Star Wars TV

SDCC 2013: Powstanie gwiezdno-wojenny odcinek "Fineasza i Ferba"

StarWars.com

Parę gwiezdno-wojennych crossoverów już mieliśmy, a po zakupie Lucasfilmu przez Disneya tylko kwestią czasu było powstanie kolejnego. Tym razem będzie to zapowiedziany przez Dana Povenmire'a i Jeffa "Swampy'ego" Marsha na tegorocznym ComcConie specjalny, godzinny odcinek popularnego serialu "Fineasz i Ferb", umieszczony w starwarsowych realiach. Jego premiera zapowiedziana jest na 2014 rok na kanałach Disney Channel i Disney XD, możemy więc się spodziewać premiery polskiej w parę miesięcy po amerykańskiej.

Serial opowiada o dwóch chłopcach, tytułowych Fineaszu i Ferbie, którzy każdego dnia wakacji wymyślają nowy, niesamowity wynalazek. Ich siostra Fretka próbuje za wszelką cenę donieść mamie o tym, co wyrabiają jej bracia, jednak nigdy jej się to nie udaje. Chłopcy mają też dziobaka o imieniu Pepe, który w rzeczywistości jest tajnym agentem walczącym ze złym doktorem Dundersztycem - autorem coraz wymyślniejszych wynalazków, których nazwy koniecznie muszą kończyć się na "-inator". Serial miał już mnóstwo odniesień do Sagi, a poniżej przedstawiamy oficjalny opis odcinka:

Historia w tym odcinku dzieje się dawno, dawno temu w odległej galaktyce, podczas lata. Fineasz i Ferb żyją szczęśliwie na Tatooine, na farmie wilgoci po sąsiedzku z Luke'iem Skywalkerem. Uwielbiają po prostu szwendać się i brać udział w nowych przygodach pod bliźniaczymi słońcami, jednakże niespodziewanie są zmuszeni dołączyć do światowej rebelii, gdy plany wysadzenia Gwiazdy Śmierci przypadkowo trafiają do ich rąk. Teraz, gdy los niespodziewanie nakazał im walczyć o wolność, muszą znaleźć pilota, który zabierze ich do rebeliantów w celu oddania im planów. Sprawę komplikuje Fretka - siostra chłopców - która ma iście szturmowcowy imperatyw "przyłapywania rebeliantów" i ściga Fineasza i Ferba po galaktyce w nadziei na odzyskanie planów Gwiazdy Śmierci.

Tymczasem na Gwieździe Śmierci, doktor Darth Ensztyc, Darth o niskiej randze, tworzy napędzany Mocą "Sithonator", którego planuje użyć przeciwko Sojuszowi Rebeliantów. Agent P., pracujący pod przykrywką dla rebelii, zostaje wysłany w celu powstrzymania go, lecz szybko daje się uwięzić w karbonicie. Później sprawy przybierają niespodziewany obrót, gdy Fineasz zostaje trafiony z pełną mocą z "inatora" doktora Ensztyca i staje się... złym Sithem.


I jeszcze słówko dla zainteresowanych - w przyszłym miesiącu w Stanach odbędzie się premiera innego crossoverowego odcinka, z bohaterami Marvela.Tagi: Disney (371) Disney Channel (22) Disney XD (68) Fineasz i Ferb (20) San Diego Comic Con (50)

Komentarze (13)

Chętnie sobie obejrzę, chociaż by dla samego "Sithonatora" :D

@DarthRevan210, Genevril, Vintress, DarthBrzoza, The Super Fan Star Wars -> Eee... maść na ból d***? Odcinek serialu animowanego nawiązujący do Star Wars - widzieliśmy to już milion razy w przeszłości (uniwersum jakoś się nie zawaliło) i z pewnością zobaczymy jeszcze kolejny milion razy. Ja się cieszę - tym bardziej, że serial to przedni.

"Czad imprezka, czad imprezka"

Przypomniał mi się film Kosmiczne Jaja.:)

Nie znam tego serialu ale odcinek z ciekawości obejrzę żeby zobaczyć czy profanacji Disney na marce Star Wars nie dokonał. Jeśli zaś dokonał to zapowiadam że rozpocznę galaktyczny Jihad aby pomścić obrazę moich uczuć religijnych.:)

nie. :| (chciałabym to jakoś skomentować, ale odjęło mi mowę)

TO JUŻ PRZEGIĘCIE!!!!

No i mamy efekty kupienia praw do Gwiezdnych Wojen.

Fajny pomysł :)

Ja tam się cieszę, oby więcej takich crossoverow było! :)

Fineasz i Ferb <3! Świetny serial, jedna z niewielu współczesnych produkcji Disneya, które trzymają poziom. I wszystko miałoby o wiele mniej gorzki posmak, gdyby Disney przy okazji nie kasował wszystkiego dookoła... (vide news książkowy).

(W newsie zastosowałam polskie tłumaczenia imion własnych, które różnią się mocno od oryginalnych).

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Star Wars TV"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.