TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Premiera "Crucible"

2013-07-10 14:44:41 TFN

Za oceanem swoją premierę miała najnowsza powieść Star Wars. "Crucible" to książka tocząca się tuż po zakończeniu serii "Przeznaczenie Jedi" i skupia się na przygodzie znanej nam filmowej trójki bohaterów. Pozycję napisał Troy Denning i jest to póki co najdalej osadzoną w chronologii książkowej. Nie wiadomo, czy zapowiedziana w sierpniu trylogia "Sword of the Jedi" będzie wydana z racji ogłoszenia jej przed rewelacją o nowych filmach.
Han Solo, Leia Organa Solo i Luke Skywalker powracają w nowej przygodzie, która stawia im wyzwanie w sposób, którego się nie spodziewali i na zawsze zmieni ich postrzeganie życia i Mocy.

Kiedy Han i Leia Solo przybywają do kopalni Lando Calrissiana w Zewnętrznych Rubieżach aby zapobiec jej przejęciu przez wrogów, ich celem jest wyrównanie szans i załatwienie wszystkiego poza prawem. Jednak potężni obcy przybywają z wiadomością, a zwykłe groźby przeistaczają się w sabotaż z konsekwencjami na szeroką skalę. Kiedy pył bitewny opadnie, okaże się, że to co zaczęło się jak wojna korporacji, stanie się bitwą, w której chodzi o coś więcej, a jej konsekwencje będą dużo poważniejsze.

Han, Leia i Luke wyruszają po raz kolejny na wyprawę mającą pokonać wrogów pragnących władzy nad galaktyką. Jednak już nie jest to Imperium. Tym razem to para bezwzględnych geniuszy sprzymierzonych z niebezpiecznym wrogiem i przez wiele lat pragnąca zemsty na Hanie Solo. Nie cofną się przed niczym aby przejąć handel w kopalniach na Zewnętrznych Rubieżach a przez to galaktyczną ekonomię. A kiedy zabójczy duet wpada na trop Hana, okazuje się on bezbronny w walce o swoje życie. Aby ocalić jego i galaktykę, Luke i Leia muszą sprostać sieci zdrad, terroryzmu oraz ogromnej potędze artefaktu mogącego zaginać czas, przestrzeń a nawet Moc aby doprowadzić do niewyobrażalnych koszmarów.


Temat na forum.Przy okazji warto wspomnieć o niedawno opublikowanym opisie książki należącej do nowej serii "Empire and Rebellion". "Razor's Edge" to pierwszy tom, napisany przez Marthę Wells, który ma mieć swoją premierę już w październiku tego roku.Nastały ciężkie czasy dla Sojuszu Rebeliantów. Prześladowania ze strony Imperium i kurczące się zapasy żywności opóźniają budowę nowej sekretnej bazy na Hoth. Kiedy kupcy ze Środkowych Rubieży oferują na sprzedaż niezbędne materiały księżniczka Leia Organa i Han Solo wyruszają na czele delegacji Sojuszu by negocjować warunki.

Ale kiedy zdrajcy zmuszają Rebeliantów do lotu na kontrolowane przez piratów terytorium, Leia dokonuje szokującego odkrycia: bandyci pochodzą z jej rodzinnej planety, niedawno zniszczonego przez Gwiazdę Śmierci Alderaanu. Ci uchodźcy stali się piratami, którzy kradną i napadają żeby przeżyć - mają też dług wobec pirackiej armady, która chętnie sprzeda księżniczkę Imperium, jeśli oczywiście odkryje jej prawdziwą tożsamość.

Zmagając się z poczuciem winy, lojalnością i zdradą, Leia pragnie pomóc swoim krajanom, nawet kiedy wokół jej niemal zniszczonego statku zaciska się pięść Imperium. Schwytani między śmiertelnie groźnymi bandytami a brutalnymi ciemiężycielami Leia, Han, Luke, Chewbacca i gotowa na wszystko załoga muszą przechytrzyć śmierć albo przyjąć ją dla ocalenia Rebelii...

Temat na forum.TAGI: Del Rey (510) Empire and Rebellion (24) Martha Wells (13) Troy Denning (139)

KOMENTARZE (13)

 • Harakey2013-07-13 13:05:35

  Ile razy będą męczyć nieszczęsną wielką trójkę?
  Jest tyle świetnych tematów na książki, tyle można napisać, a oni ciągle o nich piszą.
  Rzygać mi sie chce -_-

 • Darth_Marcov2013-07-11 14:38:08

  Tiaaa każdy chyba by chciał coś świeżego, ale póki co to nie ma co na cud liczyć :-(
  Jedyna nowość na jaką można liczyć to w 2015 "Darth McKwacz kontra Miminki" ;-)

 • p4v2013-07-11 12:06:24

  Żądam więcej książek o Mirialankach!

 • Bolek2013-07-11 11:56:50

  Akurat ta historia jest podobno dość trywialna. Nie ma wielkiego zagrożenia, jedynie zwykła przygoda.

 • Uczeń Mroku2013-07-11 08:26:53

  No i wychodzi na to, że wielka galaktyka z mnóstwem gatunków humanoidalnych jest uboga w ciekawe postaci po drugiej stronie barykady, a świat wcale nie ma innych barw niż biały i czarny. Na pohybel Jasnej Stronie Mocy!

 • Darth_Marcov2013-07-10 23:36:03

  Nie da rady nic zrobić bo z rozkazu wszechpotężnego Donalda, Goofy trzyma swą stalową pięść zaciśniętą, a Mickey obrońca uciśnionych baluje z Mimi w kasynie na Nar Shaadda ;-)

 • Mariobaryla2013-07-10 19:59:58

  Znajdź 10 różnic między pozycjami. Liczę, że filmy jednak ruszą coś w tym uniwersum, bo ratowanie galaktyki co pół roku przed coraz to bardziej przerażającymi przeciwnikami przez tych samych emerytów robi się nudne. A tak, dla odmiany wypuszczą książkę o tych samych emerytach 40 lat wcześniej. Wow. Wow. Naprawdę nie da się już wymyślić niczego świeżego?

 • Uczeń Mroku2013-07-10 19:56:37

  A no nie, przecież jest zeszłoroczny hit "Gwiazda śmierci" ;)

 • Monique72013-07-10 19:29:54

  Uczeń --> W książkach nie przypominam sobie niczego takiego. To dzieła propagandowe pisane przez zwolenników "tych dobrych"... Była antologia "Opowieści z Imperium", ale imperium było tam niewiele. Więcej tego typu klimatów szukaj w komiksach :)

 • Uczeń Mroku2013-07-10 18:02:18

  Shedao Shai - właśnie o to chodzi, że z perspektywy rebeliantów. Powoli czuję się znużony czytając o kolejnej pozycji książkowej w której głównymi bohaterami są Ci "dobrzy". Chcę coś o pilotach imperium, przygodach służb wywiadowczych imperium ;)

 • Shedao Shai2013-07-10 15:05:11

  np. seria X-Wingi co prawda dzieje się z perspektywy rebeliantów, ale ma mnóstwo świetnych postaci/wątków imperialnych.

 • Master of the Force2013-07-10 15:04:56

  Mam nadzieję, że nie zrezygnują za Sword of the Jedi. To ma potencjał.

 • Uczeń Mroku2013-07-10 14:51:07

  Słuchajcie, a jakie właściwie jest "must have" z pozycji książkowych dla miłośnika Imperium?

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..