Gry komputerowe

The Force Unleashed kolejne wieści

gry-online.pl

Star Wars: The Force Unleashed - kilka szczegółów z CES

W trakcie odbywających się właśnie w Las Vegas targów Consumer Electronic Show, LucasArts miał okazję zaprezentować grupie szczęśliwców Star Wars: The Force Unleashed. Poniżej znajdziecie potwierdzenie kilku znanych do tej pory faktów, ale także również kilka nie publikowanych wcześniej informacji.

•Od początku było wiadome, że gracz wcieli się w tajnego ucznia samego lorda Vadera, który na polecenie swego mistrza tropi po galaktyce rycerzy Jedi, którym udało się przeżyć Wojnę Klonów i słynny rozkaz 66. Wyglądu i głosu tej postaci użyczył Sam Witwer, znany do tej pory z serialu Battlestar Galactica czy Crime Scene Investigation.
•Nieco nieortodoksyjny dla fanów Gwiezdnych Wojen może wydawać się fakt, iż główny bohater swój miecz świetlny nosi na plecach. Rozgrywka toczy się z perspektywy trzeciej osoby, więc dzięki takiemu zabiegowi wygląda on po prostu bardziej interesująco.
•Walki z bossami są naprawdę widowiskowe. Pod ich koniec występuje zwykle tzw. Quick Time Event. Na ekranie pojawiają się wtedy wizerunki przycisków pokazujące w jakiej kolejności należy je naciskać na padzie. Dzięki temu bardzo efektownie zakończymy każdą walkę przy okazji zarabiając nieco więcej punktów. Jeżeli ktoś jednak nie będzie w stanie wykazać się odpowiednim refleksem, nic nie szkodzi. Przeciwnik i tak zostanie zgładzony.
•Będziemy mieli wpływ na wygląd postaci i miecza świetlnego. Nie będzie jednak możliwości noszenia dwóch mieczy lub jednego podwójnego, jaki na przykład miał Darth Maul w Mrocznym Widmie.
•Wersja na konsolę Wii pozwoli na pojedynek na miecze świetlne dwóch osób przed ekranem jednego telewizora.

Przypomnijmy również, że premiera zapowiedziana została na kwiecień tego roku, zaś sama gra pojawi się w wersjach na konsole PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, PlayStation 2 oraz Nintendo DS.


Kilka detali dotyczących gry Star Wars: The Force Unleashed w wersji na konsolę Wii

Dla miłośników uniwersum Gwiezdnych Wojen ten rok zapowiada się bardzo owocnie, bowiem wielkimi krokami nadchodzi premiera gry Star Wars: The Force Unleashed. Na dodatek niemal na każdej z platform będzie dość mocno różniła się sposobem rozgrywki. Oczywiście pomijając wersje na Xboxa 360 i PlayStation 3, które będą najprawdopodobniej identyczne. Jednakże w przypadku DSa, PSP czy Wii sprawa nie jest tak jednoznaczna. Tym bardziej powinny ucieszyć nas informacje, które zaprezentował magazyn GameInformer, a które dotyczą kilku charakterystycznych cech nowych Star Warsów w wersji na konsolę Wii.

Aby zaatakować mieczem świetlnym będziemy wymachiwać wiilotem. Nie wystarczy jednak bezsensowne machanie, bowiem liczyć się będzie kierunek ruchu. Niestety nie dotyczy to siły uderzenia, która nie będzie przenoszona w skali 1:1.

Używając mocy również będziemy zmuszeni wykonywać odpowiednie gesty. Na przykład, aby wykorzystać umiejętność Force Push trzeba wykonać ruch nunchakiem do przodu i jednocześnie przytrzymać wciśnięty trigger.

Krome Studios ciągle przygląda się jeszcze lepszym możliwościom wykorzystania sterowania, stale je dopracowując.


Wii otrzyma dłuższą wersję Star Wars: The Force Unleashed

Serwis Computer and Video Games podał ciekawą informację dotyczącą gry Star Wars: The Force Unleashed w wersji na konsolę Nintendo Wii.
Otóż magazyn poświęcony platformom japońskiego koncernu, Ngamer przeprowadził wywiad z Edem Tuckerem z Krome Studios, które to obecnie w pocie czoła pracuje nad gwiezdną sagą dla posiadaczy najnowszego sprzętu Ninny. Z jego ust dowiadujemy się, że gra w tej właśnie wersji będzie nieco dłuższa od tych przeznaczonych na Xboxa 360 i PlayStation 3. W pewnych momentach akcja będzie miała różny przebieg, co pozwoli popchnąć fabułę w innym kierunku. Dzięki takiemu zabiegowi gra zostanie wydłużona o pięć dodatkowych poziomów, które z całą pewnością nie znajdą się na pozostałych platformach.Wydanie The Force Unleashed na Wii ma także swoją cenę. Nie zostaną użyte dwie nowe technologie (Euphoria i DMM), czyli jedne z czynników mających zagwarantować grze pewny sukces. Tucker pociesza jednak, że zastosowany ragdoll sprawdza się doskonale.

Więcej informacji i cały zapis wywiadu będziemy mogli przeczytać w środę, kiedy to NGamer trafi do dystrybucji.Tagi: LucasArts (109) The Force Unleashed (146)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.