TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Drugi Tydzień Powrotu Jedi: Gadżety z Zemsty Jedi

2013-05-30 18:05:07

Gadżety z Powrotu Jedi, tak jak ze wszystkich pozostałych filmów cieszą się olbrzymią popularnością. Gdy film wchodził na ekrany, marka Star Wars miała już ugruntowaną pozycję na rynku gadżetów i tysiące fanów na całym świecie oczekiwało na kolejne figurki, karty czy inne zabawki. Wychodzą one do dnia dzisiejszego.

Tym razem jednak, chcielibyśmy podejść do tematu kolekcjonariów trochę bardziej nietypowo. Gadżety związane z Powrotem Jedi są bardzo popularne i ogólnie dostępne, jednakże najpierw świat obiegła informacja, że film wyjdzie pod tytułem „Zemsta Jedi”. I to właśnie gadżety związane z „Zemstą Jedi” chcielibyśmy dziś Wam przybliżyć.

Pierwszymi oficjalnymi gadżetami, związanymi z „Zemstą jedi”, były te które powstały na potrzeby produkcji filmu. Chodzi mianowicie o koszulki, czapki, czy naszywki, które obsada nosiła na sobie podczas pobytu na planie. Największe zróżnicowanie było oczywiście w przypadku koszulek. Najpopularniejsze były koszulki z dużym logiem „Revenge of the Jedi” z przodu – wyprodukowano je w wielu kolorach i rozmiarach (w tym również dla dzieci). Wyprodukowano również w dwóch wersjach koszulkę z logiem JDC (Joe Dunston Cameras) z przodu oraz napisem „Revange of the Jedi” na rękawie. Najbardziej kolorowa z koszulek jednak zawierała przerobione logo ILM (autorstwa Drew Struzana), w którym podmieniono głowę magika oraz umieszczono nad nim tytuł filmu.Podczas tworzenia filmu obsada miała dostęp również do czapek, przypinek i naszywek z logiem „Revenge of the Jedi”. Po zakończeniu prac nad zdjęciami do filmu była możliwość zakupienia ich (poza przypinkami) przez członków oficjalnego fanklubu. Obecnie można je od czasu do czasu kupić na eBayu, lecz trzeba bardzo uważać bowiem w sprzedaży jest dostępnych sporo podróbek.Kolejny zestaw gadżetów filmowych, które przetrwały do dnia dzisiejszego to te związane z pracą biurową. Podczas tworzenia filmu wysyłano listy na specjalnym papierze z tytułem filmu oraz wykorzystywano przycisk do papieru z wygrawerowanym napisem „Revenge of the Jedi”.Gadżety filmowe to jednak nie wszystko. Firma Kenner, produkująca wówczas figurki ze świata Gwiezdnych Wojen przygotowywała się na premierę nowego epizodu. Firma przygotowała nową linię „Revenge of the Jedi”, składającą się ze wszystkich 48 figurek z „Imperium kontratakuje” oraz dwóch nowych figurek (R2-D2 i pilota). Stworzono dla nich nowe opakowania z logiem filmu i całą linię zaprezentowano na targach Toy Fair w 1983 roku. Gadżety nie trafiły jednak do sprzedaży, gdy się okazało, że film wyjdzie pod innym tytułem to opakowania zmieniono. Pewną ciekawostką jest to, że podczas tej zmiany opakowań wkradł się pewien błąd i na odwrocie niektórych z nich pozostał napis „Revenge of the Jedi”.W 2011 roku Hasbro wydało natomiast oficjalną serię produktów z logiem „Revenge of the Jedi”, nawiązującą do przygotowywanych przez Kennera w przeszłości figurek. Do tej pory można ją nabyć w niektórych sklepach.Oryginalnych gadżetów z tym logiem jest bardzo mało, ale każdy za to ma obecnie dużą wartość kolekcjonerską.

Wszystkie atrakcje Drugiego Tygodnia Powrotu Jedi znajdziecie w tym miejscu.
TAGI: Epizod VI: Powrót Jedi (494)

KOMENTARZE (1)

  • Nestor2013-05-31 21:57:18

    Lucas z tym fake tytułem zrobił niezłe zamięszanie na rynku podróbków. Granz graty za to.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..