Książki

''Cios łaski'' w sprzedaży...

Amber

W dniu dzisiejszym do sprzedaży trafiła najnowsza powieść Aarona Allstona - "Cios łaski". Jest to dziesiąty tom serii X-wingi będący kontynuacją przygód Eskadry Widm, a główna akcja osadzona została 44 lata po "Nowej nadziei" i toczy się równolegle z końcówką serii Przeznaczenie Jedi. Cena okładkowa książki wynosi 37,80 zł, a jej objętość to 384 strony. Przekładem zajęli się Anna Hikiert i Grzegorz Ciecieląg.

Asy przestworzy ze słynnej Eskadry Widm znów wkraczają do akcji – tym razem muszą wykazać się sprytem i odwagą, stawiając czoło podstępnemu imperialnemu generałowi.

Minęło trzydzieści lat, odkąd Eskadra Widm wypełniła swoją ostatnią misję. Podejmując się najbardziej niebezpiecznych i brawurowych zadań, wykolejeńcy i banici z elitarnej eskadry X-wingów nieraz okryli się sławą. Po Drugiej Galaktycznej Wojnie Domowej jednostkę rozwiązano, a drogi jej członków się rozeszły. Teraz jednak ich wyjątkowe zdolności znowu są w cenie, bo tylko oni mogą wypełnić supertajną misję.

Wpływowy generał Galaktycznego Sojuszu, niegdyś powszechnie poważany, teraz podejrzany jest o udział w niesławnym Spisku Lecersena, który nieomal pchnął Sojusz z powrotem w objęcia Imperium. Rozkazy brzmią: ujawnić i zatrzymać zdrajcę – za wszelką cenę. Tak oto Widma stają się znów złodziejami, piratami, oszustami i fałszerzami… a także celami. Czas pokaże, czy odwaga, broń i ryzykowny plan wystarczą, żeby pokonać najgroźniejszego z przeciwników.


Temat na forum.Ponadto, w ostatnich dniach do tłumaczenia trafiły dwie najnowsze powieści popełnione przez Timothy'ego Zahna. Przekładem "Choices of One" zajmie się Błażej Niedziński, natomiast "Scoundrels" trafiła w ręce Anny Hikiert. Pierwsza z książek zapowiadana jest przez Amber na wrzesień, kolejna na październik.Wszystkie zapowiedzi znajdziecie tutaj>>>.Tagi: Aaron Allston (116) Amber (525) Anna Hikiert-Bereza (118) Błażej Niedziński (44) Grzegorz Ciecieląg (11) Timothy Zahn (217) X-Wingi (seria) (53)

Komentarze (11)

Peter_D
Pewnie, ale jeśli czytam część serii (w tym przypadku Star Wars), to fajnie gdyby jednak tworzyła ona spójną całość z resztą. A filmy mogą dużo namieszać w okresie post-RotJ. Szkoda, trylogia Thrawna, czy właśnie X-Wingi były bardzo dobre.

X-wingi juz mam ;p Fajnie, fajnie... a po nich siadłoby Crucible zamiast Dawn of the Jedi, ale coz, nie będe narzekac ;p

nie kupię, ale za to pewnie kupię Scoundrels i mam nadzieje że zamienią tą literke m od metra na aurabesh,

Alex: Bo od czytania się nie umiera ;) A ciekawość też nie jest radioaktywna.
Qel Asim: W takim razie proponuję zacząć od nauki pisania ;)

Opis każdego tomu X-wingów brzmi tak samo. Besides, po co czytać, skoro prawdopodobnie wszystko po RotJ już nie będzie kanoniczne ? :P

Nie mam zamiaru kupować tę książkę...

Szykuje się miły weekend:) No i nareszcie będzie jakiś Thrawn:D:D:D:D Mniam mniam:P cymesik:D

Wydane naście lat od ostatniego tomu. Z pewnością jest przyswajalne dla nowicjuszy na allstonowym podwórku.

Nie czytałem żadnych X-wingów. I teraz dylemat - mogę to przeczytać, czy nie ma sensu...

Scoundrels nie mógł się trafić nikomu bardziej odpowiedniemu :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.