Książki

R.A. Salvatore o Gwiezdnych Wojnach

W sieci ukazał się wywiad z R.A. Salvatorem na temat jego twórczości. Oto fragment, który wspomina historię z Gwiezdnymi Wojnami w tle.

Dawno temu, w odległej galaktyce Bob Salvatore został wyznaczony do napisania książki Star Wars z cyklu Nowa Era Jedi. Ale ten honor musiał być opłacony odpowiednią ceną.

„Kiedy podpisywałem kontrakt do Wektora pierwszego, chciałem pracować z Shelly Shapiro, redaktorką z wieloletnim stażem. Jest cenioną redaktorką, z powodu tego, że jest fantastyczna osobą i fantastycznym przyjacielem. Zadzwoniła do mnie w sierpniu 1998 i zapytała czy nie chciałbym przyjechać i napisać książki dla nich. Stwierdziła, że potrzebują jej szybko. Zgodziłem się, ale musiałem wpierw zadzwonić do Wizards of the Coast i powiedzieć, że ponieważ piszę książkę do Gwiezdnych Wojen to potrzebuje wydłużenia czasu na następną powieść o Drizzcie. Zgodzili się mówiąc, że to będzie dla mnie dobre, bo Gwiezdne Wojny są tak wspaniałe.

Ale zaraz potem zaczęło się chmurzyć. „Podpisałem kontrakt, dostałem czek z zaliczką, włożyłem go do banku. Powiedzieli czego ode mnie oczekują, pokazując mu historię od A do Z całej serii Nowej Ery Jedi i powiedzieli bym zrobił tylko fragment od A do B. Musiałem pracować by jakoś sklecić tę historię w dodatku musiałęm umiejscowić gdzieś milion postaci, wszystkie występujące w filmach, wszystkie z głównych książek. Ale na dodatek jeszcze miałem przedstawić nowego wroga specjalnie wymyślonego na potrzeby tej serii.

Wrzuciłem wszystko co miałem do swojego streszczenia. Pojechałem na konferencję z Lucasfilm i Del Rey, a oni powiedzieli. Fajnie na prawdę się nam podoba, ale czegoś tu nie ma, czy nikt ci nie powiedział?

Zapytałem „Czego mi nie powiedział?”

Wtedy powiedzieli „no cóż, musisz zabić Chewbaccę”.

Wtedy odpowiedziałem „Ah, to gdzie mogę zwrócić zaliczkę?” Przekonali mnie jednak by to zrobić z pewnych przyczyn, by przekonać fanów Gwiezdnych Wojen, że są poważnie zaangażowani. Więc to zrobiłem. Dałem im śmierć Chewbaccy, ale wracając do tej chwili, jeśli mógłbym cofnąć coś w moim pisaniu to z pewnością to. To nie kwestia zabijania, ale ja wciąż nie jestem pewien czy powinniśmy byli to zrobić.”

Salvatore nie dodaje jeszcze jednego, reakcji fanów, którzy uznali, że to on zabił Chewbaccę i niektórzy mocno go pojechali, podobno dostawał nawet listy z pogróżkami.Tagi: R.A. Salvatore (47) wywiad (150)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.