Gry komputerowe

Powstaje nowy Battlefront? [UPDATE]
W natłoku informacji spływających z konferencji Microsoftu, na której pierwsze skrzypce gra nowy XBOX, łatwo przegapić informacje ważne dla fanów Gwiezdnych Wojen.
Podczas wczorajszego spotkania na "Stifel 2013 Technology Conference" Blake Jorgensen ogłosił, że trwają prace nad nową częścią gry z serii Battlefront:

"The opportunity to do a new Battlefront, for example, which is one of the very popular Star Wars games, or some of the other traditional games that were made, is very exciting."


Jest to obietnica raczej mglista, niewiele z niej wynika. Nie ujawniono nazwy studia, nie wiadomo też na jakie platformy powstaje gra. Wiadomo tylko, że twórcy, jak zwykle są bardzo "podekscytowani" na myśl otworzeniu nowych gier z Gwiezdnych Wojen.
Jorgensen podkreślił, że żadna z tworzonych obecnie gier nie jest związana bezpośrednio z nowymi filmami. Część tytułów będzie miała premierę w przedziale czasowym zbliżonym do premier nowych epizodów, jest to jednak naturalny efekt marketingowy stosowany w celu osiągnięcia synergii.

Inną ważną informacją ujawnioną podczas konferencji są plany Electronic Arts związane z kolejną generacją. Chociaż firma zamierza z całą mocą wspierać Playstation 4 i XBOX One (zwłaszcza konsolę Microsoftu) to do roku 2017 będzie wspierać tak zwane current-geny. Oznacza to, że posiadacze Playstation 3 i XBOX 360 będą do tego czasu otrzymywać odpowiednio przystosowane (ograniczone?) wersje gier. Warto przypomnieć, że kilka dni temu Elektronicy ogłosili, iż rezygnują z systemu Online Pass-ów uniemożliwiających grę w sieci na używanym egzemplarzu gry bez dokupienia odpowiedniego kodu. Firma wycofuje się więc z projektu, który sama zapoczątkowała. Czyżby zmiana na stanowisku prezesa wiązała się ze zmianą wizerunku firmy? A może to tylko zagranie "pod publikę" skoro nowy XBOX i tak posiadać będzie system anty-używkowy?


UPDATE
Prezes EA Labels, Frank Gibeau opisywał dzisiaj w internecie swoje wrażenia związane z prezentacją nowego XBOXa. Przy okazji wyjawił, że informacji związanych z nowymi grami należy spodziewać się podczas targów E3, które rozpoczynają się 10 czerwca. Być może już wtedy poznamy jakieś konkrety związane z grami z Gwiezdnych Wojen.
Na razie dotarły do nas tylko niepokojące wieści związane z "polityką firmy". Next-genowa jakość flagowych produktów Electronic Arts ( mowa miedzy innymi o Fifie 14) zapewniona zostanie tylko na Playstation 4 i XBOX One. Posiadacze komputerów będą musieli się zadowolić wersjami porównywalnymi z Playstation 3 i XBOX360. Na razie nie wiadomo czy to samo tyczy się gier ze Star Wars.Tagi: Battlefront (2015) (117) Electronic Arts (130)

Komentarze (15)

DLC do Battlefielda3 z motywem Star Wars i możemy grać

No to trzeba będzie kupić PS4 :))

Gridlock -> Nikt? oj moderacja może odebrac mu wszystko jak trzeba ;p

A w temacie, no cóz... Ja czekam na tego Battlefronta juz od daaawna, i powitam go z entuzjazmem w kazdej chwili!! :D

Kubasov i reszta o DLC - napiszcie o tych DLC jeszcze z 10 razy, bo na pewno nikt nie umie czytać...

Gridlock >> Mam trochę więcej do chwalenia...Patrzysz na to od ponad 5ciu lat zawsze gdy wchodzisz na Bastion ;)

Fajnie, a nawet super tylko oby było na PC!!! ;)

zapowiada się mnóstwo DLC

Petera_D obchodzi, bo w końcu ma coś, czym może się pochwalić przed innymi - pierwszeństwo w komentowaniu tego newsa, którego nikt mu nie odbierze! ;P Yay...?

Świetnie!

Ta grafika jest z przecieków na temat BF3 z lat 2008-2010. Na koniec zostało właśnie postawione stwierdzenie, że BF3 będzie przede wszystkim na XBoxa. Może teraz powrócili do tej koncepcji?

Bez obrazy...mnie obchodzi :) Poza tym wrzuć na luz ;)

Bez obrazy ale nikogo nie obchodzi ze jestes pierwszy.

A na temat: oby to byla nowa nadzieja dla gier SW, wlasnie ponownie skonczylem kotora i naprawde trzeba wiecej takich gier

Pierwszy :)
Zapowiada się dobrze :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.