TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Polcon

2013-08-14 19:32:11Zapraszamy do udziału w 28. edycji Polconu, wielkiego święta wszystkich tych, dla których wyobraźnia jest szczególnie istotna.

Tegoroczny Polcon odbędzie się w Politechnice Warszawskiej w dniach od 29.08.2013 do 01.09.3013. To szczególne święto wyobraźni odbywa się co roku w innym mieście i co roku organizowane jest przez inną grupę fanów. W Warszawie odbywa się po raz czwarty. Organizatorem tegorocznej edycji jest Stowarzyszenie Avangarda we współpracy z Samorządem Studentów Politechniki Warszawskiej, Studenckim Kołem Astronautycznym PW i innymi naukowymi kołami wydziałowymi Politechniki, Klubem Gier Planszowych Agresor i organizatorami Festiwalu Gier Planszowych "Kocioł" oraz Narodowym Centrum Kultury.

Podczas Polconu jego uczestnicy mają okazję wybrać laureatów Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, a więc oddać głos na opowiadania i powieści fantastyczne polskich autorów wydane w ostatnim roku, wyłonione wcześniej drogą ogólnopolskich nominacji. W sobotę 31 sierpnia odbywa się uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom głosowania. Nagroda im. Janusza A. Zajdla przyznawana jest od 1985 roku – to jedno z wyróżnień literackich o najdłuższej tradycji w naszym kraju. Opiekę nad Nagrodą sprawują w całości czytelnicy.

Polcon 2013 to zbiór mniejszych imprez, ulokowanych blisko siebie w różnych budynkach Kampusu Głównego Politechniki Warszawskiej. Wśród imprez tych można wyróżnić:

– Główną część programową: spotkania z pisarzami, gośćmi honorowymi i zagranicznymi, prelekcje, warsztaty. – Kocioł: cały sześciopiętrowy budynek poświęcony grom hobbystycznym, towarzyskim, planszowym i fabularnym, z obszernym blokiem rodzinnym zawierającym atrakcje dla dzieci. – Dni Nauki i Targi Popkultury: prelekcje popularnonaukowe i park naukowy dla każdego oraz przestrzeń targowa z pełnym asortymentem fantastycznych produktów – od kostek, przez książki i gry, po stroje i pościel. – Blok kultury japońskiej i elektronicznej rozrywki: cały osobny budynek poświęcony grom komputerowym, konsolom, a przede wszystkim kulturze Japonii, mandze i anime. – Gala Nagrody im. Janusza A. Zajdla: podkreślamy ją jako istotną składową całości. Gala odbędzie się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki. Oprócz wręczenia nagrody literackiej odbędzie się wtedy również rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w innych znaczących konkursach Polconu.

Konwent Polcon 2013 jest przedsięwzięciem, do którego każdy uczestnik dokłada cegiełkę, opłacając składkę akredytacyjną. Nie jest to opłata dla organizatorów. To opłata dla Was. Nie sprzedajemy Wam usługi. Tworzymy wspólnie z Wami niesamowite przedsięwzięcie.

Atrakcji na Polconie będzie wiele a między innymi: - Niespodziankowe RPG - Poznaj nowych ludzi, poprowadź im przygodę lub zagraj u najlepszych prowadzących w kraju, z autorami systemów RPG i laureatami najważniejszych nagród związanych z RPG włącznie. - Puchar Mistrza Mistrzów - to konkurs mającym na celu wyłonienie najlepszego Mistrza Gry RPG. - Premiery i prezentacji nowych książek, gier, produktów - Konkurs Cosplay - będzie prowadzony w dwóch niezależnych od siebie kategoriach: „Najlepszy strój” i „Najlepsza prezentacja”. - Wielu gości: pisarzy, profesorów, komiksiarzy, redaktorów, autorów i wielu innych ciekawych osobowości!

Zachęcamy do zapoznania się z stroną i zapraszamy na Polcon 2013!
TAGI: Konwent (438) Polcon (34)

KOMENTARZE (6)

 • Nestor2013-08-16 18:49:49

  Drogi Mistrzu Sellerze, niestety musze sie z Toba zgodzic. Na Bastionie pelno jest opoznien i jest jeden z najgorzej funckonujacych serwisow w kraju. Niedosyc ze spoznienia sa na porzadku dziennym ( sam sie ich dopuszczam, w dodatku nie ponosze za to konsekwencji!) to jeszcze ignorancja osob zarzadzajacych Bastionem siega zenitu w okresie letnim. Opieszalosc redaktorow i administracji rzuca nieprzyjemny cien na to co przez ostatnie 12 lat zostalo wypracowane przrz grupe zapalencow. Dobrze ze chociaz skonczylo sie kolesiostwo na forum, Bog zaplac za to! Bastion ma obecnie wiecej wad niz zalet, osobiscie przegladam ta strone juz tylko 20 razy dziennie a nie jak to kiedys bywalo 50. Winnych wskazywac nie bede, ale jedno jest pewne - winowajcy tego stanu rzeczy przeczytaja nasze wiadomosci i bedzie im sie zolc wylewala (za kare) z zalu.


  Smierc wrogom Wolnego Bastionu! Wiwat Polcon!

 • Mistrz Seller2013-08-16 16:54:46

  Nestor>>> Newsy się podaje kiedy są świeże. Link do programu powinno się podawać jak tylko wyjdzie. Na tym polega informowanie ludzi. Przekazujesz najświeższe informacje, a nie coś co było już podane miesiąc temu.
  Skoro podano tak ważną rzecz to powinien być o tym news na bastionie. Jesteście od tego by o takich rzeczach mnie informować wtedy kiedy są nowością, a nie informacją z sprzed miesiąca.

 • Nestor2013-08-16 09:13:00

  Mistrz Seller-> proszę nie wyprzedzać faktów! Co to za akcja promocyjna konwentu, kiedy wszystkie informacje (wiadomo że wszystkie są ważne i istotne) podane by były w jednym miejscu od razu? Nie tędy droga!

 • Mistrz Seller2013-08-16 02:26:00

  News napisany tak sobie. Straszne lanie wody zamiast napisania jakiś ważnych punktów programu albo chociaż podania linka: http://www.program.ava.waw.pl/atrakcje.php

 • Stele2013-08-14 22:44:12

  Na stronie konwentu masz listę wszystkich prelekcji blokami. Najwyraźniej bastion też JP. ;p

 • rukat72013-08-14 22:42:34

  Przepraszam a co konkretnie tam będzie ze SW ?

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..