TWÓJ KOKPIT
0

Bitewniaki

Zapowiedź drugiej fali dodatków do X-Wing: Gra figurkowa

2013-02-22 21:23:29 Galakta.pl

Nowy bitewniak Star Wars wydawany w Polsce pod nazwą X-Wing: Gra figurkowa ma się całkiem dobrze. Zapowiedź kolejnych stateczków miała miejsce jeszcze przed światową premierą gry we wrześniu zeszłego roku. W Stanach Zjednoczonych wydzą te produkty 28 lutego, natomiast u nas nad Wisłą firma Galakta zaplanowała wprowadzenie ich do sprzedaży od marca. Jak podaje oficjalna strona dystrbutora:

Z przyjemnością informujemy, że już szóstego marca będzie miała miejsce międzynarodowa premiera drugiej fali dodatków do gry figurkowej Star Wars: X-Wing. W skład drugiej fali wchodzą cztery nowe figurki statków, z całkiem nowymi pilotami oraz usprawnieniami. Wszystkich fanów gry na pewno ucieszy wiadomość, że pośród nich znajdą się dwa z najbardziej rozpoznawalnych statków kosmicznych w całej galaktyce!

Pierwszym z nich jest sławny, dzięki swoim nieustraszonym pilotom oraz ogromnym udziale w zniszczeniu obu Gwiazd Śmierci, Sokół Millennium. Zmodyfikowany frachtowiec typu YT-1300 zawarty w tym rozszerzeniu może zabrać na pokład kilka typów specjalnego uzbrojenia i innych przemytniczych niespodzianek. Z Hanem Solo jako pierwszym pilotem, Sokół Millenium będzie cennym sojusznikiem w walce przeciwko Imperium!Drugi z pojazdów, to owiany złą sławą Slave I, należący do znanego łowcy nagród Boby Fetta. Najeżony zabójczymi niespodziankami, zmodyfikowany patrolowiec Firespray-31 może przysporzyć wielu kłopotów Rebelianckim pilotom. Silne osłony i duża siła ognia sprawiają, że jest to przeciwnik, którego nie wolno zlekceważyć. Usługi Boby Fetta nie są tanie, ale kiedy zasiada za sterami, na pewno wykorzysta swoje sztuczki aby przechylić szalę zwycięstwa ma swoją stronę.Oprócz nich, w drugiej fali dodatków znajdą się również kolejne myśliwce, dzięki którym będzie można rozwinąć swoje eskadry i uczynić je jeszcze groźniejszymi dla przeciwników. Rebelianci dostaną w swoje ręce jeden z najszybszych i najzwrotniejszych gwiezdnych myśliwców – A-winga. Eskadra A-tych maszyn jest w stanie przeprowadzić błyskawiczne uderzenie na statki wroga, a następnie szybko uciec zanim przeciwnik zdąży zareagować. W rękach zdolnego taktyka kilka takich myśliwców jest bardzo skuteczną bronią.

Siły Imperium również otrzymają nową, wspaniałą maszynę – TIE Interceptora. Najnowsza i najbardziej zaawansowana wersja myśliwca TIE jest jeszcze szybsza i zwrotniejsza, dzięki czemu staje się jeszcze trudniejszym celem dla Rebelianckich pilotów. Pomimo że pozbawiona jest osłon, nie wolno jej lekceważyć. Zestrzelenie TIE Interceptora ze zdolnym pilotem za sterami jest niemal niemożliwe.

W każdym z czterech dodatków poza figurką statku znajduje się kilku różnych pilotów oraz zestaw usprawnień, dzięki którym można dostosować uzbrojenie do warunków pola bitwy lub własnych upodobań. Dzięki temu każda kolejna rozgrywka z wykorzystaniem nowych pojazdów będzie jeszcze bardziej emocjonująca! Pozostaje już tylko zasiąść w kokpicie, rozgrzać hipernapęd i przygotować lasery do bitwy, w oczekiwaniu na premierę drugiej fali dodatków do Star Wars: X-Wing.
Znamy też opisy poszczególnych stateczków, zawartość ich zestawów i sugerowaną cenę detaliczną.

Zestaw dodatkowy – Sokół Millennium (SWX06)
YT-1300, sławny dzięki znacznie zmodyfikowanemu Sokołowi Millennium Hana Solo, słynie z trwałości i modułowej konstrukcji. Przydatny w równym stopniu do przemytniczych ucieczek, jak i do kosmicznych pojedynków, YT-1300 należy do najpopularniejszych i najpowszechniejszych frachtowców w galaktyce. Niniejszy zestaw zawiera wszystkie elementy niezbędne aby dodać do gry 1 Sokoła Millennium (YT-1300).

Zawartość pudełka:
 • 1 instrukcja 
 • 19 kart
 • 22 żetony
 • 1 wskaźnik manewrów
 • 1 pomalowany statek z podstawką i kolumnami

  Cena zestawu w internetowym sklepiku Galakty wynosi 109,90 PLN brutto.

  Zestaw dodatkowy – Slave I (SWX07)
  Patrolowiec typu Firespray, zaprojektowany pierwotnie do transportu więźniów, dysponuje uniwersalnym uzbrojeniem i ciężkim opancerzeniem. Jego niszczycielskie możliwości symbolizuje Slave I Boby Fetta, czyli jeden ze statków kosmicznych budzących największą grozę w galaktyce. Niniejszy zestaw zawiera wszystkie elementy niezbędne aby dodać do gry 1 statek Slave I (Firespray-31).

  Zawartość pudełka:
 • 1 instrukcja
 • 19 kart
 • 22 żetony
 • 1 wskaźnik manewrów
 • 1 pomalowany statek z podstawką i kolumnami
  Cena zestawu w internetowym sklepiku Galakty wynosi 109,90 PLN brutto.

  Zestaw dodatkowy – A-Wing (SWX08)
  Z uwagi na czułe przyrządy sterownicze i wysoką manewrowość A-winga, tylko najbardziej utalentowani piloci powinni zasiadać w jego kokpicie. Niniejszy zestaw zawiera wszystkie elementy niezbędne aby dodać do gry 1 A-winga.

  Zawartość pudełka:
 • 10 kart
 • 18 żetonów
 • 1 wskaźnik manewrów
 • 1 pomalowany statek z podstawką i kolumnami 

  Cena zestawu w internetowym sklepiku Galakty wynosi 54,90 PLN brutto.

  Zestaw dodatkowy – TIE Interceptor (SWX09)
  Firma Sienar Fleet Systems zaprojektowała TIE interceptora z czterema działkami laserowymi w skrzydłach, co zapewniło mu znaczną przewagę uzbrojenia nad poprzednikami. Niniejszy zestaw zawiera wszystkie elementy niezbędne aby dodać do gry 1 statek TIE interceptor.
  Zawartość pudełka:
 • 9 kart
 • 19 żetonów
 • 1 wskaźnik manewrów
 • 1 pomalowany statek z podstawką i kolumnami

  Cena zestawu w internetowym sklepiku Galakty wynosi 54,90 PLN brutto.


  Temat na forum
 • TAGI: Galakta (78) Star Wars: X-Wing (gra bitewna) (45)

  KOMENTARZE (8)

  • hashhana2013-02-23 15:18:24

   Wyglądają na dobrze zrobione figurki; chętnie bym nabyła Slave'a, ale nie po takiej cenie...

  • Joliet Jake2013-02-23 12:51:17

   Ja też postawiłem na karciankę. To jest za droga impreza, więc jak pijawka będę grywał tylko po umowieniu sie z wlascicielami X-winga na jakichś spotkaniach planszowych albo na konwentach ;] Niestety karcianka to też nietania sprawa... podstawka, bieżący cykl, zapowiedziany dodatek i juz mamy pol tysiaca... Eh, żałuję ze postawili na karcianke, rpg i bitweniak, a zapomnieli o planszówkach. Pewnie wyszłaby i większa frajda a najmniejsza cena

  • Mistrz Seller2013-02-23 10:35:15

   Cena zniechęca mnie do zbieranie X-winga. Chyba raczej będę inwestował w nową karciankę.

  • Master Simon2013-02-23 10:02:05

   Trzeba będzie kupić.

  • Vintress2013-02-23 09:43:46

   Nie skorzystam ^^

  • Kubasov2013-02-23 07:49:50

   Nigdy nie kapowałem tej gry :/

  • Nestor2013-02-23 06:00:17

   Dzieki za info, bylem przekonany ze wydali to dawno temu.

  • Nadiru Radena2013-02-22 23:16:30

   Chciałbym zauważyć, że II fala "X-Winga" jeszcze się w USA nie ukazała - jej premiera nastąpi 28 lutego :) Owszem, niektórzy fani mają już stateczki z II fali, ale tylko dzięki temu, że powygrywali turnieje z serii Kessel Run.

   Innymi słowy polska premiera jest tylko tydzień po amerykańskiej :) Jak już na coś narzekać, Nestor, to na podwyżkę ceny o 5 zł ;)

  ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

    REJESTRACJA RESET HASŁA
  Loading..