TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Atrakcje Star Wars na Polconie

2013-08-19 18:27:3129 sierpnia rozpocznie się w Warszawie tegoroczna edycja Polconu. Jak zawsze fani spodziewać się mogą na tym konwencie wielu atrakcji, spośród których każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Pełną listę atrakcji zaplanowanych na konwencie znajdziecie w tym miejscu, poniżej natomiast zamieszczamy spis tych, które fanów Star Wars mogą interesować najbardziej - czyli dotyczących naszego ulubionego uniwersum.

TrekSfera: Star Wars dla początkujących
Mateusz "Bane" Osiński
Dawno dawno temu w odległej galaktyce... Czyli o co chodzi z tymi gwiezdnymi wojnami?

Star Wars: Starcie uniwersum: Gwiezdne Wojny kontra Star Trek
Joanna "Ari" Szulc
Paweł "fluor" Dąbrowski
Mateusz "Bane" Osiński
Weź udział w odwiecznym konflikcie między fanami ST a SW i dołącz do niewielkich zespołów. Zadecyduj, kto wygra starcie uniwersów! Konkurs będzie niebezpieczny, szalony i zdradziecki, będziesz musisz wykazać się znajomością przeciwnika i przebiegłością! Kto okaże się lepszy: Kapitan Kirk czy Lord Vader? Weź udział i pomóż jednej z stron wygrać!!!

Star Wars: Gwiezdny Niszczyciel a sprawa imperialna
Jan "Johan" Woźnica
Jak wiadomo, Imperium Galaktyczne wojskiem stoi. A wojsko imperialne to przede wszystkim świetnie wyposażona i wyszkolona marynarka. Czym jednak byłaby ona bez swego głównego konia roboczego, a zarazem symbolu dominacji i dyktatury Nowego Ładu: Gwiezdnego Niszczyciela? Na tej prelekcji zgłębicie sekrety sukcesu tej wspaniałej maszyny.

Star Wars: Nerdowski konkurs Star Wars
Klaudia "Elin" Dink
Srdjan "Jedi Nadiru Radena" Jovanovski
Myślicie, że wiecie wszystko o odległej galaktyce? Jedi Nadiru Radena udowodni Wam, że się głęboko mylicie! To konkurs dla wszystkich fanów Expanded Universe – pojawią się pytania wyłącznie z książek, komiksów i gier, a w dalszych rundach także ze źródeł takich, jak podręczniki RPG i gwiezdnowojenne przewodniki. Nerdy, drżyjcie!

Star Wars: Sick Wars: Zarazy, epidemie i broń biochemiczna w uniwersum Star Wars
Konrad"Kurt Calushari" Borawski
Gwiezdne Wojny to nie tylko statki kosmiczne, miecze świetlne i blastery. Prawdziwym orężem masowego rażenia i strachu jest to, czego nie widać. Otwórzmy puszkę Pandory i zobaczmy, co wymyślili autorzy, aby gnębić swoich bohaterów, i jak to się ma do dzisiejszych epidemii, takich jak ospa prawdziwa, Ebola czy Denga.

Star Wars: Qymaen jai Sheelal czyli słów kilka o Generale Grievousie
Konrad "Kurt Calushari" Borawski
Kim jest Generał Grievous? Potworem, bezlitosnym cyborgiem, kpiną z praw natury, mordercą miliardów? Czy może upadłym geniuszem Konfederacji, architektem jej zwycięstw i sprawcą jej okrucieństw? Na multimedialnej prelekcji, okraszonej zdjęciami i rysunkami, zostanie zaprezentowane prawdziwe oblicze Generała Grievousa, przedstawione w całym uniwersum Star Wars.

Star Wars: Punkt przełomu w historii odległej galaktyki - Wojny Klonów
Patryk "Roan" Mikołajczyk
We wszechświecie Gwiezdnych wojen punktem odniesienia dla chronologii wydarzeń jest bitwa o Yavin. Za najgorszy konflikt zbrojny często uważa się wojnę z Yuuzhan Vongami. Dla Starej Republiki jako wydarzenie, które zmieniło niemal wszystko, wskazuje się Reformację Ruusańską. Skąd więc wzięła się teza o tym, że to właśnie Wojny Klonów są kluczowym momentem dla całego uniwersum? Czy chodzi o liczbę utworów poświęconych tej tematyce? Nie. Po prostu siły oddziaływania tego konfliktu na odległą galaktykę, na tak wielu różnych płaszczyznach, nie da się przyrównać do żadnego innego wydarzenia. Nie rozumiesz? Przyjdź, dowiedz się. Nie wierzysz? Przyjdź, przekonaj się. Nie zgadzasz się? Przyjdź, polemizuj z prowadzącym. Tylko pod koniec prelekcji, po wysłuchaniu wszystkich argumentów. Wojny Klonów to jeszcze czasy demokracji w Republice, ale jest to demokracja ograniczona;)

Star Wars: Historia efektów specjalnych w filmie
Piotr "Yako" Wasiak
Temat nie tylko gwiezdnowojenny, bo dotyczyć będzie różnych filmów, niemniej o Star Wars będzie - i to sporo. O firmach powstałych z inicjatywy Lucasa oraz o Pixar i ILM - też.

Star Wars: Rycerz Jedi a rycerz średniowieczny
Piotr "Yako" Wasiak
Etos rycerski w odwołaniu do Star Wars - prelekcja historyczno-filozoficzna.

Star Wars: Konkurs dubbingowy
Joanna "Ari" Szulc
Zawsze sądziliście, że w Wojnach klonów wygadują same bzdury? Zbierz drużynę i sami podłóżcie głosy pod animowanych bohaterów Gwiezdnych Wojen! Zgodność ze scenariuszem zakazana.

Star Wars: J.J. Abrams - sukcesy i porażki
Joanna "Ari" Szulc
Świat huczy od plotek na temat VII epizodu Gwiezdnych Wojen. Co wiemy na pewno? I cóż sądzimy o J. J. Abramsie na podstawie poprzednich jego filmów? Zapraszam do dyskusji.

Star Wars: Manda'Yaim- prezentacja polskiej społeczności Mandalorian
Mateusz "Kueller" Dąbrowski
W Polsce mamy wielu fanów Mandalorian, ale czy możliwym jest spotkanie nie fanów, ale samych wojowników z prawdziwego zdarzenia? Tak! To właśnie M'Y! Prężnie rozwijająca organizacja, której członkowie są obecni i widoczni w całym kraju... A także poza nim! Poznaj prawdziwych Mandalorian!

Star Wars: Konkurs multimedialny o The Clone Wars
Wojciech "Cody" Cieślak
Jesteś spostrzegawczy? Uważnie oglądałeś film i serial The Clone Wars? Sprawdzimy Twoją wiedzę poprzez zdjęcia ze scen, nagrane dialogi i muzykę.

Star Wars: Ziemia 2.0
Joanna "Ari" Szulc
Kepler 22b jest mały i skalisty, Alphę Proximę okrążają dwie planety, a pracownicy NASA wołają na Keplera 16b "Tatooine". Skąd to wiemy? Wszystko, co powinniście wiedzieć o metodach poszukiwania planet poza Układem Słonecznym, a także o tym, co zostało znalezione do dzisiaj.

Star Wars: Żyj długo i niech Moc będzie z tobą
Joanna "Ari" Szulc
Star Trek i Star Wars, dwa najpopularniejsze, najbardziej rozpoznawalne uniwersa science fiction. Które miało większy wpływ na popkulturę, technologię i kino? Zapraszam na prelekcję i dyskusję, a stereotypy zostawmy za drzwiami.

Star Wars: Miecze świetlne i szermierka nimi
Łukasz "Alkern" Koperski
Redaktorzy portalu ilum.pl uchylą rąbka tajemnicy, jaka spowija tę elegancką broń na bardziej cywilizowane czasy. Wyjaśnią między innymi, co wspólnego ma Forma Piąta z walką dwoma mieczami i czy aby na pewno jedno z drugim idzie zawsze w parze.

Star Wars: Organiczna alchemia Sithów
Jerzy "Gorthuar" Śmiałek
Barbara "Artharcen" Lewińska-Śmiałek
Słów kilka o tym jak uchronić przed śmiercią tych, których się kocha, a nawet tworzyć życie. Albo o tym, jak ulepszać życie już istniejące.

Star Wars: Bronie masowej zagłady w Gwiezdnych Wojnach
Łukasz "Alkern" Koperski
Ile było Gwiazd Śmierci, jak najszybciej i najskuteczniej pozbawić życia miliony istnień i kto jest największym zbrodniarzem Galaktyki - to zaledwie kilka pytań, na które postaramy się wspólnie znaleźć odpowiedź.

Star Wars: Konkurs wiedzy o Sithach
Jerzy "Gorthuar" Śmiałek
Barbara "Artharcen" Lewińska-Śmiałek
Czy odważycie się stanąć przed obliczem Mistrza Wiedzy Bractwa Sithów i spróbować zaimponować mu swoją wiedzą? Lepiej zbierzcie się w drużyny, bo tajniki Sithów niełatwo opanować.

Star Wars: Artefaktyczna alchemia Sithów
Jerzy "Gorthuar" Śmiałek
Barbara "Artharcen" Lewińska-Śmiałek
O nasączaniu Mocą przedmiotów i mechanizmów, kontrolowaniu reakcji chemicznych i transmutacji ołowiu w złoto.

Star Wars: Poza filmową Sagą- czyli kilka słów o reszcie uniwersum
Łukasz "MistrzSeller" Głusek
Chcesz dowiedzieć się czegoś na temat tego, czego nie pokazano w filmach? Zastanawiasz się, skąd wzięły się te wszystkie książki i komiksy i jak one się rozwijały przez lata?

Star Wars: Quinlan Vos (człowiek, który trzaska obrotowymi drzwiami)
Mateusz "Bane" Osiński
Czy to Mynock? Czy to Rancor? Nie! To Quinlan Vos. Oddany generał i mistrz Jedi, bezlitosny Sith i uczeń Dooku, członek klanu Vos z planety Kiffu czy może zwariowany gość z zanikiem pamięci? Na tej prelekcji poznacie odpowiedzi na te pytania i nie tylko!

Star Wars: Knights of the Old Republic - korzenie i dziedzictwo
Łukasz "MistrzSeller" Głusek
Chcesz dowiedzieć się więcej o grach z serii Knights of the Old Republic? Ciekawi cię, skąd wziął się pomysł na pokazanie świata Gwiezdnych Wojen 4000 lat przed bitwą o Yavin? Zastanawia cię, gdzie indziej pojawiały się nawiązania i różne wątki związane z tymi grami? Wszystko to właśnie na tej prelekcji.

Star Wars: Walki w kosmosie
Krzysztof "Egzar" Świderski
Michał "Adenn" Jeż
Omówienie technik walk i broni używanych na orbitach bądź w atmosferach planet i przestrzeni kosmicznej

Star Wars: Nietypowe techniki Mocy
Maciej "Candareus" Masełbas
Rzut mieczem świetlnym? Błyskawica Mocy? To dobre dla młodzików! Tu dowiesz się, jak naprawdę dobrze wykorzystać potęgę ciemnej i jasnej strony.

Star Wars: Kultura Mandalorian
Mateusz "Kueller" Dąbrowski
Najwięksi wojownicy, jakich znała Galaktyka, najlepsi z najlepszych w swym fachu: Mandalorianie. Stoją za nimi tradycja i kultura sprzed tysięcy lat. Myślisz, że wiesz o nich wszystko? Sprawdź tą prelekcję - może czymś jeszcze Cię zaskoczę...

Star Wars: Bronie świata Star Wars
Maciej "Candareus" Masełbas
Krzysztof "Egzar" Świderski
Michał "Adenn" Jeż
Przewodnik bo broniach używanych w uniwersum Star Wars

Star Wars: Mandaloriańskie machiny wojenne
Mateusz "Kueller" Dąbrowski
Przez wiele tysięcy lat swej historii Mandalorianie prowadzili setki operacji wojskowych. Korzystali w nich z ogromnej liczby pojazdów: od czołgów, poprzez myśliwce, aż do ogromnych krążowników. Były to wytwory zarówno rodzimego MandalMotors, jak i wielu innych firm. Ta prelekcja pozwoli Ci poznać je wszystkie.

Star Wars: Cuy'val Dar - trenerzy armii klonów
Mateusz "Kueller" Dąbrowski
Jango Fett wiedział co robi, zatrudniając Mandalorian jako trenerów oddziałów specjalnych Wielkiej Armii Republiki. Klony kierowane przez Cuy'val Dar stały się żołnierzami doskonałymi. Na tej prelekcji postaram się przedstawić sylwetki najsłynniejszych trenerów i metody ich szkolenia.
TAGI: Polcon (34)

KOMENTARZE (37)

 • Kathi Langley2013-08-21 14:20:09

  ...i artystów (wpisują się w lewactwo).

 • Dragon2013-08-21 14:07:12

  Dobrze niech ci będzie! To też wina politologów i lewaków! :p

 • Vergesso2013-08-21 13:56:32

  Dragon -> I politologów! Ja też chcę być tym winnym!

 • ogór2013-08-21 13:33:05

  Seller jest scjentologiem?

 • Dragon2013-08-21 12:30:31

  Zgadzam się z Lordem Bartem. To wszystko wina socjologów :p

 • Lord Bart2013-08-21 00:30:25

  licencjaty, magystry, politologia jakaś, socjologia... a drogi dziurawe. Mosty krzywe, tory przejezdne na 20km/h...
  XDXDXDXD

 • Dragon2013-08-20 23:11:32

  Issu ja miałem do całego licencjatu 4 publikacje bo nie było literatury na mój temat. Nie ma to jak odkryć nowy obłok międzygwiazdowy o którym nikt nic nie wie i nawet nie miałem na czym oprzeć pracy za bardzo.

 • Taraissu2013-08-20 22:48:14

  Widzę, że dużo pana Siudy. ech.
  Ale serio 7 publikacji do licencjatu użyłeś?!
  Siedem to ja użyłam w samym wstępie ;o

 • Taraissu2013-08-20 22:42:11

  O spoko, dzięki :)
  Pytam, bo mnie po prostu dziwi troszkę zakres terytorialny i brak internetu jako narzędzia.

 • Mistrz Seller2013-08-20 22:04:51

  Taraissu >>> Co do przeprowadzania badań to technika w pewnym sensie została mi narzucana przez promotora (niby miało to dać lepszy obraz wszystkiego).
  Za grupę badaną przyjąłem członków świata społecznego miłośników fantastyki. Czyli ktoś, kto jest fanem w jakiś sposób zaangażowanym w SW (choćby poprzez członkostwo w spotkaniach). Dlatego badałem fanów na spotkaniach lokalnych. Zbadałem 4 fandomy lokalne, bo do tego miałem najlepszy dostęp. Przy czym liczba wywiadów była dostosowana do wielkości fanklubu. Wszystko było zaakceptowane jako zgodne z nauką od strony metodologicznej. Jak coś to na poczcie bastionowej podałem ci linka do całej pracy. Pod koniec jest też bibliografia.
  To będzie właśnie to co będę mówił.

 • Taraissu2013-08-20 21:40:42

  Ojoj...tak se tylko napisałam a tu taka zadymaaa :D

  ---> Dragonie! Dziękuję!
  ---> Mistrzu Sellerze, sugeruję zapoznać się z definicją falsyfikacji teorii naukowej, bo to nie jest to co myślisz...

  Ale w sumie to mam pytanie: skoro Twoje pytania były tak szablonowe, to co stało na przeszkodzie, by przeprowadzić je internetowo? A druga kwestia to taka, iż, jak słusznie ktoś zauważył, co to za grupa do badań? Jakie kryterium przyjąłeś? Terytorialne? A na jakiej podstawie je określiłeś?
  Niestety nie dotrę na Polcon, ale chętnie poznam bibliografię, która się wsparłeś.

 • Carno2013-08-20 18:37:28

  FLEJM POWA!

 • Mistrz Seller2013-08-20 17:49:12

  Dragon >>> Ale to nie są badania wg których się sądzi jak jest w całym fandomie. Ja będę mówił jak jest tam pod względem ludzi i różnych ich cech. Dlatego napisałem, że to badania o centralnej Polsce i mogą się różnić od tego co jest we Wrocławiu czy Poznaniu. I nie miałem dostępu do wszystkich fanów, bo w okresie kiedy je robiłem (koniec 2012- styczeń 2013) nie było żadnego konwentu, a nie miałem kasy by jechać aż do takiego Krakowa czy Wrocławia by zrobić badania. A robiłem badania w postaci wywiadów, a nie ankiet internetowych. Wszystko zostało sprawdzone pod względem zgodności ze sztuką prowadzenia badań społecznych. Nie rozumiem czepiania się. Badałem fandomy lokalne w centrum polski o czym wcześniej wspomniałem i wyniki będą dotyczyć tych właśnie fandomów. A pierwsza część prelekcji (o tym co robią nerdy) jest poszerzona o fachową literaturę i własne doświadczenia.

 • Pepe2013-08-20 15:45:55

  Seller jak nie zapomnę to przyjdę na prelekcję, posłucham co tam badania mówią i zobaczę czy mieszczę się w tych kryteriach :)

 • Dragon2013-08-20 14:36:03

  2 duże jedno małe i jedno średnie miasto, taka trochę słaba statystyka moim zdaniem. Nie dość że obejmuje niewielki obszar Polski to jeszcze struktura społeczna również mało zróżnicowana. Jak na kogoś kto ma dostęp do fanów na terenie całej Polski to bardzo słabo.

 • Mistrz Seller2013-08-20 14:16:32

  Dragon >>> Skierniewice, Warszawa, Łódź i Radom, tam robiłem badania.

 • Dragon2013-08-20 13:56:15

  Seller -> jak dobrze rozumiem przez centrum Polski masz na myśli tylko Łódź i pewnie jeszcze Skierniewice tak? czy tylko to drugie?

 • Mistrz Seller2013-08-20 13:54:13

  Strid >>> Mam wcześniej. Ale nie mam zdolności do pisania, nie znam angielskiego by móc sprawdzić czy news jest prawdziwy (albo czy ktoś tłumacząc go nie przekręcił). Poza tym to by wymagało systematycznej pracy, a z tym u mnie kiepsko.

 • Strid2013-08-20 12:44:29

  Seller -> Nie nadajesz się na newsmena bo nie znasz tak dobrze angielskiego ale newsy znajdujesz przed Bastionem za pomocą facebooka? Nie łapię. To masz te newsy wcześniej czy nie?

 • Mistrz Seller2013-08-20 08:40:30

  Taraissu >>> Wiadomo wszelkiego rodzaju badania społeczne nie do końca odpowiadają rzeczywistości. Moja prelekcja przybliża rzeczy dość ogólne (jak fani realizują swoje zainteresowania) albo ogólne informacje na temat struktury demograficznej (czy są ludzie pracujący, czy tylko studenci, w jakim są zazwyczaj wieku fani itp.). Oczywiście badania pochodzą z centrum Polski, więc zwłaszcza ta druga część mogłaby się różnić od innych terenów Polski.

 • Vergesso2013-08-20 02:12:28

  Nestor -> Narzekanie lewackie? Od kiedy? Z moich obserwacji wynika, że w Polsce zrzędzą i marudzą głównie prawicowcy xD

 • Dragon2013-08-19 23:34:11

  Jeśli będzie dobry net to uruchomię kamerkę i zapodam wideokonferencję na tej prelekcji specjalnie dla ciebie Issu.

 • Stele2013-08-19 22:04:56

  Trzeba będzie kiedyś Nadiru do nas z nim ściągnąć i tyle, bo Łedża na wyjazdówce coś dawno nie widziałem, oj dawno. :(

 • Taraissu2013-08-19 21:48:46

  Badania socjologiczne.
  Cudo.
  To będzie prawdzie Science Fiction
  Metodologia metodologią, źródła źródłami a rzeczywistość rzeczywistością.
  ;)
  Teraz ja z kolei żałuję, że nie będę mogła na żywo poddać Twej pracy, Mistrzu Sellerze, falsyfikacji :(

 • Mistrz Jedi Radek2013-08-19 21:44:42

  Rusis--> W takim razie podoba mi się wymowa tego konwentu. Chodź do nas, zarazisz się oldkschoolową zarazą. Ciekawe czy mają też dzumę.

 • Taraissu2013-08-19 21:41:45

  Łedż pewnie żałuje tego nerd-konkursu ;)

 • Xalkigo2013-08-19 21:39:20

  Zapowiada się ciekawie.

  Seller -> chyba nie trzeba aż tak dobrze znać angielskiego, przecież są tłumacze internetowe :P

 • Rusis2013-08-19 21:10:09

  Radek -> ja tylko przekazałem to co strona Polconu mówi ;)

 • Mistrz Jedi Radek2013-08-19 20:48:37

  "dzisiejszych epidemii, takich jak ospa prawdziwa,"

  Rusis, chcesz powiedzieć, że w dzisiejszych czasach szaleje ospa prawdziwa? Odważnie. Weź to zmień zanim kogoś oszukasz. I nie zmieniaj na polio, chociaż będziesz trochę mniej outdatowany teraz/

 • Mistrz Seller2013-08-19 20:41:57

  Ja robiłem badania socjologiczne zgodnie z całą metodologią. musiałem to zrobić do mojej pracy licencjackiej. Postanowiłem podzielić się wynikami na konwencie.

  Na newsmana nie nadaje się. Tak dobrze nie znam angielskiego.

 • Nestor2013-08-19 20:32:33

  Ja mam wykształcenie prawnicze, a nie wiem gdzie w moim miescie jest sąd i prokuratura. Podobnie może być z Twoją wiedzą na temat fanów - teoria supcio, praktyka ups!

  Seller-> dlaczego nie zostaniesz newsmanem? Zamiast walczyć z systemem zacznij go tworzy, przecież tego uczą na studiach! A w Biblii napisali, że świat trzeba zacząć zmieniać od siebie! Narzekanie jest takie lewackie, dajmy spokój już! No!!!

 • Mistrz Seller2013-08-19 20:15:09

  Dragon >>> No wiesz mam tytuł socjologa, badania sam robiłem. Poza tym też wspomagałem się też fachową literaturą.

 • Dragon2013-08-19 20:10:08

  Seller myślisz, że wystarczająco dobrze poznałeś fanów i masz dość wiedzy o socjologii, że dasz radę taką prelekcję udźwignąć?

 • Lord Bart2013-08-19 19:55:02

  Seller o KotORze... gdyby tylko interesowała mnie idea prelek...

 • Strid2013-08-19 19:35:58

  To kiedy tym newsmanem zostajesz Seller?

 • Dragon2013-08-19 18:52:35

  łączenie SW z ST to zło w czystej postaci

 • Mistrz Seller2013-08-19 18:48:19

  Newsy są opóźnione jak pociągi PKP. A co do starwarsowyh punktów to jeszcze w bloku naukowym jest moja prelekcja "O fanach naukowo. Świat społeczny miłośników fantastyki" Czyli opis polskich fanów według naukowych badań socjologicznych.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..