TWÓJ KOKPIT
0

Mroczne widmo

P&O 23: Godło Skywalkera

2013-06-16 10:27:37

Jedno z pytań dotyczących „Mrocznego widma”, ale odpowiedzi udzielił ktoś, kto ponownie będzie związany z „Gwiezdnymi Wojnami”, czyli artysta i projektant Doug Chiang.P: Co dokładnie jest na godle Anakina Skywalkera na jego podracerze w „Mrocznym Widmie” i jak dokładnie ono powstało.

O: „Godło” Skywalkera powstało na wyraźne życzenie George’a Lucasa, który chciał byśmy stworzyli obce emblematy dekoracyjne dla każdego z podracerów. Postanowiliśmy się trzymać klimatu ulicznych wyścigów (jak w „American Graffiti”). Mając to wszystko razem, stworzyliśmy specjalny język symboli, który określał alfabet i cyfry na Tatooine. Ten symbol początkowo miał być numerem Anakina, ale ostatecznie stał się jego znakiem.

Poniżej ten symbol.


TAGI: Doug Chiang (107) Epizod I: Mroczne widmo (602) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (517)

KOMENTARZE (3)

 • Peter_D2013-06-18 08:44:27

  Podracer Anakina miał jeszcze te znaki na żółtych łopatach silników: http://www.cybertronical.com/allsites/starwars/main/vehicles/anakin_s_podracer/podtlt.jpg

 • MajkPascal2013-06-16 11:38:13

  Też wczoraj zastanawiałem się nad godłem Skywalkera, tyle że pod trochę innym kątem. Po przeczytaniu adaptacji miałem zapytać się o to na Facebooku, ale jeszcze nie miałem okazji.
  Wracając do informacji powyżej i komentarza smajlusha: Przeglądnąłem sekwencje wyścigu łącznie z wyciętymi scenami koncentrując się na ścigaczu Anakina, i nigdzie nie znalazłem takiego symbolu. Najbardziej podobne jest chyba malowanie na przodzie kabiny, tożsame z flagą, od powyższego jednak według mnie inne.
  Tak samo nie znalazłem alfabetu łacińskiego. Aurebeshu zresztą też raczej nie :). Na mój gust będzie to Huttese.
  Zrobione przeze mnie screeny: https://www.dropbox.com/sh/o3ma27jysi8svoq/aP2-RM9ygB

 • smajlush2013-06-16 10:39:21

  Wait, na podracerze Anakina był napis w alfabecie łacińskim, a nie w Aurebeshu?!

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..