TWÓJ KOKPIT
0

RPG

Wieści od "Fantasy Flight Games"

2013-06-23 14:07:59 FFG

Premiera gry "Edge of the Empire" już w lipcu, dzięki czemu na stronie wydawcy co chwilę pojawiają się nowe zapowiedzi, preview i opisy podręcznika. Już wkrótce będziemy mogli zagrać w najnowszą edycję RPG Star Wars. Sam podręcznik nie będzie jednak jedynym wydrukowanym elementem, który będziemy mogli kupić.Na początku czerwca ukazała się zapowiedź przygody RPG, zatytułowanej "Beyond the Rim". Element ten zabierze nas na poszukiwanie dawno zaginionego statku ze skarbami. Niegdyś należący do separatystów Sa Nalaor. Historia rozpoczyna się na znanej miłośnikom komiksów Marvela i serii Legacy stacji "The Wheel", skąd ruszymy na obrzeża galaktyki do Dzikiej Przestrzeni przez planety Raxus Prime i Cholganna, gdzie zmierzymy się z dzikimi Nexu. Przygoda liczy sobie 96 stron i jest napisana bardzo szczegółowo. Możemy liczyć na nowe informacje o popularnej stacji, oraz nowy motivation i obligation dla naszych postaci. Premiera w trzecim kwartale 2013 r. Więcej informacji i przepięknych ilustracji można znaleźć pod tym adresem.

W czerwcu ukazał się też preview traktujący o Mocy. Nowe wydanie RPG pozwala graczom na wcielenie się w postać wrażliwą na Moc. Taka osoba jednak będzie napiętnowana. W Imperium korzystanie z Mocy jest surowo karane. Jej użytkownik musi unikać korzystania z niej jawnie. Jeśli się zdradzi, będzie miał ogromne problemy. Inkwizycja wszędzie szuka jakichkolwiek użytkowników Mocy.

Osoby wrażliwe na Moc dostają dostęp do wyjątkowej, dwunastościennej "kości Mocy" (Force Die), podzielonej na oczka jasnej, jak i ciemnej strony. Kość reprezentuje łatwość poruszania się po ciemnej stronie. Ilość oczek na całej kości jest taka sama, jednak niektóre ściany mają więcej jasnej bądź ciemnej energii. Gra zakłada, że postaci wrażliwe na Moc są dobre. Dlatego aby skorzystać z danej Mocy należy wcześniej wyrzucić dość oczek jasnej strony, by moc zadziałała. Jednak jeśli chcemy wprowadzić ciemną stronę, czarne oczka mogą reprezentować jej punkty. Im więcej ich zbierzemy, tym bliże nam do przejścia na stronę zła.

Postać nie może "ot tak" zostać użytkownikiem Mocy. Musi wcześniej, podczas tworzenia postaci, wybrać odpowiednią karierę i specjalizację. Dopiero wtedy otrzymuje dostęp do rozwijania postaci w Mocy. Należy jednak pamiętać, że nie otrzymuje dodatkowych punktów. Na Moc wykorzystuje te które ma podstawowa postać. Dlatego też trzeba pamiętać, że użytkownik Mocy jest gorszy w zwykłych umiejętnościach, ale może je nadrobić dzięki ingerencji Mocy. Więcej informacji o korzystaniu z Mocy w "Edge of the Empire" znajdziecie tutaj.Z kolei pod tym linkiem znajdziemy przygotowane wcześniej postaci, które możemy wykorzystać w naszych przyszłych grach, bądź w darmowych przygodach.
W jedną z takich przygód mogliśmy zagrać 15 czerwca podczas darmowego dnia RPG. W wybranych sklepach można było wypróbować swoich sił w wybranych sklepach. W "Shadows of a Blacksun" naszym zadanie było wyśledzenie zdradzieckiego łowcę nagród w labiryncie planety-miasta Coruscant. Zdobyć ważne dane i ostatecznie zmierzyć się z potężnym przeciwnikiem.

Premiera podręcznika już w ciągu najbliższych tygodni. Przypominamy, że dystrybucją w Polsce gier Star Wars zajmuje się firma Galakta. Póki co nie ma jakichkolwiek informacji o lokalizacji podręcznika. Jednak już teraz można zamawiać wersję beta w sklepie wydawnictwa.
TAGI: Fantasy Flight Games (72)

KOMENTARZE (1)

  • Lord Bart2013-06-23 20:21:09

    proszę Państwa, na kolejne 45 minut filmu zapraszamy za kwartał, oczywiście po ponownym kupieniu biletów...

    FFG...


    I tak kupię. Niestety. **** będę wiedział o co chodzi, ale podręczników o Mocy nigdy nie przegapiałem.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..