Książki

Z kraju: nowości książkowe i zmiany wydawnicze

Trochę informacji się nazbierało na temat naszego rynku. Maj był miesiącem w którym wydawnictwa zasypały nas nowościami, czerwiec zaczynamy od Amberu. Po pierwsze pojawiła się właśnie Zagłada Drew Karpyshyna, najnowsza i na razie ostatnia powieść związana z The Old Republic. Przetłumaczona przez Błażeja Niedzińskiego i Aleksandrę Jagiełowicz książka ma 320 stron i kosztuje 37,80 PLN.

Jakie szanse ma trójka agentów Republiki w starciu z najbardziej śmiercionośną bronią Imperium?

Imperium Sithów stoi na rozdrożu. Imperator zaginął, a próba przejęcia tronu przez ambitnego Lorda Sithów zakończyła się fatalnie. Mimo to Darth Karrid, dowodząca imperialnym krążownikiem „Zwycięska Włócznia”, nie rezygnuje z prób osiągnięcia całkowitej dominacji Sithów nad galaktyką.

Jednak bezwzględnej determinacji Karrid dorównuje niezłomna zawziętość Therona Shana, którego niewyrównane porachunki z Imperium mogą odmienić losy wojny. Choć jest synem Mistrza Jedi, Theron nie włada Mocą - za to jak jego słynna matka ma we krwi ducha rebelii. Jako czołowy tajny agent Republiki odkrył i zniszczył arsenał superbroni Sithów, zadając Imperium poważny cios. Wydaje się więc stworzony do śmiałej i niebezpiecznej misji, której celem jest zakończenie panowania „Zwycięskiej Włóczni”.

Wraz z narwaną szmuglerką Teff'ith, z którą łączy go trudna do wyjaśnienia więź, i z mądrym Jedi Gnost-Duralem, dawnym Mistrzem Darth Karrid, Theron musi stawić czoło zaprawionej w boju załodze najbardziej bezlitosnych wyznawców Ciemnej Strony. Ale czasu mają szalenie mało i jeśli nie wykorzystają swojej jedynej szansy, niewątpliwie będą mieli wiele okazji, by zginąć...
Okazuje się jednak, że książki Drew Karpyshyna z serii „The Old Republic” to chyba chodliwy towar, bowiem wszystko wskazuje na to, że Amber zrobi dodruk Revana. Ciekawostką może być natomiast to, że już wcześniej „Revan” miał trochę większy nakład niż inne książki „Star Wars”. Od pewnego czasu zaś można już znaleźć pierwszą część kolekcji książek „Star Wars” (tomy 1-10), w cenie 49,90 PLN (na stronach Empiku nawet ze zniżką).

Gorzej wiedzie się innemu wydawnictwu - Hachette Livre, niestety wydawnictwo musiało zawiesić część swojej działalności. Teraz będzie koncentrować się głównie na podręcznikach i kolekcjach. Cała beletrystyka i książki młodzieżowe zostały zawieszone, więc na razie nie ma żadnych szans, by dokończyli rozpoczętą serię „Tajne misje”.

Gorzej wiedzie się także Egmontowi. W 2012 wydawnictwo zanotowało przychody ze sprzedaży książek i komiksów na poziomie 32,88 milionów PLN (czyli 3,7% spadek w stosunku do 2011). Oficyna wydała w zeszłym roku łącznie 489 tytułów z tego 414 to nowości. Sprzedano aż 4473267 książek i albumów komiksowych, w średniej cenie 7,35 PLN. Nas jednak najbardziej interesuje lista najlepiej sprzedających się tytułów poprzedniego roku w wydawnictwie Egmont Polska. Są to:Tagi: Album (184) Amber (525) Drew Karpyshyn (90) Egmont Polska (595) Hachette (16) Słownik obrazkowy / Przewodnik ilustrowany (67) The Clone Wars (1261) The Old Republic (500)

Komentarze (9)

Coś dawno nie było żadnych recenzji nowości książkowych :(

Zaden Sith bez walki sie nie podda, Jedi...

Sith, your hatred is a fragile alliance! Surrender!

Jedi...nedzne scierwo...trylogia Banea to podstawa!

Ten pakiet jest od dawna posiadam go i były też kolejne pakiety ale są już nie dostępne.

Właśnie o pakietach pierwszych 10 tomów była już mowa chyba pod koniec tamtego roku, że mają wyjść w marcu. Od tamtego czasu cisza jak makiem zasiał. Dobrze, że jednak się pojawiły. Może ktoś kupi, bo cena dobra. Natomiast ja na pewno nie, ponieważ na 10 książek, trzy są dobre, a trylogia Bane'a mnie w ogóle nie interesuje. Dla samego stania na półce książek nie zdobywam :D

To Egmontowi nic, jak tylko wydawać nowe albumy.

Już myślałem że kontynuują kolekcję książek :( ale i tak fajnie że coś sie dobrze sprzedaje :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.