Różne

10 najważniejszych wydarzeń roku wg oficjalnej

oficjalna

I choć w tym roku nie było ani premiery nowego filmu (serialu), ani nawet wielkiej premiery gry (to wszystko czeka nas w roku następnym), oficjalna podsumowała odchodzący rok. Oto 10 najważniejszych wydarzeń z 2007 według nich.

10. Parady, w tym przede wszystkim Rose Parade

Wspaniały początek roku, w amerykańskim stylu, Gwiezdne Wojny (i George Lucas) na ulicach. (więcej).
9. Poczta upamiętniająca Gwiezdne Wojny

Z okazji 30-lecia amerykańska poczta w podwójny sposób uczciła sagę. Wpierw za pomocą skrzynek pocztowych w kształcie R2-D2 a potem znaczków. Jeden z nich, ten z Yodą został uznany przez amerykanów za najlepszy i wrócił jesienią do obiegu, tym razem samoistnie. Skrzynki i znaczki, znaczek z Yodą.
8. Vader Samuraj

Oficjalna za najlepszy przedmiot kolekcjonerski roku uznała figurkę przedstawiającą Vadera w wersji Samurajskiej.Inne konkurencyjne rzeczy do tej pozycji to:
Produkty projektanta mody Marka EckoFigurka inspirowana artem Ralpha McQuarriego przedstawiająca pojedynek Deaka Skywalkera i VaderaJapońska odpowiedź na skrzynkę pocztową, R2 jako śmietnikLeia z ROTJ naturalnej wielkości Gentle GiantasArty na Celebration jak ten inspirowane twórczością Alfonsa MuchyFigurka inspirowana artem Ralpha McQuarriego tym razem Boby FettaKolekcjonerskie medaliony na Celebration IV i EuropeSokół Millennium z LEGO7. Tryumfy w popkulturze

Czyli dwóch Sethów: Seth Green i "Robot Chicken" oraz Seth McFarlane i "Family Guy". W obu przypadkach odcinki specjalne obu seriali, poświęcone Gwiezdnym Wojnom.
6. Człowiek w kapeluszu powraca

Czyli zdjęcia do Indiany Jonesa i Królestwa Zaginionej Czaszki, choć to dopiero także rok 2008.

Niejako uzupełnieniem było wydanie dwóch pierwszych części przygód młodego Indiany Jonesa na DVD5. Wschód Dartha Caedusa

Jacen Solo powoli umiera, jego miejsce zastępuje Lord Sithów, Darth Caedus, czyli seria Dziedzictwo Mocy w samym swoim centrum. Pozostały nam tylko dwa tomy do końca. Pożegnaliśmy między innymi Marę Jade, a Jacen zmienił się nie do poznania. W tym roku w USA pojawiły się aż cztery tomy serii:

Tom IV - Exile - Aaron Allston
Tom V - Sacrifice - Karen Traviss
Tom VI - Inferno - Troy Denning
Tom VII - Fury - Aaron Allston
I wszyscy czekamy na wielkie zakończenie.

Konkurencyjne wydarzenia to niejako ujawnienie tożsamości Dartha Krayta, również w Legacy. Inna wspaniała wiadomość to zapowiedź Vectora, nowej serii komiksów będącej swoistym Cross-overem po pozostałych. Ale podobnie jak zakończenie Dziedzictwa to dopiero kwestia roku 2008.

4. Projekt Vader

Czyli popisy artystów interpretujących we wszelaki sposób hełmy Vadera, zmieniających je dowolnie, bawiących się nimi. Zdjęcia z całości wystawy można obejrzeć w relacji z Celebration Europe.3. Miecz Luke'a w kosmosie

Kolejne wydarzenie medialne, czyli wysłanie rękojeści miecza Luke'a Skywalkera w kosmos. Ewidentny dowód na to, że nie tylko fani mają nie pokolei w głowie (więcej).2. Jak powstawały Gwiezdne Wojny....

W końcu, po prawie 30 latach, napisano oficjalną książkę o historii powstawania Gwiezdnych Wojen. Autorem jest J.W. Rinzler. The Making of Star Wars: The Definitive Story Behind the Original Film to na prawdę niesamowita i pouczająca pozycja. Konkurencyjne wobec niej to Star Wars Vault, You Can Draw: Star War, The Art of Ralph McQuarrie, MAD about Star Wars i Star Wars Pop-up Guide to the Galaxy.1. Czas świętować!

Czyli Celebration Europe i Celebration IV, rok 30-lecia Gwiezdnych Wojen, dwie wspaniałe imprezy. Tysiące fanów z całego świata, prelekcje, pokazy, targi. Niezapomniane wrażenia.I to by było na tyle z oficjalnej, ja niebawem przedstawię swoją dziesiątkę. Dla przypomnienia oficjalne 10 z poprzednich lat:

Rok 2004
Rok 2005
Rok 2006Tagi: Celebration (404) Indiana Jones (312) listy (163) StarWars.com (207)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.