TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

SDCC 2013: Panel Dark Horse'a

2013-07-22 12:26:51 Różne

Późnym wieczorem polskiego czasu odbył się w zeszły piątek panel wydawnictwa Dark Horse Comics dotyczący komiksów Star Wars. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje, jakie Randy Stradley wraz z wieloma scenarzystami i rysownikami przedstawił.Dawn of the Jedi #11: Force Wars #1 (5), nowy zeszyt serii Johna Ostrandera i Jan Duursemy ukaże się w listopadzie bieżącego roku. Xesh dołączy do Je'daii, by bronić system Tython. W komiksie zobaczymy wrogów, którzy w oryginale nazywają się Flesh Raiders. Będą zabijać i jeść swoich przeciwników. Zobaczymy więcej mieczy świetlnych (najprawdopodobniej chodziło o miecze Mocy - Forcesabers), latających rankorów i używania Mocy.

Ewoks: Shadows of Endor będzie najprawdopodobniej pierwszym z serii książeczek pt. Ewoks. Zobaczymy zarówno Ewoki z Powrotu Jedi jak i z kreskówki. Fabuła komiksu ma miejsce zaraz po wylądowaniu Imperium na Endorze. Autor powiedział, że zobaczymy "legendarnego potwora, który się przebudzi przez aktywność Imperium". Wrogowie Ewoków to Duloki.
Na panelu został przedstawiony obrazek przedstawiający Ewoka atakującego głowę szturmowca toporem. Premiera Shoadows of Endor jest zaplanowana na 16. października 2013.

Pierwszy arc Legacy Vol. 2 zakończył się "wielkimi wydarzeniami". W drugim arcu Ania wyruszy w szeroką galaktykę z nowymi kompanami i spotka bohaterów z poprzedniego Legacy.
Corinna Bechko, scenarzystka serii, powiedziała: "Ta seria dzieje się w przyszłości, ale staraliśmy się uchwycić klimat oryginalnej trylogii. Bardzo dobrze bawimy się (wraz z Gabrielem Hardmanem) pisząc ten komiks."

Został również poruszony wątek przyszłości licencji na gwiezdnowojenne komiksy. Randy Stradley powiedział: "Jak dotąd nic się nie zmieniło w naszej pracy. Posiadamy teraz licencję i wykonujemy wszystko, co musimy. W tym roku powinniśmy się dowiedzieć co dokładniej stanie się z licencją. Tymczasem możemy powiedzieć, że pracujemy nad nowymi projektami". Przedstawiciel Dark Horse'a w kontaktach z fanami, Jeremy Atkins, dodał: "Możemy powiedzieć, że będziemy tworzyć komiksy Star Wars jeszcze przez przynajmniej cały 2014 rok".

Następnie pojawiła się seria pytań od fanów. Oto najciekawsze:

Będzie więcej Invasion?

Stradley: "Na razie nie mamy planów na Invasion, ale może pomyślimy nad tym jeśli utrzymamy licencję. Tom Taylor pracuje nad nowym prjektem, którego na razie nie możemy wyjawić."

Fan, któremu spodobał się crossover pomiędzy komiksami, a książką Dawn of the Jedi zapytał, czy podobna sytuacja mogłaby mieć miejsce z Legacy.

Stradley: "Na razie musimy czekać na Epizod VII, by zobaczyć jak wpłynie na wszystko. Zanim to nastąpi nikt nie będzie już chyba tworzył pozycji dziejących się w przyszłości Gwiezdnych Wojen."
Potwierdził to reprezentant Lucasfilmu siedzący obok.

Pojawią się nowe historie o wojnach klonów lub o klonach i szturmowcach?

Stradley: "Zbliża się nowa miniseria o Vaderze, w której klon będzie bohaterem."
TAGI: Dark Horse Comics (798) Dawn of the Jedi (60) Dziedzictwo (Legacy) (239) Ewoks: Shadows of Endor (3) Inwazja (Invasion) (63) Marvel Comics (396) Randy Stradley (99) San Diego Comic Con (54)

KOMENTARZE (4)

 • Master of the Force2013-07-23 10:21:59

  Shaak - miejmy nadzieję, że Stradley najlepsze newsy zostawił na CEII :P

 • ShaakTi11382013-07-23 10:14:30

  Ech, nieco mało tych newsów... A Flesz Rajderzy to nawiązanie do TOR-a :D

 • Nestor2013-07-22 15:18:01

  Nic specjalnego, po prostu kolejne bieżące zapowiedzi plus AQ, ot wielki panel. Ale nie ma się co dziwić, dla mnie te wszystkie krzywdy będą w pełni zadość uczynione, jak CE2 spełni moje oczekiwania.

 • Bolek2013-07-22 13:29:09

  Czyli Sword of the Jedi wypada na 100%

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..