TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Rebelianckie wieści

2013-05-20 20:32:17 Eagle Base

Nasz przepracowany rebeliancki oddział ma jak zwykle ręce pełne roboty. Ciągle jakieś konwenty, koncerty, akcje czy innego rodzaju eventy. Non stop w drodze z jednej lokalizacji do drugiej. Oto co się wydarzyło w polskim Eagle Base w ciągu ostatnich kilku miesięcy i co będzie się działo w najbliższym czasie.

Tak, to prawda: my także bywamy tak zapracowani, że nie mamy czasu informować Was na bieżąco o naszych działaniach. Nadeszła jednak chwila, w której trzeba się pochwalić ostatnimi podbojami i najbliższymi planami, bo, że pozwolimy sobie użyć parafrazy znanego powiedzenia: co za późno, to niezdrowo ;)

Co robiliśmy przez końcówkę stanowczo zbyt długiej zimy i wyjątkowo ekspresową w tym roku wiosnę? Otóż 16 lutego nawiedziliśmy już drugi raz Spotkania z Fantastyką, odbywające się w Oświęcimskim Centrum Kultury. To stosunkowo mała impreza, jednak z roku na rok cieszy się większym zainteresowaniem, dlatego liczymy na to, że kolejne edycje zgromadzą jeszcze większą ilość iście fantastycznych gości i gospodarzy!


Po marcowej przerwie zawitaliśmy tradycyjnie już na Grojkon, odbywający się w dniach 26-28 kwietnia w Bielsku-Białej. Oto, jak wspomina tę imprezę nasza nieoceniona archiwistka Jedi, Jocasta Nu:

"Pod koniec kwietnia (26-28.04) do Bielska-Białej zjechali ludzie zainteresowani fantastyką, aby wziąć udział w Grojkonie, który odbywał się w tym roku już po raz siódmy. Podczas imprezy można było spotkać bohaterów Gwiezdnej Sagi, gier komputerowych czy średniowiecznych wojów, a także postrzelać z łuku, broni pneumatycznej, wziąć udział w szkoleniu kuglarzy, pograć w gry planszowe czy poobserwować pokazy walk i sztuki kuglarskiej.
Sobotę legioniści spędzili na spotkaniach z fanami, pozowaniu do zdjęć, a po południu goście konwentu mogli wziąć udział w prezentacji prowadzonej przez naszych członków – Przemka „Joka” Grzesiaka i Michała „YangObiego” Żołyńskiego.
Na imprezie panowała niezapomniana atmosfera. Nie sposób opisać radości i podniecenia dzieciaków, które mogły skrzyżować swoją broń z mieczami rycerzy Jedi oraz poznać naszych wspaniałych pilotów – Anię „RogueThirteen” Ciechanowską i słynnego porucznika Kettcha.
Z pewnością zjawimy się tam także za rok!"


Za kolejny cel obraliśmy sobie Pyrkon – imprezę zorganizowaną w dniach 22-24 marca w Poznaniu. Chociaż tym razem nasza rebeliancka reprezentacja była na tym konwencie wyjątkowo skromna, mamy dla Was relację z pierwszej ręki. Jej autorką, tak jak i powyższego sprawozdania, jest nasza członkini, Jocasta Nu:

"Pyrkon przypadł w tym roku – jak zwykle – na przedostatni weekend marca (22-24). Oczywiście nie mogło na nim zabraknąć przedstawicieli obu gwiezdnowojennych legionów! Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem – można było na nim m.in. pograć w gry na konsoli z czujnikiem ruchu. Było przy tym sporo zabawy, zwłaszcza kiedy swoich sił w gwiezdnych rozgrywkach próbowali szturmowcy. Obok nierzadko czekała cała kolejka chętnych do zapozowania do zdjęć ze swoimi ulubionymi bohaterami Gwiezdnej Sagi. I nic dziwnego, bo Pyrkon w samą tylko sobotę odwiedziło ponad 12 tysięcy osób! Atmosfera była przednia – wszędzie poprzebierane w fantastyczne stroje osoby… widać było że wszyscy są w swoim żywiole!"


W kwietniu zaś, a dokładnie (wcale nie pechowego tym razem) 13., odwiedziliśmy wrocławski zamek w Leśnicy, który na ten jeden dzień zmienił się w upalną Tatooine. Jak sama nazwa wskazuje, tematyka konwentu była stricte gwiezdnowojenna, więc możecie sobie chyba wyobrazić, ile się działo i jaką gratkę dla fanów Gwiezdnej Sagi stanowiły sobotnie odwiedziny urokliwego Centrum Kultury Zamek!


Następnie nasze jednostki zebrały siły, aby już 18 maja zaatakować gdańską/sopocką Ergo Arenę, na której Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod batutą Macieja Sztora wprowadziła słuchaczy w barwny świat muzyki filmowej – jako że wśród odtwarzanych utworów nie zabrakło i tych ze ścieżki dźwiękowej do Gwiezdnych wojen, nasza obecność na koncercie była bardziej niż obowiązkowa! Tak samo zresztą jak wszystkich fanów Star Wars, których zaproszono na to niezapomniane wydarzenie. Wrażenia i wzruszenia były gwarantowane!


Tydzień później zaś, w weekend przypadający na 25-26 maja wrócimy znów do gościnnego Wrocławia, gdzie w znanym nam już dobrze leśnickim zamku odbędzie się kolejna edycja Dni Fantastyki. Możecie liczyć na bogaty i – dosłownie! – fantastyczny program, obfitujący w gwiezdnowojenne punkty, a także liczne atrakcje dla dzieci, które członkowie Eagle Base i Polish Garrisonu przeniosą na parę godzin do odległej galaktyki.

Czerwiec rozpoczniemy akcją z współpracującą z nami Fundacją Zebra na warszawskiej Starówce: 2 czerwca będziemy tam aktywnie uczestniczyć w happeningu na rzecz bezpieczeństwa na drodze. Już tydzień później zaś, 8 czerwca, znowu będzie nas można spotkać w Warszawie, tym razem na Festynie Powiślańskiej Fundacji Społecznej Przedszkola Integracyjnego nr 6 przy ul. Cecylii Śniegockiej 4/6. Serdecznie zapraszamy na obydwa wydarzenia!

Wszystkich spragnionych informacji na temat naszych kolejnych działań zachęcamy do przeglądania harmonogramu na naszej stronie http://www.rebellegion.pl/, a także śledzenia naszego fanpejdża na Facebooku: http://www.facebook.com/RebelLegionEagleBase. Mamy także przyjemność poinformować, że ostatnio nastąpiło swego rodzaju połączenie sił Imperium i Rebelii – od niedawna Eagle Base i Polish Garrison mają wspólne forum, które znajdziecie pod adresem http://www.polish-garrison.pl/forum/.

Na deser jeszcze jedna miła wiadomość: do grona członków Eagle Base dołączył niedawno Aleksander „Urthona” Jarosz jako Jawa imieniem Hedam – aż chciałoby się dodać „nareszcie”! Pierwszemu Jawie w naszych szeregach serdecznie gratulujemy i życzymy długiej i owocnej służby pod skrzydłami polskich Orzełków! :)


TAGI: Eagle Base (47) Imprezy / eventy (143) Rebel Legion (44) Relacja (276)

KOMENTARZE (2)

  • Stele2013-05-21 12:09:38

    Taśma od jokowego karabinu wgląda na miniaturce jak jakiś bejsbol. Idealnie do Bosska pasuje. :D

  • Kassila2013-05-21 10:22:48

    Urthona?? A on nie jest Hego Damask? W takim razie oficjalnie wnioskuję o zmianę jego nicka z powrotem na Urthonę. Co jest potwierdzone przez Rebel Legion:D

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..