TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

Dave Filoni pracuje nad nowym serialem animowanym?

2013-03-14 14:21:06 RóżneOd czasów ostatnich wieści o "skróceniu" serialu "The Clone Wars" i zapowiedzi nowej animacji, w sieci nie kończą się domysły na temat ery, w której miałaby się ona dziać. Lecz równie ważna wydaje się kwestia kto wyreżyseruje nowe dziecko Lucasfilm Animation. We wtorek odbyła się konferencja prasowa Disneya, podczas której Gary Marsh, szef Disney Channel Worldwide, powiedział, że firma "(...) pracuje blisko z Lucasfilmem, Kathleen Kennedy i reżyserem Dave'em Filonim, by odkryć nowości z "Gwiezdnych Wojen" na naszych platformach." Więcej detali mamy dostać w najbliższych miesiącach.

Zdanie to może prowadzić do dwóch wniosków: po pierwsze, skoro Disney współpracuje i z Kennedy, i z Filonim, może to oznaczać, że reżyser nie stracił jednak pracy i powróci jako twórca najnowszego serialu animowanego. Za tym argumentem przemawia zarówno fakt, że miał on wcześniej do czynienia z Disneyem, jak i waga jego ośmioletniego doświadczenia reżysera "The Clone Wars".

Po drugie, owe "nowości" mogą oznaczać sezon szósty "The Clone Wars" (który media internetowe zaczynają nazywać "materiałami bonusowymi", ponieważ chodzą słuchy, że odcinków będzie jedynie kilkanaście); skoro w sprawie wypowiadał się szef Disney Channel, być może zatem ostatnia odsłona serialu zadebiutuje właśnie tam, a nie na Disney XD. Ten drugi kanał jest głównie przeznaczony dla chłopców, ale cieszy się mniejszą popularnością z powodu gorszej dostępności i faktu wyświetlania niemal wyłącznie powtórek.

Na IGN-ie możecie poczytać w jakich erach, wedle redaktorów serwisu, mógłby dziać się serial. Jeśli zaś sami chcecie oddać swój głos w tej sprawie, zapraszamy do udziału w nowej sondzie w dziale "Star Wars TV".

Zapraszamy do dyskusji na forum o sezonie szóstym TCW i nowym serialu animowanym.
TAGI: Dave Filoni (557) Disney (459) Disney Channel (27) Disney XD (73) Kathleen Kennedy (430) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (606) The Clone Wars (1374)

KOMENTARZE (39)

 • Darth GROM2013-03-19 00:22:40

  Jak ja lubię wkładać kij w mrowisko, oj lubię. To, że się bijesz w czoło nie trudno mi uwierzyć zwarzywszy, jakie bzdety wypisujesz o fikcyjnym świecie.

  "Bynajmniej z własnej głupoty i z własnego bólu"

  No akurat z tym bym dyskutował lol.

  "temu który tak świetnie zna małolatów (nie chce wiedzieć skąd)"

  Ale to żadna tajemnica, znam z chociażby takich infantylnych postów jak twoje.

  "aha uwaga na przyszłość - "bynajmniej nie" to zaprzeczenie samo w sobie."

  W rzeczy samej takie było, widać zrozumienie treści po polsku nastręcza ci problemów.

  Aha uwaga na przyszłość używaj znaków interpunkcyjnych, oraz dużej litery, jak chcesz pisać poprawną polszczyzną Big lol.

  Temu, który tak świetnie zna małolatów.

 • Dark Count2013-03-17 19:58:45

  Ale ja nie biję pokłonów, ja się biję w czoło. Bynajmniej z własnej głupoty i z własnego bólu.
  AVE AVE ALL HEIL Darth GROM, temu który tak świetnie zna małolatów (nie chce wiedzieć skąd) i jeszcze dzieli się odgłosami fapowania na bastionie !!!
  Heheh ty odstaw te grzmoty, bo masz jakieś urojenia.
  aha uwaga na przyszłość - "bynajmniej nie" to zaprzeczenie samo w sobie.

 • Darth GROM2013-03-17 18:39:22

  Dark Count pokłony przyjęte, możesz już powstać lol.

 • Dark Count2013-03-17 16:11:24

  AVE SIEG HEIL GROM !!!!!

 • Darth GROM2013-03-16 22:25:11

  Hejterzy, nie lepiej pryszcze wyciskać przed lustrem, zamiast masowo pierdołami się zajmować, które wywołują masochistyczny ból głowy. Kanon, to fikcja, a w przypadku SW fikcja GL, bynajmniej nie pryszczatych małolatów, co kilka książek i komiksów czytali, którzy myślą, że z tego powodu morze się rozstąpi, a aniołowie z stąpią z niebios, tjjja Big lol. fap, fap!

 • Dark Count2013-03-16 15:32:27

  @Vintress : hehehe łatwo to zaakceptować jednostkom pozbawionych umiejętności czytania, grania i oglądania co po niektórych rzeczy. Idiotom na śmiech ...

 • SW-Yogurt2013-03-15 17:48:53

  @Apophis_
  I dokładnie o tym pisałem. Nie ma przymusu pracy. A skoro tam jest i całość taką jaka jest firmuje, to widocznie tak chce. A to IMHO nie wróży dobrze kolejnej produkcji, nawet bez obecnego SZEFA, bo będzie miał innego.

 • Carth Onasi2013-03-15 15:24:10

  Tak to już mam, że czasem lubię się czepiać szczegółów.
  Acz muszę posypać głowę popiołem. Oprócz Quinlana, był jeszcze Ky Narec.

 • Vintress2013-03-15 07:13:45

  Kanon to przecież tylko fikcja.... Dajcie spokój.. Ja tam się nie przejmuje czy nowy serial będzie kanoniczny czy nie. Możecie mnie teraz hejtować.

 • Apophis_2013-03-15 02:20:28

  Ale ogólnie to tak, wyobrażam sobie jak Lucas patrzy na Asajj, pyta "kto to?", po czym mówi "zmieńcie to i to". Serio, tak to wygląda.

  I gdyby nie ludzie którzy ogarniają EU i którzy potrafili Lucasa wizję dopasować do znanego nam kanonu, to TCW by było jeszcze bardziej irytujące i znienawidzone niż jest teraz.

  Lucas podobnie zrobił z "1313" - gra była w połowie gotowa, otwarty świat i wojny gangów na Coruscant, po czym wpadł do nich, stwierdził, że podoba mu się pomysł, ale chce to zrobić inaczej, dał im scenariusze z serialu aktorskiego i tak oto 1313 cofnęło się w rozwoju, po czym po przejęciu nie mieli za bardzo chyba co pokazać.

  Więc Lucas przechodzący na emeryturę - dzięki Mocy!
  Filoni robiący nowy serial bez Lucasa - będzie awesome!

 • Apophis_2013-03-15 02:14:57

  Inny układ tatuaży, straszne! To przepraszam, TCW jest faktycznie tragiczne, niszczy kanon, jedźmy niszczyć Filoniego!

 • Carth Onasi2013-03-15 00:21:26

  Szkopuł w tym, że ich wizerunki (postaci, ale także planet) często dość mocno odbiegały od tego znanego z EU. Do dziś się zastanawiam, co też takiego przeszkadzało twórcom TCW w symbolu klanu Vos, że postanowili go zmienić na inny, bardziej udziwniony. Podobnie było z Asajj, która zyskała, Moc raczy wiedzieć dlaczego, nowy układ tatuaży na głowie. Sugerując się tokiem rozumowania, jaki przedstawiłeś, takie było życzenie Lucasa? <sceptyczny uśmiech>

 • Apophis_2013-03-14 23:51:23

  @Carth Onasi
  A Asajj? A Nightsisters? A takie planety jak Ilum, Onderon, Dathomir, Nal Hutta i wiele innych?

  @SW-Yogurt
  Oglądałeś jakieś filmiki zza kulis produkcji Star Wars? Lucas jest jak bóg, wszyscy dookoła kłaniają się, potakują i udają, że śmieszą ich jego słabe żarty. Lucas to też SZEF Filoniego, ten najwyższy z najwyższych - jak może się kłócić z samym twórcą uniwersum?

 • Mariobaryla2013-03-14 22:25:37

  Problem z TCW jest taki, że, pomijając kwestię kanonu i ogólną wartość dla uniwersum, serial jest zwyczajnie słaby. Ja wiem, że dla dzieci, młodzieży i tak dalej, ale ten serial był nieoglądalny zanim w ogóle zaczęły pojawiać się jakieś retcony. Niektóre historyjki wyglądają tak, jakby były tworzone nie dla 10-latków, ale przez nich. Poziom fabularny niektórych odcinków, jak również dialogów jest momentami druzgocący. Nieważne co się dzieje, byleby się działo: wszyscy walczą ze wszystkimi, wszyscy okładają się czym popadnie, wszyscy plotą, co popadnie, giganty nawalają się kamieniami... Ostatnio zmusiłem się by dokończyć 3 sezon i o ile niektóre odcinki były całkiem przyjemne, o tyle moja ocena całości się nie zmieniła, zwłaszcza, że 4x01 był tak tragiczny, że chyba znowu zrobię sobie dwuletnią przerwę... A skoro cały ten bajzel nadzoruje i sygnuje swoim nazwiskiem pan Filoni, to szykuje się powtórka z rozrywki. Tu nie chodzi o to, jak nowy serial będzie się miał do kanonu - jak nie zdecydują się raz a dobrze, czy robią serial dla dzieci, czy dla starszych widzów, to znowu wyjdzie takie nie wiadomo co - a skoro mowa o Disneyu, to raczej dostaniemy to samo w nowej otoczce. Niech zatrudnią scenarzystów z prawdziwego zdarzenia, bo nic z tego nie będzie...

 • SW-Yogurt2013-03-14 22:13:56

  @Mistrz Seller
  Jasne. Jego wybór, widocznie mu pasuje, ale ceną jest również moje prawo do oceny efektów, które w tym układzie niekoniecznie od niego zależą...

 • Mistrz Seller2013-03-14 20:53:29

  SW-Yogurt >>> Wiesz jakby ktoś się chciał postawić Lucasowi to daleko by nie zajechał w swojej pracy.

 • epizozeur2013-03-14 20:48:17

  na Disney XD lecą same powtórki? moja siostra ogląda Disneye na obydwóch leci co chwilę to samo, a jeśli chodzi o Dave'a to się zgadzam, niech kręci dalej

 • Carth Onasi2013-03-14 20:42:53

  Hm, Ashley Eckstein wspomina o "some EU characters into our show"? Jeden jedyny Quinlan Vos to za mało, by używać liczby mnogiej.

 • SW-Yogurt2013-03-14 20:26:40

  @Apophis_
  No to wychodzi, że lepiej, gdyby pan w kapeluszu (jako największy zadeklarowany fan SW) niczego nie robił w SW, bo jest całkowicie uległy. I jeśli obecny właściciel zażyczy sobie aby szturmowcy w różowych hełmach w motylki, ze skrzydełkami w żopie i różdżkami w łapkach dosiadali tęczowych jednorożców (bo np. tak trafi do większego targetu i portfeli rodziców), to pan w kapeluszu właśnie tak to zrobi. ~:(

 • Nestor2013-03-14 20:19:58

  Czekam na więcej informacji, Filoni bogiem SW nie jest, ale daje radę. Grunt to dobry scenariusz.

 • Apophis_2013-03-14 19:27:36

  Może dam cytaty jakieś żeby nie być gołosłownym:

  "There's a whole subculture with the Star Wars fandom that's the Republic Commando culture, so we get 'em in there when we can. But it's safe to say when there's something like that and you get it in front of George, he's going to give you his kind of version of it, which you maybe will see." - Dave Filoni http://uk.ign.com/articles/2013/03/07/star-wars-the-clone-wars-supervising-director-dave-filonis-season-5-wrap-up-discussion?page=3

  "In terms of our show have continuity issues with the EU, I would say that The Clone Wars stories are directly from George Lucas. He has been integrally involved in the show from day 1 and he chooses the stories and the outcome. I think Dave Filoni has done a brilliant job at combining some EU characters into our show." - Ashley Eckstein

 • Apophis_2013-03-14 19:26:25

  @Marc
  W skrócie: Lucas wymyśla swoje, całkowicie olewając kanon, a Filoni ratuje co się da i zlepia to z kanonem, po czym baty za niektóre rzeczy których nie dało się wybić z głowy George'owi bierze Filoni. I tak oto mamy to co mamy.

 • Marc2013-03-14 19:10:22

  tiia a mówiłem kiedyś, że nie powinni robić serialu w czasach tcw a w jakimś innym okresie z całkiem nowymi postaciami.. no i bach. jak to jest z tym Filonim w ogóle? to on w końcu odpowiada za te całe nieścisłości i rewelacje czy nie? mamy się czego obawiać?

 • Luke S2013-03-14 18:50:41

  Boże chroń SW.

 • Lord Bart2013-03-14 18:00:39

  jak mnie ten koleś ...
  Naprawdę, dajcie coś nowego, coś dla każdego, nie tylko odmóżdżacze...

 • Stele2013-03-14 17:22:26

  TCW to nie tylko olewanie starszych historii. Gdybyśmy Filoniego od tego odcięli, nadal zostaje tragiczny poziom większości odcinków. Ktoś te scenariusze pozatwierdzał i słabo zrealizował. Nawet, jeśli Dave prywatnie jest wielkim fanem i serce mu się krajało nad każda zmianą (taa...), to nadal pozostaje marnym reżyserem.

 • Dark Count2013-03-14 16:41:03

  O k*****

 • DarthBrzoza2013-03-14 16:07:00

  Filoni + Star Wars = kolejna tragedia w świecie star wars

 • Bolek2013-03-14 15:56:40

  Taaaaaaak! Filoni bez Lucasa <3 Człowiek który chciał wprowadzić Alphę : D

 • Apophis_2013-03-14 15:26:18

  Filoni tworzący bez Lucasa vel J***ć-Kanon? To by było zbyt piękne żeby było prawdziwe!!!

 • Jankiel2013-03-14 15:25:06

  Nowy serial ze Starą Republiką mógłby być faktycznie udany, ale na szósty sezon "The Clone Wars" także liczę i na tym mógłby się ten serial skończyć.

 • Vintress2013-03-14 15:04:13

  ---> Ja też jestem za Starą Republiką ;)

 • opinus2013-03-14 15:00:50

  Wszystko tylko nie Filoni. I błagam, niech ten nowy serial będzie dla trochę starszych chłopców (i dziewczynek) ;)

  A jako era marzy mi się Stara Republika.

 • Vintress2013-03-14 14:54:58

  The Dark Times stanowczo mówię NIE..

 • Teesel2013-03-14 14:52:37

  coś mi mówi, że będzie to kontynuacja TCW pod roboczym tytułem The Dark Times :P

 • Vintress2013-03-14 14:50:45

  Czas odpocząć od TCW i zająć się nowym serialem :P Jeżeli nowy serial będzie typu ''Dark Times'' to ja mówię : ''dziękuje i do widzenia''..

 • Foleb2013-03-14 14:43:48

  NIECH ZROBI DO CHOLERY COŚ Z XWINGAMI, REBELIĄ, EWENTUALNIE NOWĄ REPUBLIKĄ DO DIASKA!!!

 • Ren Kylo2013-03-14 14:42:13

  Disney Channel? Nie miałbym nic przeciwko. Ciekawi mnie natomiast kwestia polskiej wersji 5 sezonu, czy będzie emitowana w polskim Cartoon Network?

  Co do ery w jakiej miałby toczyć się serial na 99% obstawiam "mroczne czasy". Głównie z tego że mogą obniżyć koszty wykorzystując materiały z poprzedniego serialu którego nowy byłby kontynuacją dla nieco starszych widzów.:)

 • ShaakTi11382013-03-14 14:22:14

  Szczerze? Wcale bym się nie zdziwiła.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..