Atak klonów

Nawiązanie do Expanded Universe

Princess Leia

Całkiem niedawno wspominaliśmy o nawiązaniach w AOTC do klasycznej Trylogii. A dziś mamy coś związanego z Expanded Universe, a konkretniej z prozą Timothy`ego Zahna... Princess Leia podesłała nam zdjęcie, przedstawiąjące widok na port kosmiczny w Naboo. To właśnie tutaj po lewej widać dwa frachtowce koreliańskie, o których już pisaliśmy. W tej samej scenie można także dostrzec statek "Wild Karrde".


    Jest to flagowa jednostka Talona Karrde - szefa jednej z największych organizacji przemytniczych, będąca równocześnie największą siatką wywiadowczą w Republice. Po raz pierwszy o Talonie Karrde i tym statku dane nam było przeczytać w "Dziedzicu Imperium" Zahna... Wild Karrde - Skan z komiksu Heir to the Empire

   Wild Karrde to tak naprawdę przebudowany frachtowiec Action VI. Seria ta charakteryzowała się kanciastym wyglądem i bardzo słabymi osłonami. Statki te były używane do przewożenia dużych ładunkow na dalekich dystansach. Przeważnie używano ich w konwojach eskortowanych przez myśliwce, fregaty itp... Talon przebudował swój statek - wzbogacając go m.in o generator pola, opancerzony kadłub, czy choćby uzbrojenie w postaci trzech turbolaserów. Dodatkowo Wild Karrde został wyposażony w systemy maskujące, nowe generatory i sliniki podświetlne... Oprócz tego mocno została przebudowana ładownia, można by także wspomnieć o śluzie powietrznej, zewnętrznych urządzeniach dokujących, warsztacie napraw droidów itp, itd...Tagi: nawiązania (84)

Komentarze (1)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Atak klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.