TWÓJ KOKPIT
0

Przebudzenie Mocy

Henryk VIII Dracula w E7 i inne ploty

2013-05-23 22:09:37

Ten tydzień okazał się wyjątkowo bogaty jeśli chodzi o plotki o nowych filmach. Zaczniemy jednak od pół oficjalnych doniesień. Michael Kaplan, kostiumolog współpracujący z Abramsem i Burkiem w jednym z wywiadów przyznał, iż niedawno poinformowano go, że będzie robił kostiumy do Epizodu VII. Na razie nic nie wspominał o kontrakcie, ale być może duża część pre- i postprodukcji będzie robiona w Bad Robot, więc może nie musi mieć specjalnego kontraktu na „Gwiezdne Wojny”.
Kaplan debiutował na wielkim ekranie filmem „Łowca androidów” Ridleya Scotta, za który dostał nagrodę BAFTA, oczywiście za najlepsze kostiumy. Najważniejsze filmy przy których pracował to „Siedem”, „Podziemny krąg”, „Star Trek”, „Armageddon”, „Pearl Harbour” czy „Miami Vice”.

W podobnym duchu wypowiada się coraz częściej Mark Hamill, stwierdza jedynie, że cokolwiek to będzie, to on jest w to zaangażowany od bardzo dawna. Nie wspomina o kontrakcie, ale wszystkie jego wypowiedzi cechuje pewność. Przyznał też, że wie, iż Carrie Fisher także wróci. Nie był w stanie potwierdzić powrotu Harrisona Forda, ale jak sam stwierdził, przypuszcza, że tak się stanie. Natomiast żadnych szczegółów nie znał lub nie zdradził. Carrie Fisher natomiast znów żartowała sobie o nowej trylogii, ale tym razem w kontekście swojej obecnej tuszy. Aktorka stwierdziła, że zatrudniła sobie specjalistów, którzy mają ją doprowadzić do formy. Czyżby ćwiczyła przed powrotem do metalowego bikini?

Ostatnia pół oficjalna wiadomość dotyczy Johna Williamsa. Wyliczono, że jeśli faktycznie Williams wróci i napisze muzykę do kolejnych trzech filmów, pobije kolejny rekord. Tym razem zilustrowania muzycznego całej sagi, rozpiętej na ponad 40 lat. Takiego dokonania mu życzymy. Sam kompozytor zaś wypowiada się tak, jakby kontrakt leżał już na jego biurku.

Serwis Latino Review, który się wsławił tym, że jako pierwsi wskazali na J.J. Abramsa jako reżysera, znowu szokuje. Tym razem twierdzą, że Jonathan Rhys Meyers negocjuje rolę w „Gwiezdnych Wojnach”. Na razie szczegółów nie zdradzono. Meyers jest znany przede wszystkim z roli Henryka VIII z serialu „Dynastia Tudorów”, ale wystąpił też w „Mission: Impossible III”, „Aleksandrze” czy „Tytusie Andronikusie”, ostatnio zaś gra Draculę w serialu „Dracula”.

Jonathan Rhys Meyers

Damon Lindelof

Josh Holloway
Inna plotka donosi, że w przyszłe „Gwiezdne Wojny” (ale nie Epizod VII), ma być zaangażowany Damon Lindelof. Scenarzysta i producent ten wiele razy współpracował z Abramsem, uchodzi za jednego z najzdolniejszych twórców w Hollywood, acz ma też coraz większą grupę zagorzałych przeciwników. Może się poszczycić takimi filmami jak „Kowboje i obcy”, „Prometeusz”, „Star Trek” no i serialem „Zagubieni”.

Pozostając niejako w temacie plotek wokół Abramsowych, pojawiła się jeszcze jedna. Tym razem bardziej związana ze spin-offami. Jak wiemy Simon Kinberg będzie też jednym z głównych twórców serialu „Rebels”, więc jest duża szansa, że serial ten będzie powiązany ze spin-offem Kinberga. Skoro tak, to może być to spin-off o młodym Hanie Solo i już jak na zawołanie znalazł się chętny. To Josh Holloway najbardziej znany jako Sawyer z „Zagubionych”. Oczywiście przypominamy, że tym razem tylko aktor chce, na razie jeszcze media nawet nie spekulują na ten temat.

Wszystko wskazuje na to, że dopiero jesienią zaczną pojawiać się większe szczegóły dotyczące nowej trylogii, ale w związku z tym, że Kathleen Kennedy będzie obecna na Celebration Europe II, zapewne tam zostaną podane jakiejś oficjalne wieści. Miejmy nadzieję, że przed lipcem coś nam jeszcze wyjawią.
TAGI: Bad Robot (49) Carrie Fisher (373) Damon Lindelof (17) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (898) J. J. Abrams (549) John Williams (434) Kathleen Kennedy (436) Mark Hamill (395) Michael Kaplan (23) Spin-off Kinberga (66)

KOMENTARZE (11)

 • RodzyN jr.2013-05-25 10:04:37

  Mariben - pochwal się swoim dorobkiem :)

 • ShaakTi11382013-05-24 18:42:10

  Meyers jest zbyt... Moim zdaniem nie pasuje do GW, choć jest przystojny.

 • Vintress2013-05-24 17:53:28

  Holloway w roli Hana? Nie mam nic przeciwko.

 • Mariben2013-05-24 16:09:52

  Może się poszczycić takimi filmami jak "Kowboje i obcy", "Prometeusz", "Star Trek" no i serialem "Zagubieni".

  Faktycznie jest czym się szczycić:/

 • Mariobaryla2013-05-24 13:28:44

  Błagam, tylko nie Lindelof. Tylko tego buraka brakowało Gwiezdnym wojnom :/

 • Foleb2013-05-24 13:03:03

  Meyers na upartego, po dobrej charakteryzacji na Kypa Durrona by pasił.

 • Kasis2013-05-24 09:59:18

  Holloway, który jest już po czterdziestce, miałby zagrać "młodego" Hana Solo?? No chyba nie w filmach dziejących się przed Nową nadzieją :/ Co nie znaczy, że nie zobaczyłabym go z przyjemnością w innej roli w nadchodzących Star Warsach :] Mhmmm... z przyjemnością...
  Rhys Meyers nadawałby się na jakąś niejednoznaczną postać.
  A Williams to piękne marzenie, ale cały czas się obawiam czy realne do spełnienia. W tym wieku, to już różnie może być.
  Ploty, ploty, ploty. Pożądam jakiegoś faktu.

 • Darth Spirit2013-05-24 02:34:44

  Son of a bitch! :D

 • RodzyN jr.2013-05-23 22:45:10

  No no Sawyer nadawałby się do roli młodego Hana :D

 • Peter_D2013-05-23 22:43:58

  Josh Holloway jest idealny do roli Funkyego Kovala. Ale Hana Solo też by dał radę. Byle tylko nie było w obsadzie żadnych lalusiów dla nastolatek rodem z familijnych wyciskaczy łez od Disneya.

 • Horus2013-05-23 22:19:00

  JR Meyers na Bobę Fetta!

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..