Klasyczna Trylogia

P&O 33: Czy będą w tym roku wydane Gwiezdne Wojny w wersji 3-D?Tym razem mamy pytanie z roku 2007, które wciąż pozostaje aktualne.

P: W zeszłym roku dużo mówiono o wydaniu Gwiezdnych Wojen w wersji 3-D w 2007? Czy te filmy pojawią się w kinach w ramach obchodów 30-lecia sagi? Czy to jeszcze aktualne?

O: Na chwilę obecną nie ma ostatecznych planów wprowadzenia Gwiezdnych Wojen w wersji 3-D. I choć sam projekt nas intryguje, Lucasfilm na razie jest zajęty innymi rzeczami związanymi z 30-leciem, a także produkcją nowego serialu animowanego, nowej części Indiany Jonesa oraz innymi projektami rozrywkowymi.

K: W roku 2007 faktycznie to przedsięwzięcie wydawało się jednak mało realne, ze względu na ilość kin, które byłby w stanie poradzić sobie z odtwarzaniem filmów 3-D. To jednak się zmieniło dzięki cyfrowej rewolucji, która miała także miejsce w Polsce. Oprócz klasycznych analogowych projektorów pojawiły się cyfrowe, które potrafiły zarówno wyświetlać obraz 3-D, jak i zwykły. To zaowocowało tym, że prace nad sagą 3-D nabrały tempa. W lutym 2012 mieliśmy premierę „Mrocznego widma 3-D”. Kolejne były w planach. „Atak klonów 3-D” został skończony (i był pokazywany na Celebration Europe II). Plany marketingowe na rok 2014 dotyczące gadżetów wciąż w wielu miejscach bazują na „Zemście Sithów”, która miała wejść do kin w wersji 3-D w przyszłym roku. Jednak wykupienie Lucasfilmu przez Disneya przeniosło premierę 3-D tych filmów na czas bliżej nieokreślony.Tagi: 3D (143) Disney (367) Epizod I: Mroczne widmo (530) Epizod II: Atak klonów (825) Epizod III: Zemsta Sithów (868) Epizod IV: Nowa nadzieja (603) Epizod V: Imperium kontratakuje (462) Epizod VI: Powrót Jedi (435) Lucasfilm (512) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (393)

Komentarze (15)

Co? Czyli nie wiadomo, kiedy będzie AotC i RotS w 3D!? Niech Moc będzie z Wami.

AOTC wyglądało w Essen zabójczo w 3D. Tylko, że puszczano go w technologii RealD, które jest popularne na zachodzie, a w Polsce można znaleźć raptem w dwóch małych kinach. Cała reszta sal w Polsce, to słabe Dolby3D.

Czy tam pisze, że ktoś chce kręcić jeszcze jednego Indy Jonesa?

Joliet Jake > Wątpię, ale na pewno będą dostępne także w 3D.

Czy mam sie obawiac, ze trylogia VII-IX bedzie krecona pod 3D i wyswietlana tylko w takim formacie?

Widziałem AotC w 3D iiii... tak trzymać

Przydała by się noc Star Wars w Multikinie. Oczywiście w oryginalnej wersji.
To by było coś :D
Idealne na promocje nowej trylogii.

Chrzanić 3D. Dla mnie najważniejsze było to, że Gwiezdne Wojny były w kinach [2]

Seller > Oj tak, pamiętam bardzo dokładnie ten konkretny seans.

O ile trzeba przyznać, że konwersja filmu 2D na 3D nie może wyjść idealnie...to i tak wyszło im to niezbyt dobrze (zwłaszcza biorąc pod uwagę szumne zapowiedzi nowej jakości jaką mieli wprowadzić do konwertowania tego typu materiałów).

Swoją drogą jaka jest aktualność tego pytania? Projekt zawieszony, a w perspektywie mamy jedną albo i dwie trylogie. Nie wspomnę już nawet o serialach etc...
Nie ma co oczekiwać premiery starych epizodów w 3D i w sumie jakoś mało kto tego żałuje.

Trzyde to gówno po którym łeb boli i oczy schną. Ale przynajmniej były Gwiezdne Wojny w kinach i to najważniejsze.

Chrzanić 3D. Dla mnie najważniejsze było to, że Gwiezdne Wojny były w kinach

Widziałem TPM w 3D i się rozczarowałem. Oni po prostu wersje DVD przerobili na 3D nie patrząc czy to będzie wyglądać ładnie czy efektownie (IMO powinni przemontować film by lepiej wyglądał w 3D, a potem robić coś takiego). Poza tytułowymi napisami i sceną gdy otwierają się drzwi za którymi jest Darth Maul w żadnej scenie akcji nie było widać żadnej większej efektywności.

"Jednak wykupienie Lucasfilmu przez Disneya przeniosło premierę 3-D tych filmów na czas bliżej nieokreślony." ostatnie zdanie :D

Czy ktoś wie czy może w tym roku będzie w kinach 2 część 3D ?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.