TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Zaproszenie na Grojkon 2013

2013-04-25 14:37:29 Grojkon


Od piątku do niedzieli (od 26 do 28 kwietnia) w Bielsku-Białej odbędzie się festiwal kultury i rozgrywki Grojkon zrzeszający miłośników fantastyki, gier fabularnych oraz wszelkiego rodzaju grup pokrewnych (jak fani filmu, gier komputerowych czy też pasjonaci kultury japońskiej), na który serdecznie zapraszamy. Poniżej prezentujemy program oraz najważniejsze informacje dotyczące festiwalu:

PIĄTEK

17:00 - 19:00 Dziwactwa uniwersum Star Wars
"X-Yuri"
O najbardziej dziwacznych i zazwyczaj niezbyt znanych pomysłach twórców Star Wars, choć nie tylko - przybliżone zostaną także nietypowe, acz oficjalne gadżety Star Wars z całego świata a także szeroko rozumiana twórczość fanów - czasami szalenie... dziwaczna. Po tej prelekcji już nigdy nie spojrzysz na Star Wars tak samo.

19:00 - 20:00 Blizzard Force – mroźne oddziały Imperium
Michał "YangObi" Żołyński
Blizzard Force to oddziały szturmowe, które zaatakowały Rebeliantów na Hoth. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak to było, skąd pomysł na taki oddział? Czy Galactic Marinne mają z tym coś wspólnego? Jak stworzyć zbroje Snow Troopera lub SnowCommandera, to prelekcja właśnie dla Ciebie! nie bój się pytać. Imperium Cie potrzebuje! Prelekcja z ramienia Polish Garrison 501st Legion

20:00 - 22:00 Star Wars na konwentach - StarForce, Celebration, Pyrkon, Polcon... Gdzie fan "Star Wars" znajdzie coś dla siebie? Jak wyglądają zloty fanów u nas i za granicą?
Bartosz "Gajowy" Gajewski
StarForce, Celebration, Pyrkon, Polcon...Gdzie fan "Star Wars" znajdzie coś dla siebie? Jak wyglądają zloty fanów u nas i za granicą? Czym się różnią? I czy porównując polskie i zagraniczne imprezy, mamy się czego wstydzić, czy wręcz przeciwnie - te na naszym podwórku są lepsze? Prezentacja połączona z panelem dyskusyjnym.

SOBOTA

10:00 - 11:00 Jak zrobić wierny kostium Star Wars
„Delta13”
Mandaloriańskie spojrzenie na kostiumowy aspekt Star Wars - przybliżenie szczegółów na temat tworzenia Mandaloriańskich Pancerzy oraz wyjaśnienie czym ten aspekt costumingu różni się od tego jaki reprezentują członkowie Legionu 501 czy Rebel Legionu - oraz oczywiście ukazanie wielu punktów wspólnych.

13:00 - 14:00 What if he doesn't survive? He's worth a lot to me.
Bartosz „Gajowy” Gajewski, ”Delta13”
Boba Fett, Jango Fett, Shae Vizla, Cad Bane. Czy gdyby Ci najbardziej znani łowcy nagród z bardzo odległej galaktyki trafiliby na planetę Ziemia to znaleźli by pracę w swym zawodzie? Panel o fascynującym wielu zjawisku Łowców Nagródporównujący Gwiezdno - wojennych bounty hunterów z ich ziemskimi odpowiednikami.

15:00 - 16:00 Przybliżenie Mandalorian, Manda'yaim, Mandalorian Mercs
"X-Yuri"
Uniwersum Star Wars to nie tylko tradycyjnie ostrzegane siły dobra i zła, utożsamiane z Republiką/Rebelią i Imperium. To także wymykającymi się prostym ocenom Mandalorianie - i to właśnie ta grupa zostanie przybliżona podczas tego panelu, zarówno z punktu widzenia uniwersum SW, jak i ziemskiego spojrzenia na organizacje zrzeszające fanów którzy szczególnie umiłowali sobie tą frakcję.

16:00 - 17:00 Legion 501. i Rebel Legion - kim jesteśmy i co robimy

17:00 - 19:00 Star Wars Foto Room

NIEDZIELA

10:00 - 11:00 Star Wars Foto Room

11:00 - 12:00 Star Wars – The Clone Wars Quiz
Maria "Mija" Szulc
Czy wiesz dość o droidach by stanąć przeciwko nim? Czy twoja wiedza pozwoli ci przetrwać zawiłe intrygi Galaktycznego Senatu? Wojny Klonów to kluczowy okres w historii Sagi, czy jesteś pewien, że wiesz o nich wystarczająco dużo? Ten multimedialny konkurs sprawdzi waszą wiedzę na temat części uniwersum, która pokazuje się nam w filmie Clone Wars i pięciu sezonach porwającego serialu animowanego Star Wars: The Clone Wars.

12:00 - 13:00 Karen Traviss
X-Yuri, Miłosz "KatharSIS" Menzler
Karen Traviss jest jedną z autorek książek Star Wars, która budzi skrajne odczucia - albo się ją lubi albo... wręcz przeciwnie. Prelekcja prowadzona przez osobę która ją lubi skupi się na przedstawieniu tego co Karen wniosła do uniwersum oraz ukazaniu jak w swoich pracach wykorzstywała rzeczy stworzone przez innych twórców.


Pełny program festiwalu można zobaczyć w tym miejscu >>>

Najważniejsze informacje:
Czas: 26-28 kwietnia 2013 r.
Miejsce: Bielsko-Biała, Akademia Techniczno-Humanistyczna, ul. Willowa 2
Bilety: cały festiwal - 40 zł, piątek - 15 zł, sobota - 25 zł, niedziela - 10 zł
Noclegi: bezpłatne w ramach akredytacji (więcej informacji na stronie konwentu)
Oficjalna strona: http://www.grojkon.com/
TAGI: Bielsko-Biała (28) Grojkon (12) Konwent (438)

KOMENTARZE (1)

  • Diqtion2013-04-28 14:50:59

    Byłem w sobotę, genialnie ;)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..