Książki

"Dawn of the Jedi: Into the Void"

swbooks

Od dzisiaj w księgarniach za oceanem dostępna jest najnowsza powieść Star Wars. "Dawn of the Jedi: Into the Void" to książka debiutanta w świecie Star Wars, Tima Lebbona. Powieść nawiązuje do serii komiksowej pod tym samym tytułem, za której scenariusz odpowiada John Ostrander. Nie trzeba jednak znać fabuły komiksu, by cieszyć się książką.
Według informacji, które otrzymaliśmy w marcu, "Dawn of the Jedi: Into the Void" może ukazać się w Polsce jeszcze nawet w grudniu tego roku.

Na planecie Tython został założony starożytny zakon Je'daii. Przy mądrych mistrzach Lanoree Brock nauczyła się tajemnic Mocy i jej działania, stając się potężną użytkowniczką. I chociaż Moc jest silna w Lanoree i jej rodzicach, brat dziewczyny nie jest na nią wrażliwy. Pogardza więc Je'daii, zwłaszcza że jego trening zakończył się tragedią.

Teraz, po latach spędzonych na samotnym życiu zwiadowczyni pilnującej porządku w galaktyce Lanoree zostaje wezwana przez Radę w pilnej sprawie. Przywódca fanatycznego kultu, opętany myślami o podróżach poza znaną galaktykę, pragnie otworzyć kosmiczną bramę, używając mrocznej materii i ryzykując reakcję, która pochłonie cały system gwiezdny. Ale najbardziej szokujące dla Lanoree jest to, że to właśnie jej Rada powierza misję zapobiegnięcia katastrofie. Wkrótce dowiaduje się dlaczego została wybrana: przebiegłym i niebezpiecznym szaleńcem, którego musi wytropić i powstrzymać za wszelką cenę jest jej brat, którego śmierć opłakiwała, a którego musi się teraz obawiać.


Temat na forum.Tagi: Dawn of the Jedi (59) Del Rey (464) John Ostrander (182) Tim Lebbon (19)

Komentarze (4)

Jakoś nie jestem zajarany całym tym projektem. Wolałbym żeby TOR ciągnęli tempem 1 książka na rok i doszli do rozwiązań.

Zapowiada się ciekawie. Kupię kiedy wyjdzie w Polsce.

No to czekamy :]

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.