TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Leland Chee prostuje

2011-04-02 07:12:00

Nie często mamy sytuację, by nowy odcinek „Wojen Klonów” tak bardzo integrował w istniejący kanon, że trzeba to prostować. Tym razem jednak coś takiego miało miejsce i Leland Chee szybko zajął stanowisko w tej sprawie. Uwaga dalsza część newsa zawiera spoilery do Citadel Rescue.

Wszystko dotyczy pewnego małego mistrza Jedi, Evena Piella. Otóż zgodnie z istniejącym kanonem, mistrz ten poniósł śmierć w Nocach Coruscant 1: Pogromie Jedi Michaela Reavesa. Teraz w nowym odcinku Wojen Klonów przedstawiono jego prawdziwe losy. Zginął przed Epizodem III. Ewidentnie oba wydarzenia pozostają ze sobą w konflikcie, acz należy uznać, że te, które są przedstawione w powieści są nieaktualne i nieprawdziwe. Pytaniem otwartym pozostaje kto był mistrzem Jaxa Pavana?

Natomiast co do Piella, to choć nie zabito go w książkach, komiksach czy serialu przed Epizodem III, samego Jedi brakowało w radzie w „Zemście Sithów”. W „Ataku klonów” był, gdyż wykorzystano tam pewne zdjęcia z „Mrocznego widma”. Natomiast nigdy nie dowiedzieliśmy się, kogo zastąpił Anakin w Radzie Jedi. Więc, gdy szukano prominentnego Jedi do zabicia w Nocach Coruscant, Even Piell był wręcz doskonały.

Tyle, że jakiś czas po skończeniu trzech pierwszych tomów Coruscant Nights, okazało się, że śmierć Piella zostanie napisana na nowo w tym odcinku. W międzyczasie staraliśmy się minimalizować wszystkie informacje o losie Piella we wszystkich źródłach.
TAGI: Leland Chee (60) Michael Reaves (78) The Clone Wars (1374)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..