Gry komputerowe

Produkcja Star Wars 1313 zawieszona

KotakuOd dłuższego czasu nad niewątpliwie ambitnym projektem Star Wars 1313 zalegała cisza. Niestety, w tym przypadku brak wiadomości najwyraźniej nie jest dobrą wiadomością.

Według trzech niezależnych, choć bliżej nieokreślonych źródeł związanych z LucasArts, produkcja gry została zawieszona od czasu przejęcia Lucasfilmu przez Disneya, co może być powodem tej przeciągającej się pustki informacyjnej. Informatorzy podali też krótką historię rozwoju gry. Pomysł podobno pojawił się w 2009 r. przy okazji planowanego serialu aktorskiego i miał przerodzić się w pełną rozmachu grę RPG, lecz kwestie finansowe, które zahamowały serial, doprowadziły też do zrewidowania projektu i ograniczenia jego skali, jak również uniezależnienia fabuły od produkcji telewizyjnej.

W 2011 lub 2012 r. gra została przedstawiona Lucasowi, który odniósł się do niej przychylnie. Chciał on jednak zawrzeć w niej nawiązania do wczesnej historii Boby Fetta, Hana Solo czy innych postaci znanych z filmów (np. bothańskich szpiegów), co wymusiło kolejne zmiany fabularne i opóźnienia. Potem nastąpiła spektakularna prezentacja na E3, po której nie usłyszeliśmy już niemal niczego nowego.

Obecnie Lucasfilm jest oczywiście skoncentrowany na swojej nowej trylogii, przez co projekt 1313 mógł stracić na znaczeniu. Jest jednak także dobra wiadomość - LucasArts odpowiedziało na te plotki, że projekt nie został skasowany, a więc jest spora szansa, że ujrzy jeszcze światło dzienne; poza tym, informacje o zawieszeniu, choć wiarygodne, nie są jeszcze oficjalne. Na razie pozostaje nam czekanie.

Temat na forum.Tagi: Star Wars 1313 (34)

Komentarze (41)

Rodzyn- Pod względem grafiki? Może. Nie patrzę na grafikę, ale gameplay był prymitywny. A zły gameplay to zła gra. Grafika może mieć znaczenie jak dla mnie tylko stylistyczne, jako jedna ze składowych budowy klimatu. Tylko, że przez słowo stylistyczne mam na myśli dokładnie tylko i wyłącznie styl , a nie jakość wyrażaną w poligonach.

Mistrz Jedi Radek - To ty chyba oglądałeś jakąś inną prezentacje, bo na E3 wyglądało to olśniewająco pod względem grafiki rzecz jasna.

Uncharted w świecie SW? :D:D mmmm...

Mnie ten news lekko smuci, liczyłem na powrót do klasyki gatunku (seria DF i JK), ale w nieco innej konwencji bo z łowcą nagród w głównej roli bez zdolności władania Mocą. Żeby tylko ten projekt był zawieszony a nie zaniechany jak BF3.

Mistrz Jedi Radek

Kocham Twój komentarz! :P

E tam kaszaniasta platformówka się szykowała a wy się macie ochotę pochlastać

Muszę powiedzieć, że nie rozumiem tego całego zachłyśnięcia się 1313. Gra wyglądała słabo na prezentacji, ot taka strzelanka gdzie się biega po tunelach i autorzy stwierdizli, że gra ma być liniowa. Gra o łowcy nagród liniowa. Żart.

@Cad Bane też tak myśle, czekają, wpierw na konsolę.

Jestem pewien, że gra ujrzy jeszcze światło dzienne, a jedną z przyczyn jej opóźniania się jest chęć wydania jej na PS4 :)

@Qel Asim
Rozumiem, że jesteś z ludzi co kocha SW dzięki mocy, ale sam zaczynasz ogólnie kłótnie.

oby oby, bo czekam od dłuższego czasu na tę grę!

jasne... najpierw nakręcają ludzi, a potem nagle Lucas sprzedaje SW Disneyowi i wszystko wstrzymują, 1313, 3d... eh, szkoda gadać

Do not want

Odbierają mi rzeczy, na które czekałem i tak za długo. Poważnie zastanowie się nad byciem fanem Star Wars.

No, to niech jeszcze zawieszą pracę nad 6 sezonem The Clone Wars i będzie "nieźle", niah niah :D

heheh no bastion się z lekka spóźnił, chyba 2 dni temu czytałem o tym na głównej cda. A projekt sam w sobie aż w tak zaawansowanym stadium nie był. Podczas pokazów na E3, nie było jeszcze gotowego scenariusza, a koncept gry bardzo często się zmieniał. Faza produkcji była/jest więc bardzo chaotyczna.

Jest! Cieszę się!

Hurrra!!! Im dłużej z tym zwlekają tym lepiej! Przynajmniej nie będą na to tracić funduszy, które mogą poświęcić na coś lepszego!

Oby projekt był jednak skasowany!

Nosz kur... Spadajcie z tą nową trylogią! Oddajcie nam tą grę, epizody w 3D i dwa ostatnie odcinki TCW! Stach pomyśleć o tej trylogii co to będzie? Jeśli to będzie nie wypał ( broń boże ) a szanse na niego są duże to Lucasfilm zbankrutuje

Znowu!!!!!!!!! battlefront 3, 1313 i co jeszcze?

@Vintress Lucasa już nie ma.

Czy w końcu jakaś dobra gra SW ujrzy światło dzienne ja się pytam?..

Pewnie po zrobieniu przeglądu sytuacji przez Disneya, wyszło, że zbyt mało fanów Hany Montany by w to zagrało.
Dlatego znów fajna gra została skasowana. Pewnie jedynymi z produkcji jakie się teraz będą pojawiały to będą tańczące Myszki Miki w stroju Luka pod system DDR.

Swoją drogą wydaje mi się, że sama gra była w o wiele wcześniejszym stadium produkcji niż wszystkim się zdaje. Nie bez powodu na E3 pokazano raptem trzy króciutkie urywki, które razem z cutscenkami trwały niecałe 5 minut i pochodziły z tego samego, początkowego etapu. Owszem, było to szalenie efektowne i widowiskowe kilka minut, jednak wydaje mi się, że cała reszta gry wtedy jeszcze leżała i kwiczała, a te 3-4 minuty odpicowali na 100% i wycisnęli z nich wszystko co się da. Colonial Marines też zapowiadało się nie wiadomo jak a wyszło co wyszło - gra oczywiście miała olbrzymi potencjał, ale, jak widać po powyższym newsie, jej koncepcja już nie raz ulegała zmianie i nie zdziwiłbym się, gdyby wyszło z tego coś w stylu Afterfall: Insanity, który miał być olbrzymim RPGiem i marką, a skończyło się na... no właśnie.

Mimo to liczę, że gra się ukaże, chociaż to, że produkcja epizodu VII zbiera swoje żniwa, jest niezaprzeczalnym faktem. TCW, 1313, epizody w 3D i wiele innych rzeczy stoi pod znakiem zapytania i nawet jeśli ostatecznie się ukażą, to w tym momencie nic nie jest pewne i mam wrażenie, że nawet poszczególni pisarze, scenarzyści etc. lecą w ciemno, nie bardzo wiedząc jak to wszystko będzie wyglądać. BioWare miało sporo szczęścia, że wydało TORa przed tymi zawirowaniami, bo też nie wiadomo, jakby się to skończyło. Swoją drogą - ja wiem, że IL&M i Skywalker Sound brały udział przy produkcji 1313 i będzie potrzeby przy produkcji filmu, ale nawet nie zaczęły się zdjęcia, nie mówiąc już o tym, że LucasArts ma się do filmów jak pięść do nosa.

Żeby ta Nowa Trylogia nie skończyła się na tym, że lwia część istniejących serii/okresów SW zostanie ucięta, a wszystkie siły zostaną pchnięte do budowania otoczki wokół nowych epizodów... A z grami SW jest naprawdę cienko - nie licząc TOR (ewentualnie TFU), od ładnych paru lat nie wyszło nic sensownego - masa słabiutkich gier z TCW i oszałamiające tytuły w stylu Angry Birds czy Pinballa. Mueh. To sobie pomarudziłem :D

Tytuł niusa kontrowersyjnie mylący [3]

huehuehhue

Disney po przejęciu Lucasfilmu zmienia strategię firmy

Bolek, ale przecież je wymieniłem w tym samym wpisie; weź się nie popisuj, że pilnujesz czytania ze zrozumieniem, jak sam dałeś ciała :DDD

A zawieszenie ze względu na kolejną trylogię jest o tyle prawdopodobne, że skoro chcą tak robić z puszczaniem skonwertowanych starych filmów do kin, to nie widzę innego uzasadnienia dla nagłego przerwania tego projektu.

Swoją drogą, byłem pewien że się tu wpiszesz:P

Tytuł niusa kontrowersyjnie mylący [2]

Ja nie chcę... :(

Vergesso -> Wymień bardzo proszę te minusy, bo żadnych nie dostrzegam. Nie napisano tutaj, że projekt został zawieszony ze względu na najnowszą trylogię. Napisano, że mógł. Doprawdy. Czytać ze zrozumieniem!

Tytuł niusa kontrowersyjnie mylący :P.

Pewnie na Facebooku powstanie kampania ''Who else want star wars 1313?'' xD Widziałam demo stage tej gry.. zapowiadała się świetnie! Ale nie, Lucas znowu Nas zawiódł... ;(

decyzja o zamknięciu takiego projektu do duża sprawa - zwłaszcza na takim etapie prac:/ . Pytanie jaka idea przyświecała decydującym o sprawie. Szkoda że potencjalnie cholernie fajny projekt leci w śmieci:/. Zastanawia w co teraz wejdą żeby zrekompensować oczekiwania całej milionowej rzeszy fanów czekającej na 1313.

Ale du*a. Najpierw zawieszają Battlefront 3 gdy jest w 99 % gotowy, a teraz 1313. :(

Kur** najpierw BATTLEFRONT III teraz 1313? Zabiję cię LUCAS!

No ja j*bie!
Najlepsza rzecz jaka mogła się ukazać z ostatnio zapowiadanych...

Ku*wa mać.

Lekt, kiedy piszę newsa, zazwyczaj czerpię informacje z wielu źródeł i nie sposób wypisać wszystkich, więc wpisuję albo to źródło, które podawało najwięcej informacji, albo też źródło pierwotne, do którego nawiązywały pozostałe. W tym przypadku Kotaku, na którym wzorowało się też to polskie źródło.

No i macie swoją cholerną nową trylogię: Naruszanie klasyki 6 filmów, naruszanie zamkniętej historii Skywalkera/Vadera, brak powrotu kolejnych SW do kin(w konwersji 3D), a teraz to.

Na razie z tego 7 epizodu są same straty i minusy.

Kasa -> widzę, że zbadałeś temat jeszcze dogłębniej. Jednak nie mogę zrozumieć, dlaczego pominąłeś polskie - pierwotne źródło informacji, z którego zaczerpnąłem notkę do podesłania?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.