Książki

Okładka ''Star Wars: Kenobi''

io9.com

Na łamach serwisu io9.com zaprezentowano okładkę najnowszej powieści Johna Jacksona Millera, "Star Wars: Kenobi". Książka pojawi się w USA już 27 sierpnia, jej polska premiera najprawdopodobniej w styczniu 2014.Republika upadła,
Lordowie Sithów zawładnęli galaktyką,
Mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi utracił wszystko...
Wszystko prócz nadziei


Tatooine to surowa, pustynna planeta, gdzie farmerzy ciężko pracują pod żarem bliźniaczych słońc. Próbują chronić siebie i swych najbliższych przed koczowniczymi Jeźdźcami Tusken. Nic nieznaczący świat, na krawędzi cywilizowanej przestrzeni. Świetna kryjówka dla ukrywającego się mistrza Jedi i osieroconego niemowlaka, na którego malutkich ramionkach spoczywa przyszłość galaktyki.

Znany dla okolicznych mieszkańców jako Ben, skrywający się pod brodą i szatą nieznajomy pozaświatowiec, nie dzieli się z nikim swoją przeszłością i odchodzi na wielkie równiny, by wieść pustelnicze życie. Jednak gdy dochodzi do różnicy zdań między farmerami i plemieniem Jeźdźców Tusken, prowadzonym przez bezwzględnego wodza, Ben musi wziąć sprawy w swoje ręce. Naraża jednak misję która z początku sprowadziła go na Tatooine.

Ben - Mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi, bohater Wojen Klonów, zdrajca Imperium i obrońca ostatniej nadziei galaktyki, nie może już dłużej odwracać się i ignorować zła. Tak jak i swego szkolenia Jedi. Gdy krew zostaje przelana, w grę wchodzi nieprawość i ryzyko utraty życia przez niewinne istoty, a także okrycie tożsamości przeciwnika, Ben nie ma innego wyjścia jak wezwać mądrość Jedi i potęgę Mocy. Stanie do nigdy niekończącej się walki o sprawiedliwość.


Wszystkie zapowiedzi znajdziecie tutaj>>>.Tagi: Del Rey (464) John Jackson Miller (172)

Komentarze (14)

Fragment zbroi na ręce, klimat, mniam. Czekam

Ja tam mam jak zawsze dość mieszane odczucia ale ta książka, coś w sobie ma O_O

Okładka jest genialna, tylko ten napis star wars Kenobi powinien być taki jak w poprzedniej okładce.

Od lini nosa w górę bardziej jak anakin niz obi wan

Z okładką się nie postarali.

Good, good... i tak nie kupię.

mogli na okładkę zrobić grafikę bazującą na figurce Obi-Wana z serii Mythos Sideshow Collectibles <marzyciel>

Kenobi daje radę, super gość.

fajny pomysł na fabułę:D mam nadzieje że autor nas nie zawiedzie. trochę mi się KOTOR 1 kojarzy z tym, Akcja w enklawie tuskenów, prawie zawsze ich zabijałem :) ale raz też skorzystałem z tłumaczenia robota assassyna. mam nadzieje że obi też sobie troche pozabija :D

Książka zapowiada się naprawdę ciekawie. Nic nie wskazuje na to, że będzie to monotonne i spokojne życie Obi-Wana na Tatooine. Myślę, że warto będzie czekać. Jednak jeszcze ponad 0,5 roku, ale damy radę. :)

Już nie mogę się doczekać, oby było warto.

Też czekam na tę książkę... Ale wcześniejsza okładka bardziej mi się podobała. Ta jest po prostu przerobionym zdjęciem promocyjnym z "Zemsty Sithów", poprzednia jednak wprowadzała coś nowego.

Powiem krótko: obecnie jest to najbardziej wyczekiwana przeze mnie powieść SW. Potencjał jest i to spory, a poza tym z tego co się zapowiada mogą pojawić się ładne nawiązania do flashbacku z "Dziedzictwa". Cieszyłbym się jeszcze bardziej gdyby napisał to Luceno, a nie JJM który z roku na rok pisze coraz słabiej. Ale... do przeczytania.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.