, otrzyma nagrodę specjalną od członków amerykańskiego Stowarzyszenia Operatorów.

Amerykańscy operatorzy uhonorują Edlunda za jego wkład w rozwój sztuki filmowej. Nagroda przyznana mu zostanie w czasie dorocznej gali rozdania nagród amerykańskiego Stowarzyszenia Operatorów, która odbędzie się 26 stycznia przyszłego roku.

Edlund jest także twórcą efektów specjalnych do filmów takich jak "Poszukiwacze zaginionej Arki", za który także otrzymał nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej oraz Duch", "Szklana pułapka" i "Obcy 3".


Caviezel i Karvan popełniają zbrodnie przeciwko naturze

James Caviezel, nam wciąż najlepiej kojarzony z głównej roli w "Pasji" Mela Gibsona oraz popularna australijska aktorka, Claudia Karvan ("Zemsta Sithów", "Akwamaryna"), zagrają główne role w nowej wersji australijskiego klasyka, horroru Colina Egglestona z 1978 roku pt. "Long Weekend".

Za kamerą w czasie realizacji remake'u stanie Jamie Blanks, twórca "Ulic strachu" "Walentynek".

Główni bohaterowie oryginalnego "Long Weekend" to małżonkowie Peter i Marcia, którzy wybierają się pod namiot w odległe rejony Australii. Chcą podreperować swój związek i ponownie do siebie zbliżyć. Po drodze przez swoje gapiostwo Peter śmiertelnie potrąca kangura, a w czasie dalszej drogi, zarówno on jak i jego żona, popełniają coraz więcej zbrodni przeciw naturze. Wkrótce dochodzi do serii bardzo dziwnych wydarzeń - Marcia zaczyna słyszeć dziwne odgłosy podobne do płaczu i zawodzenia, a co gorsze wszystkie napotkane zwierzęta wydają się być do nich bardzo wrogo nastawione....

Autorem oryginalnego scenariusza jest Everett De Roche, który napisze także scenariusz remake'u.


Ogłoszono nominacje do 'australijskich Oskarów'

Sezon nagród rozpoczyna się na dobre. Wczoraj ogłoszono nominacje do Brytyjskich Niezależnych Nagród Filmowych, dziś zaś Australijski Instytut Filmowy ogłosił w Sydney nominacje do dorocznych nagród filmowych i telewizyjnych. Nagrody AFI należą do najważniejszych w Australii i często nazywane są 'australijskimi Oskarami'.

W kategoriach filmowych najwięcej nominacji otrzymały "Romulus, My Father" (15 plus jedna nominacja do nagrody specjalnej) oparty na bestsellerowych wspomnieniach Raimonda Gaity o jego ojcu. 12 nominacji (i dalsze 2 do nagród specjalnych) otrzymała opowieść o piosenkarce z nocnego klubu "The Home Song Stories". Aż 11 nominacji otrzymał "Clubland", a 9 "Noise".

Dwudniowa uroczysta gala rozdania nagród odbędzie się 5 i 6 grudnia.

Nas jednak interesuje ta kategoria:
NAJLEPSZA DRUGOPLANOWA ROLA MĘSKA
Frankie J. Holden w "Clubland"
Richard Wilson w "Clubland"
Marton Csokas w "Romulus, My Father"
Russell Dykstra w "Romulus, My Father"

Csokas to Poggle Mniejszy z AOTC.
TAGI: Carrie Fisher (371) Christopher Lee (141) Claudia Karvan (8) Marton Csokas (22) Nagroda (84) Natalie Portman (380) Samuel L. Jackson (295)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..