TWÓJ KOKPIT
0

Gry komputerowe

Informacje o grach

2008-03-19 22:31:00 gry-online.pl

Star Wars: The Force Unleashed najprawdopodobniej zaliczy opóźnienie

Gwiezdne Wojny stanowią dla gier jeden z najbardziej wdźięcznych tematów, jednakże ostatnimi czasy coś długo musimy czekać na każdy taki tytuł. Nie inaczej jest z The Force Unleashed, które pierwotnie miało ukazać się jeszcze w ubiegłym roku. Niestety, kto wierzył w tegoroczną kwietniową premierę najprawdopodobniej także srogo się zawiedzie.

Okazuje się bowiem, że wiele sklepów zmieniło datę ukazania się gry na rynku na znacznie późniejszy okres. Rozrzut jest spory, bo od początku czerwca, nawet do końca września. Możemy się o tym sami przekonać odwiedzając chociażby witryny game.co.uk, gameplay.co.uk, Gamefly, EBGames, Gamecrazy, Buy.com, Circuit City czy amazon.co.uk. Skąd ten chaos? Jak na razie nie wiadomo, stanowiska nie zajął jeszcze także sam zainteresowany, czyli LucasArts.

Na trop naprowadzić nas może również fakt opóźnienia ukazania się w Stanach Zjednoczonych powieści rozszerzającej wątki gry. Na półkach księgarskich pojawi się ona dopiero w czerwcu. Zwykle w takich przypadkach książki ukazują się z jedno lub dwumiesięcznym wyprzedzeniem. Na amerykańskiej stronie Amazonu w miejscu daty premiery gry widnieje 29 lipca.


Nowe przecieki dotyczące kontynuacji serii Knights of the Old Republic

Serwis 1UP ma dla nas kolejny ciekawy przeciek dotyczący domniemanie powstającej w studiu Bioware kontynuacji serii Knights of the Old Republic. Otóż z redaktorami strony skontaktował się pewien anonim twierdząc, że jest w posiadaniu skryptu gry online umiejscowionej w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

„To gra role-playing z akcją umiejscowioną w historycznej przeszłości znanego nam świata Star Wars. W całej galaktyce toczą się wielkie bitwy pomiędzy Jedi i Sithami, wspomaganymi przez żołnierzy, polityków i szlachetnie urodzonych. W tym emocjonującym i niebezpiecznych wszechświecie gracz może zostać zarówno bohaterem, jak i łotrem.” – tak brzmi opis tego dokumentu.

Powyższy akapit graczom jednoznacznie kojarzy się z czasami Starej Republiki, którą mieli okazję poznawać przy okazji przygód w obu częściach KotORa.

W skrypcie znajduje się również opis długiej rozmowy postaci gracza z enpecem (non-player character) o imieniu Fuse, projektującym bombę. Jak przyznają sami redaktorzy 1UP, ów fragment jak na grę MMO wydaje się mieć nieco za dużo tekstu, niemniej jednak klimat znany z wcześniejszych gier Bioware jest utrzymany. Może to również świadczyć o dwóch równolegle powstających grach.

Standardową procedurą w takich przypadkach jest próba skontaktowania się z wydawcą lub deweloperem. Niestety, LucasArts najwyraźniej nie ma na razie ochoty dzielić się z nikim swoimi planami: „Komentujemy tylko to, co wcześniej zapowiedzieliśmy.”
TAGI: Knights of the Old Republic (200) LucasArts (110) The Force Unleashed (152) The Old Republic (526)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..