Gry komputerowe

Twórcy "The Old Republic" o nowej planecie

SWtor.com

Charles Boyd, główny programista gry "The Old Republic" opowiedział dzisiaj o Makeb, planecie, którą ujrzymy w nadchodzącym dodatku "Rise of the Hutt Cartel". Oto fragmenty jego wypowiedzi:

Na wczesnym etapie projektowania postanowiliśmy, że piękna niegdyś planeta została zrujnowana przez katastrofy ekologiczne. Makeb, która wydawała się atrakcyjna i przytulna, przekształciła się w środowisko, które może w każdej chwili usunąć się spod nóg. (...)

Wszystkie budynki i miejsca, w których można zamieszkać są ulokowane na szczytach górujących nad powierzchnią planety płaskowzgórzach. To powoduje, że geografia planety jest unikalna w porównaniu do wcześniej przez nas stworzonych. Można zobaczyć wspaniałe widoki, ale może też być niebezpiecznie, kiedy zaczną się trzęsienia ziemi. Owe płaskowzgórza mogą w jednej chwili stać się śmiertelnymi pułapkami, mogącymi spaść w bezdenną otchłań mgieł poniżej. Miasta podzielone są na połowy uskokami przebiegającymi przez ulice i budynki.

Kiedy scenarzyści zastanawiali się jacy wrogowie mogą czekać na graczy na Makeb, wybór był jeden: Huttowie. Agresja Kartelu Huttów została przedstawiona w operacji Karagga's Palace II i chcieliśmy przenieść ten konflikt na pierwszą linię frontu na Makeb i dać graczom szansę pozbycia się Kartelu raz na zawsze. Huttowie zapewnili nam okazję do pokazania jak krucha jest równowaga sił kiedy Republika i Imperium walczą ze sobą. Cała galaktyka jest gotowa do podbicia, a tylko kwestią czasu jest kiedy potężny i bogaty osobnik (np. Hutt) wykorzysta okazję i przejmie władzę.

Sytuacja na Makeeb daje szansę Republice i Imperium do znalezienia nowego terytorium. Po raz pierwszy od dziesięcioleci Republika ma przewagę. Jej siły spychają Imperium do defensywy. Scenarzyści bardzo chcieli pokazać, jak ta sytuacja może wpłynąć na podejmowanie decyzji w Republice. Przywódcy chcieliby wykorzystać ją i podążyć do ostatecznego zwycięstwa, więc prośba mieszkańców Makeb o pomoc stanowi dylemat. Wiadomo, że należy powstrzymać Huttów zanim staną się większym zagrożeniem, ale nie można też tracić z oczu ogólnego obrazu. Czy Makebańczycy są gotowi podjąć ryzyko, że ich wyzwolenie może przesądzić o wyniku wojny? Czy wartości ważne dla Republiki zostaną wystawione na próbę?

To stawia Imperium w opozycji. Mało jest żywych Imperialnych, którzy przyzwyczajeni są do porażki, a to, jak ich społeczeństwo może się przystosować do tej sytuacji było frajdą dla scenarzystów. Ale podczas gdy sprawy nie mają się zbyt dobrze w przestrzeni imperialnej, nie można jeszcze skreślać Imperium. Przedstawiciele Imperium dowiedzieli się, o co chodzi Huttom na Makeb, więc jeśli ich siły się pospieszą, można przypuszczać, że wykorzystają zaistniałą sytuację na swoją korzyść.
Dodatkowo ukazał się film, prezentujący Makeb:Przypominamy, że dotychczasowe newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.Tagi: Hall Hood (2) The Old Republic (500)

Komentarze (6)

kupiłem w przedsprzedaży, ale generalnie gra jest już cieniem tego, co miało być :/

Tak źle chyba jeszcze nie było.

Rycu
Oczywiście, że można! Nie wolno tylko dodawać linków do pirackich zawartości i treści oraz prowadzących do stron pornograficznych tudzież innych o przekazie przyjętym za społecznie naganny lub przeznaczony tylko dla osób pełnoletnich.


Mogliby już podać bardziej konkretną datę premiery... Pewnie jak zwykle będzie wiadoma na tydzień/dwa tygodnie przed...

Przepraszam Panie Redaktor. To można dawać linki jak ten pan poniżej ? :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.