Atak klonów

P&O 9: Kto był mistrzem Dooku?Tym razem mamy pytanie o rozbieżności między EU a filmami, gdy to drugie odchodzi od oryginalnych pomysłów Lucasa.

P: W Epizodzie II Yoda powitał Dooku jako swego dawnego padawana, tymczasem w książce Jude Watson Legacy of the Jedi jest napisane, że mistrzem Dooku był Thame Cerulian. Kim więc jest tak naprawdę mistrz Dooku?

O: Przypomina to trochę sytuację, w której Obi-Wan opisuje zarówno Yodę, jak i Qui-Gon Jinna jako swych mistrzów. Obi-Wan wpierw studiował pod czujnym okiem Yody, zanim został uczniem Qui-Gona. Dooku zalicza więc zarówno Yodę jak i Thame’a Ceruliana jako swych mistrzów. Dooku najpierw studiował pod okiem Yody, a następnie został wybrany przez Ceruliana na swojego padawana.

K: Swego czasu na usuniętym już forum oficjalnej zadano pytanie, kto i dlaczego doprowadził do zmiany zamysłu Lucasa. Przyznała się do tego Sue Rostoni, Thame to jest jej pomysł.

Co ciekawe, Jude Watson w swoich seriach zostawiła sobie (i nie tylko sobie) furtkę, by to odkręcić, związaną z wyborem mistrza i potwierdzeniem tego, ale na razie nikt z tego nie skorzystał.Tagi: Epizod II: Atak klonów (838) Jude Watson (77) Sue Rostoni (101) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (416)

Komentarze (8)

Dla mnie to Yoda jest mistrzem Dooku.

Zgadzam się w pełni z Mistrzem Mateuszem.

Fajnie by było usunąć tą książkę. Dla mnie Dooku jest padawanem Yody i koniec kropka! Niech Moc będzie z Wami.

Ja tam sądzę, że Dooku, owszem, początkowo trenował pod okiem Yody, a czasem hrabiego przyjął inny mistrz, gdy już Dooku bardziej nauczył się władać Mocą. Nie czytałem książki "Yoda. Mroczne spotkania", więc nie wiem, co w niej jest, ale na pewno z czasem to uczynię. Nawet jeśli to nie Thame Cerulian był mistrzem Dooku, to pewnie ktoś inny. W końcu gdyby Yoda trenował setki padawanów, to działałby wbrew Kodeksowi :D

Yoda był jego mistrzem zanim Thame przejął władzę nad Dooku. Więc dla Yody każdy Jedi był padawanem. To trudne do wyjaśnienia ale Thame był jego mistrzem jak i zarówno Yoda.

Albo można usunąć wypociny Rostoni i heja ;). Dla mnie to Yoda był Mistrzem Dooku i nic i nikt tego nie zmieni ;)

Wprowadzenie postaci Ceruliana, która gryzła się z filmami to był pomysł Sue? Brawo Rostoni!
Tak na marginesie jakby komuś zachciało się to odkręcać to zawsze można zrobić, że Thame umarł i wtedy Yoda przejął Dooku, co za problem?

O ile mnie pamięć nie myli to w książce "Yoda. Mroczne spotkanie." było dość wyraźnie napisane, że to Yoda był mistrzem Dooku. Poza tym można to łatwo wywnioskować z "Ataku Klonów"...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Atak klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.