TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Sate Pestage w TESB?

2002-06-25 20:49:00 T`Bone

W kilku książkach i komiksach pojawia się tajemnicza postać Sate`a Pestage`a. Między innymi w "Masce kłamstw" oraz chyba w drugiej części "X-Wingów". Ciekawostką jest jednak to, iż postać ta miała się pojawić w "Imperium Kontratakuje", więc była wymyślona przez twórców scenariusza. W drugiej wersji scenariusza do TESB Vader zanim rozmawiał przez Holo z Imperatorerm najpierw na ekranie wizyjnym połączył się z Sate`m Molockiem, Wielkim Wezyrem jego Ekscelencji Imperatora w komorze holo. Molock miał powiedzieć Vaderowi, że Imperator jest w złym humorze. Vader miał mu powiedzieć o zdobyciu bazy na Hoth oraz o tym, że ścigają uciekinierów. Potem miał rozmawiać przez holo z Imperatorem. Pod koniec rozmowy, hologram Palpatine`a miał nałożyć ręce na głowę Vadera i się rozpłynąć. W poprawionej drugiej wersji Molock został zmieniny na Sate`a Pestage`a, z tym, że on też miał już być holgramem.
Scena 286
VADER
Sate Pestage, chciałbym się widzieć z Imperatorem. To jego życzenie
PESTAGE
Muszę Cię ostrzec Lordzie Vader, że Imperator jest w złym nastroju. Każe Ci jeszcze poczekać. Masz coś do zakomunikowania?
VADER
Baza Rebeliantów na Hoth została zniszczona. Ścigamy uciekinierów.
PESTAGE
Imperator przyjmie Cię za chwilę
VADER
Czekam z niecierpliwością
Scena ta najprawdopodobniej nigdy nie została sfilmowana, choć była w planach. Miała być kręcona 18 czerwca 1979 razem z innymi scenami wideo i holograficznymi, lecz najprawdopodobniej już wtedy została wycięta. Dlatego nie ma zapewne danych, kto miał się wcielić w rolę Sate`a Pastage`a. A obrazek u góry to świta Imperatora z ROTJ.
TAGI: Epizod V: Imperium kontratakuje (527) wycięte sceny (69)

KOMENTARZE (1)

  • Dave2008-11-02 09:56:10

    Lol, fajnie xD

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..