Książki

Nowości książkowe w USA

W ostatnim miesiącu w Stanach ukazało się kilka pozycji książkowych. Poniżej lista najważniejszych z nich.

Pierwsza to The Force Unleashed II Seana Williamsa, wydana w twardej okładce, adaptacja (a może solucja) sequela słynnej gry.

Jako bezwzględny uczeń Dartha Vadera, Starkiller był szkolony w sztuce używania Ciemnej Strony. Zabijał ocalałych z czystki Jedi i czekał na ostateczne zadanie: zabójstwo Imperatora. Służył bez wątpliwości, zabijał bez litości, i pokochał piękną imperialną pilotkę, Juno Eclipse, nie przypuszczając nawet przez chwilę, że był tylko narzędziem w rękach swoich panów. Gdy ich przejrzał, za późno już było na ucieczkę.

Juno opłakiwała go jako zmarłego... ale teraz Starkiller powraca, pozbawiony wszelkich wspomnień i zaprogramowany na zabijanie. Los zbliża oboje do ponownego zjednoczenia, ale Darth Vader jest zdeterminowany, aby nie stracić swojego najlepszego zabójcy po raz drugi. Starkiller i Eclipse muszą przetrwać jego zakusy. Ceną jest wolność. Karą wieczna niewola po Ciemnej Stronie...


Kolejna to przewodnik po drugim sezonie Wojen Klonów, czyli Star Wars: The Clone Wars: New Battlegrounds - Visual Guide Jasona Frya, wydane przez DK.

"Wojna wciąż wstrząsa galaktyką! Republikańska Armia Klonów i Rycerze Jedi wciąż walczą z zagrożeniem ze strony Separatystów. Jednak w niebezpieczeństwie wciąż stają nowe światy, a z mroku wyłaniają się nowi wrogowie. Sprawy mogą się wkrótce skomplikować...ale na szczęście wydawnictwo DK Books poprowadzi Cię przez wszystkie najważniejsze potyczki i wybuchowe przygody z serialu Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów w trzeciej części wielkiego hitu, serii Visual Guide."Kolejna to wyczekiwany produkt roku. Z okazji 30 lecia Imperium kontratakuje na rynku pojawiło się The Making of Empire Strikes Back J.W. Rinzlera. Album jest w zdecydowanej większości nowy, 30 lat temu wydano pierwszą książkę o powstawaniu Imperium, ale Rinzler zdecydowanie ją uzupełnił, przebudował i dokopał się do wielu materiałów, które wtedy były niedostępne.W albumie znajdą się między innymi informacje na temat:

  • ewolucji scenariusza od konferencji na temat opowieści, przez wstępne streszczenia, aż do piątej wersji scenariusza autorstwa Leigh Brackett, Lawrence'a Kasdana, oraz George'a Lucasa
  • rozwoju nowych kluczowych postaci, w tym Lando Calrissiana, Boby Fetta czy mistrza Yody
  • problemów z realizacją bitwy w zamarzniętej Norwegii
  • konstrukcję Sokoła Millennium w skali 1:1, oraz budowę planety Dagobah wewnątrz studia Elstree
  • techniki, dzięki którym Frank Oz nadał życia Yodzie
  • historii rozwoju Industrial Light & Magic, oraz założenia legendarnego już dziś Rancza Skywalkera

J.W. Rinzler jednak nie osiadł na laurach. Wraz z Benem Burttem wydali kolejną pozycję - The Sounds of Star Wars, czyli przewodnik po dźwiękach sagi.

Kilka ciekawostek zawartych w książce:

  • Żeby stworzyć unikatowe dźwięki przelotów Sokoła Millenium, Burtt wybrał się na Narodowy Festyn Lotniczy i nagrał przelatujące nad głową samoloty z czasu drugiej Wojny Światowej
  • Burtt oparł język Jawów na nagraniach języka Zulu, które potem przyspieszył i podniósł ich wysokość
  • Oddech Dartha Vadera powstał gdy Ben Burtt nagrał swój własny oddech przez maskę płetwonurka
  • Star Wars Epizod III Zemsta Sithów wymagała od Burtta stworzenia 1050 nowych dźwięków


Na koniec jeszcze mały upominek dla fanów Wojen Klonów. Rob Valois wrócił do adaptowania odcinków. Defenders of the Republic to adaptacja odcinków z 3 sezonu, historii kadetów klonów, którzy muszą stać się pełnowartościowymi żołnierzami.The Jedi Path: A Manual for Students of the Force Dana Wallace'a trudno nazwać tylko książką. To album, przewodnik i produkt kolekcjonerski.

"Starożytny podręcznik, spisany przez pierwszych Mistrzów Jedi, edukował i oświecał pokolenia Jedi. Wyjaśnia on historię i hierarchię Zakonu Jedi, oraz wszystko to, co Jedi musi wiedzieć, żeby stać się obrońcą pokoju w gakalktyce - od tajemnic Mocy, po niuanse pojedynków na miecze świetlne.

Przekazywany przez wielu mistrzów do wielu padawana, na swoich stronicach zawiera odręczne notatki tych, którzy go wcześniej posiadali, uczyli się z niego i odkrywali jego sekrety. Od Yody i Luke’a Skywalkera, po Hrabiego Dooku i Dartha Sidiousa, to oni ukształtowali ostateczny wygląd tej księgi, zostawiając po sobie pamiątki na jej stronach, rwąc kartki, oraz dodając osobiste doświadczenia, jako ważne przypomnienie lekcji, której się nauczyli.

Antyczni Mistrzowie, którzy napisali tekst: Fae Coven, Wielki Mistrz i głowa Rady Jedi, Crix Sunburris, as gwiezdnych myśliwców, Restelly Quist, główny bibliotekarz, Skarch Vaunk, mistrz miecza świetlnego, Bowspritz, biolog Jedi i ekspert Żywej Mocy, Sabla-Mandibu, negocjator Jedi i znawca Holocronów, Morrit Ch'gally, zajmująca się rekrutacją Jedi, oraz Gal-Stod Slagistrough, przywódca Oddziałów Rolniczych.

Jedi, którzy dodali osobiste komentarze: Yoda, Thame Cerulian, Hrabia Dooku, Qui-Gon Jinn, Obi-Wan Kenobi, Anakin Skywalker, Ahsoka Tano, Darth Sidious, oraz Luke Skywalker.

Dodatkowe niespodzianki: list przedstawiający historię książki, ucięty warkoczyk Padawana, metalowy medialion Jedi, naszywka pilotów Jedi, nadpalony plakat z Kodeksem Jedi, mapa Świątyni Jedi, szkic miecza świetlnego narysowany na odwrocie serwetki z Knajpy Dexa, oraz notatka o brakujących stronach, wyrwanych z książki przez Sithów. "Tagi: Album (184) Ben Burtt (70) Daniel Wallace (62) Del Rey (476) DK Readers (82) Epizod V: Imperium kontratakuje (490) Jason Fry (96) Jonathan W. Rinzler (119) Rob Valois (4) Sean Williams (49) The Clone Wars (1316) The Force Unleashed II (56)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.