TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Przyszłość Star Wars Briana Wooda

2013-07-27 13:15:31 Newsarama.com

Niedawno portal Newsarama przeprowadził wywiad ze scenarzystą dobrze sprzedającej się za oceanem serii komiksowej o prostym tytule Star Wars - Brianem Woodem. Ukazało się już 7 zeszytów tego komiksu, a zapowiedziano 3 następne i pierwsze wydanie zbiorcze zawierające numery #1-6.
Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje, jakimi podzielił się Brian Wood z redaktorem Newsarama.com.

Na samym początku Brian podzielił się dość dziwną informacją, z której można wywnioskować, iż pierwszy arc serii, In the Shadow of Yavin, nie składa się z sześciu zeszytów, jak pierwotnie miało być, a z aż 12.

Pierwszy arc sam z siebie przedłużył się z 6 do 12 zeszytów, co nie jest dużą zmianą biorąc pod uwagę moje pierwotne plany. To duża historia z wieloma zwrotami, walkami X-wingów w przestrzeni i wątkami. Przed nami jeszcze przynajmniej jeden większy zwrot akcji i parę naprawdę ciekawych sytuacji, które pokażą przeżycia Luke'a i Leii po stratach, jakich doznali w Nowej Nadziei.

Następnie głównym tematem stała się Leia.

W mojej pierwszej wersji scenariusza zaznaczyłem na końcu bez wyjaśnienia, że bardzo chciałbym z Leii zrobić pilota X-winga. (...) Byłem bardzo poważny, ale nie byłem pewny jak to zostanie odebrane przez Dark Horse'a i Lucasfilm. Ale na szczęście się zgodzili bez większych dyskusji.

Chwilę potem Wood przedstawił to, czym się głównie inspirował pisząc Star Wars

Głównym źródłem mojej inspiracji była seria powieści pt. X-wing, która dokładnie przedstawia w szczegółach walki w przestrzeni kosmicznej. (...) Rozumiem również dlaczego Lucas tak bardzo inspirował się materiałami z II wojny światowej. Ale będąc szczerym najwięcej wyniosłem z lektury X-wingów.

Potem padło pytanie dotyczące planów dotyczących Boby Fetta.

Nie mam żadnych większych planów na Bobę Fetta, poza budowaniem połączenia pomiędzy nim a Hanem. Jednak to nie jest nic, czym mógłbym rozwinąć postać tego łowcy nagród.

Po wyjawieniu, iż jednym z jego ulubionych bohaterów jest Wedge Antilles, Wood został zapytany o Leię i o to czy będzie przedstawione jak księżniczka będzie rozmyślała nad Alderaanem.

Zdecydowanie tak. Luke też będzie brał w tym udział. Wydarzy się to w następnych trzech zeszytach, #7-9.

Na koniec redaktor Newsarama.com zapytał się czego czytelnicy mogą się spodziewać w przyszłości po tej serii.

Cóż, trochę skoczę w przyszłość, na początek przyszłego roku i #13. Będzie mniej X-wingów, mniej walk w kosmosie, mniej głębokiej przestrzeni, więcej dyplomacji i polityków, więcej akcji dziejącej się na stałym lądzie na wielu planetach. Okaże się też, że Hoth nie było jedynym miejscem, gdzie rebelianci mieli bazę pomiędzy filmami.
TAGI: Brian Wood (56) Dark Horse Comics (800) Star Wars (2013 - 2014) (66)

KOMENTARZE (7)

 • Wampir_Lestat_Pogromca2013-08-02 14:42:30

  Będziecie się w pekle sataniści z zachodu i polandii smarzyć

 • Jaro2013-07-28 01:01:44

  "bardzo chciałbym z Leii zrobić pilota X-winga. (...) Byłem bardzo poważny, ale nie byłem pewny jak to zostanie odebrane przez Dark Horse'a i Lucasfilm. Ale na szczęście się zgodzili bez większych dyskusji."

  Co za ulga!

 • Darth GROM2013-07-27 17:15:09

  Za to okładki cudowne!

 • Nestor2013-07-27 16:56:46

  Tam sa takie smuty, ze czytam jeden komiks 2 miechy. :-)

 • Master of the Force2013-07-27 15:21:58

  epizozeur - Wedge.

 • epizozeur2013-07-27 14:14:38

  ten stary pan obok Luke'a to kto?

 • ogór2013-07-27 13:26:41

  Jaka nuda..

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..