TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Filmonewsy

2008-02-28 21:02:00 Stopklatka, Onet, Filmweb, inne

Joe Johnston oficjalnym reżyserem "Wilkołaka"

Nie Brett Ratner, nie Frank Darabont ani James Mangold, lecz Joe Johnston, reżyser "Jumanji" i "Parku Jurajskiego 3" zastąpi Marka Romanka przy realizacji "Wilkołaka".

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu autor "Zdjęcia w godzinę" zrezygnował z reżyserii remake'u klasycznego horroru z powodu różnic artystycznych z producentami. Według wstępnych informacji największe szanse na zastąpienie go na stanowisku reżysera miał Ratner. Okazało się jednak, że podobnie jak w przypadku remake'u "Ucieczki z Nowego Jorku", tak i tu nie znalazł on uznania w oczach producentów.

"Wilkołak" to opowieść o mężczyźnie, który stając w obronie zaatakowanej kobiety zostaje raniony. Ponieważ atakującym był zmiennokształtny, bohater sam przemienia się w wilkołaka, kiedy nastaje pełnia. W rolach głównych wystąpić mają Benicio del Toro, Anthony Hopkins i Emily Blunt.

Zdjęcia rozpoczną się w marcu. Budżet produkcji wynosi 85 milionów dolarów. Autorem scenariusza jest Andrew Kevin Walker ("Siedem", "Osiem milimetrów").


Freddy Krueger adaptuje opowiadanie Mikołaja Gogola

Potwierdzają się nasze doniesienia z jesieni ubiegłego roku. Robert Englund, czyli znany wszystkim Freddy Krueger, rzeczywiście zamierza przenieść na ekran opowiadanie Mikołaja Gogola "Wij". W filmie wystąpią Christopher Lee ("Władca Pierścieni") i Olga Shuvalova ("Italianiec").

"The Vij" opowie historię młodego mnicha, który usidlony przez moce ciemności dokona mordu i zakocha się w wiekowej wiedźmie.

Zdjęcia powstaną we Włoszech. Ekipa ruszy z produkcją w kwietniu.


Harrison Ford nagrodzony

We wtorek wręczono doroczne nagrody ICG Publicists Awards dla najlepszych kampanii reklamowych programów filmowych i telewizyjnych. Impreza została zorganizowana już po raz 45.

Nagrodę za najlepszą kampanię filmu kinowego otrzymało studio Warner Bros. za film "300". Warner wygrał również w kategorii kampanii programu telewizyjnego za rozreklamowanie serialu "Gdzie pachną stokrotki".

Judd Apatow został uznany Showmanem Roku, zaś Harrison Ford odebrał nagrodę za całokształt twórczości.


Natalie Portman wraca do korzeni

Reżyserskim debiutem aktorki Natalie Portman będzie adaptacja powieści izraelskiego pisarza Amosa Oza.

Urodzona w Izraelu gwiazda, która poza hebrajskim i angielskim posługuje się również językiem francuskim i arabskim, chce przenieść na ekran książkę Oza "Opowieść o miłości i mroku" – wspomnienia pisarza z jego dzieciństwa w Jeruzalem lat 40-tych.

- Czytałam książki Oza od liceum, a kiedy przeczytałam jego biografię, w pewnym sensie zobaczyłam ten film - mówi Nortman w wywiadzie dla magazynu "W".

"Opowieść o miłości i mroku" to historia młodości Oza opowiedziana na tle walki o Jerozolimę, która dała początek powstaniu niepodległego Izraela.

Aktorka nie ukrywa również, iż chciałaby zagrać postać matki pisarza, która popełniła samobójstwo, kiedy Oz był jeszcze nastolatkiem.

Za produkcję odpowiedzialna jest Annette Savitch.

Na dużym kranie Portman będzie można już wkrótce zobaczyć w filmach "Pana Magorium cudowne Emporium", "The Other Boleyn Girl" i "My Blueberry Nights".


Nowy "Indiana Jones" na otwarcie MFF w Cannes?

Zgodnie z niepotwierdzonymi jeszcze oficjalnie informacjami światowa premiera najnowszego filmu o przygodach najbardziej nieustraszonego archeologa wszech czasów, "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki", odbędzie się w czasie majowego MFF w Cannes.

Zgodnie z informacnaji serwisu FoxNews.com, który powołuje się na źródła zbliżone do twórców filmu, przedstawiciele Stevena Spielberga prowadzą już negocjacje z organizatorami festiwalu. Nieoficjalnie mówi się, że "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki" pokazany zostanie na otwarcie canneńskiej imprezy. W festiwalu uczestniczyć mają twórcy odpowiadający za realizację obrazu, a poza Spielbergiem w Cannes mają pojawić się także George Lucas, Harrison Ford, Cate Blanchett, Shia LaBoeuf oraz Karen Allen.

"Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki" zadebiutuje na kinowych ekranach w USA 22 maja 2008 roku. Tego samego dnia film trafi także do kin na terenie naszego kraju.

MFF w Cannes odbędzie się w tym roku w dniach 14-25 maja.


Zdjęcie kryształowej czaszki

Na Movieweb pojawiło się wczoraj zdjecie krzyształowej czaszki a potem znikło po rządaniach Lucasfilmu ;). Kiedyś przeżyliśmy coś podobnego, ale sam "artefakt" jest.Szczerze po Świętym Graalu i Arce Przymierza czy kamieniach Shankary mam mieszane odczucia do cudownych przedmiotów nie związanych z żadnym kultem, to trochę mało Jonesowe.
TAGI: Benicio Del Toro (49) Christopher Lee (138) Harrison Ford (480) Indiana Jones (332) Joe Johnston (51) Nagroda (78) Natalie Portman (373)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..