Klasyczna Trylogia

Sate Pestage w TESB?

T`Bone

W kilku książkach i komiksach pojawia się tajemnicza postać Sate`a Pestage`a. Między innymi w "Masce kłamstw" oraz chyba w drugiej części "X-Wingów". Ciekawostką jest jednak to, iż postać ta miała się pojawić w "Imperium Kontratakuje", więc była wymyślona przez twórców scenariusza. W drugiej wersji scenariusza do TESB Vader zanim rozmawiał przez Holo z Imperatorerm najpierw na ekranie wizyjnym połączył się z Sate`m Molockiem, Wielkim Wezyrem jego Ekscelencji Imperatora w komorze holo. Molock miał powiedzieć Vaderowi, że Imperator jest w złym humorze. Vader miał mu powiedzieć o zdobyciu bazy na Hoth oraz o tym, że ścigają uciekinierów. Potem miał rozmawiać przez holo z Imperatorem. Pod koniec rozmowy, hologram Palpatine`a miał nałożyć ręce na głowę Vadera i się rozpłynąć. W poprawionej drugiej wersji Molock został zmieniny na Sate`a Pestage`a, z tym, że on też miał już być holgramem.
Scena 286
VADER
Sate Pestage, chciałbym się widzieć z Imperatorem. To jego życzenie
PESTAGE
Muszę Cię ostrzec Lordzie Vader, że Imperator jest w złym nastroju. Każe Ci jeszcze poczekać. Masz coś do zakomunikowania?
VADER
Baza Rebeliantów na Hoth została zniszczona. Ścigamy uciekinierów.
PESTAGE
Imperator przyjmie Cię za chwilę
VADER
Czekam z niecierpliwością
Scena ta najprawdopodobniej nigdy nie została sfilmowana, choć była w planach. Miała być kręcona 18 czerwca 1979 razem z innymi scenami wideo i holograficznymi, lecz najprawdopodobniej już wtedy została wycięta. Dlatego nie ma zapewne danych, kto miał się wcielić w rolę Sate`a Pastage`a. A obrazek u góry to świta Imperatora z ROTJ.Tagi: Epizod V: Imperium kontratakuje (454) wycięte sceny (65)

Komentarze (1)

Lol, fajnie xD

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.