Wojny Klonów

Leland Chee o chronologii "The Clone Wars"#10

Oficjalny blogLeland Chee nadrabia zaległości i po niedawnym poście przyszedł czas na kolejny, dziesiąty z serii. Spis wszystkich ustaleń chronologicznych znajdziecie tutaj.

Cut Lawquane: Klon. Farmer. Rodzinny człowiek. I Mandalorianie!

"The Deserter" (S210) - Podczas poszukiwań generała Grievousa na Saleucami, Rex spotyka klona-dezertera.

 • Przybywamy na powierzchnię Saleucami, o której wspominano w "Grievous Intrigue", lecz jej nie widzieliśmy.

 • W epizodzie tym debiutują Kix, Jesse i Hardcase, klony służące pod rozkazami Reksa w 501st. Będą mieli bardziej znaczące role później w serialu.

 • Cut Lawquane to kolejny przykład klona ukazującego swą indywidualność. Widzieliśmy już to w sezonie pierwszym na przykładzie Slicka, walczącego o wolność swoich braci.

 • Dając wyraz swej własnej indywidualności, kapitan Rex decyduje się nie donosić na Cuta za dezercję.

 • Cut i Rex grają w dejarika, szachową grę holograficzą widzianą w "Nowej nadziei".

"Lightsaber Lost" (S211) - Gdy przebiegły kieszonkowiec kradnie miecz świetlny Ahsoki, zwraca się z prośbą o pomoc do starożytnego Jedi, aby pomógł jej namierzyć broń i odzyskać honor.

 • Ahsoka spotyka Terę Sinube, którego widzieliśmy w tle "Grievous Intrigue".

 • Ahsoka wybiera się na wycieczkę w dolne poziomy Coruscant. To nie będzie jej ostatnia.

 • Tu pojawiają się po raz pierwszy droidy policyjne z Coruscant.

 • Bannamu jest Patrolianinem (pierwsze wystąpienie chronologiczne tej rasy); Tera Sinube to Cosianin (pierwsze znaczące wystąpienie tej rasy); Cassie Cryar to Tereliańska skoczkini jango (pierwsze i jedyne wystąpienie [Nie jest to prawda, druga przedstawiciela tej rasy występuje w duologii o zaginionej Ahsoce. Chee poprawił się w komentarzu - przyp. tłum.]); rasa Ione Marcy nie została zidentyfikowana (pierwsze i jedyne wystąpienie); rasy Rana Deezy'ego i Farna Klina nie zostały zidentyfikowane (powracające postacie z tła).

 • Kowakiańska małpojaszczurka występująca w tym odcinku, oznaczona w napisach jako "Muk Muk Monkey", ma konkretne imię: Lee-Chee Mukmuk.

"The Mandalore Plot" (S212) - Podczas badania pogłosek dotyczących konspiracji prowadzonej przez księżną Satine z Mandalory, Obi-Wan odkrywa prawdę na temat tajemniczego "spisku mandaloriańskiego".

 • To pierwszy z serii odcinków opowiadających o Mandalorze i jej roli w wojnach klonów.

 • Obi-Wan spotyka Satine, z którą miał wspólną przeszłość. Księżna przez cały serial będzie opowiadać się za pokojem.

 • Pre Vizsla, kolejny z powracających wielokrotnie bohaterów, jest pierwszy na długiej liście osób, którzy zdradzą zaufanie księżnej Satine.

"Voyage of Temptation" (S213) - Gdy Jedi i klony chronią księżną przed próbami zabójstwa, Anakin odkrywa, że Obi-Wan i Satine mają wspólną przeszłość.

 • Tal Merrik to kolejna osoba na liście zdrajców Satine.

 • Aby ocalić statek i wszystkich na pokładzie, Anakin przebija mieczem Merrika, co w straszliwy sposób zapowiada jego przyszłe, mordercze wcielenie.


Zapraszamy do dyskusji na forum.Tagi: Holo z oficjalnej (151) Leland Chee (57) The Clone Wars (1261)

Komentarze (8)

@ShaakTi1138: jak przypuszczam ten 'starożytny' to w oryginale 'ancient'? to słowo ma kilka znaczeń, a to którego powinnaś użyć to 'sędziwy' :) Angole używają słowa 'ancient' nawet w odniesieniu do przedmiotów z XIX wieku :P

Zakrza-> dokładnie to samo pomyślałem. :D A co do chronologii ustalonej przez Lelanda Chee - to na razie nic nowego.

"Gdy przebiegły kieszonkowiec kradnie miecz świetlny Ahsoki, zwraca się z prośbą o pomoc do starożytnego Jedi, aby pomógł jej namierzyć broń i odzyskać honor. "
Z tego wynika, że kieszonkowiec zwraca się do starożytnego Jedi. Na pewno tak było?

Akurat przy Mando miał pole do popisu - mógł wreszcie ustalić, jak mają się Mando z TCW do Mando z książek Traviss. A tu nic ciekawego, nic odkrywczego :/

Nie chce mi się pisać tego przy każdym newsie, ale od osoby pokroju Chee oczekuję czegoś więcej, niż takiego lania wody. Nic nowego, nic odkrywczego, nic ciekawego. Niech już wydadzą ten Episode Guide i skończą z tym, bo to niepoważne, chociaż trochę boję się, że ta książka będzie wyglądać podobnie do tego, co wstawia kiper holokronu - masa oczywistych oczywistości, pierdół i potwierdzenie tego, co każdy ogarnął sobie sam kilka lat temu...

Ale żeś Leland opowiedział. Żal.pl :(

Lee-Chee Mukmuk? Leland nadał swoje imię małpie :P.

Nie mam pojęcia o co mu chodziło, gdy napisał, że Sinube jest "starożytny".

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Wojny Klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.