Książki

Zmarła Ann Crispin

S-F Fantasy Suvudu

Mamy smutną wiadomość dla miłośników książek Star Wars. Zmarła znana autorka Ann C. Crispin, która napisała wysoko ocenianą Trylogię Hana Solo i kilka opowiadań osadzonych w uniwersum Star Wars.

Autorka chorowała na raka i walkę z chorobą niestety przegrała. Przed śmiercią piastowała stanowisko wiceprezesa stowarzyszenia Amerykańskich Pisarzy Sience-Fiction i Fantasy. Utworzyła też oddział stowarzyszenia, zajmującego się oszustwami pisarskimi. Oprócz tego nauczała pisarstwa.

Oprócz książek Star Wars, Ann Crispin napisała też kilka powieści z uniwersum Star Trek, adaptację serialu "V", oraz ostatniej części z serii "Obcy". Siedem z jej powieści pojawiło się na liście bestsellerów New York Timesa.

Ann Crispin będzie wspominana przez wielu czytelników. Dla fanów Star Wars będzie jednak ważną osobą, która w swoich książkach wykorzystała wiele elementów Expanded Universe. Takie jak właśnie młodzieńcze lata Hana Solo, które są zlepkiem informacji które pojawiały się na przestrzeni lat w innych źródłach. Wyłowiła wiele postaci, które pojawiły się wcześniej tylko w jednym miejscuTagi: A.C. Crispin (15)

Komentarze (11)

No szkoda, Trylogia Hana była przezajebista.

Panie, świeć nad jej duszą!

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym [*]. Napisane przez nią powieści, mam nadzieje, nigdy nie zostaną zapomniane i będą dalej chętnie czytane przez innych.

Wspaniałe książki ze Star Wars napisała, szkoda, że nie będzie miała możliwości napisać kolejnych :(

Swietna autorka! Kazda powiesc ktora wzbogacila swiat SW byla na bardzo, bardzo wysokim poziomie. RIP [*]

Non omnis moriar.

Trylogia Hana Solo naprawdę jest świetna. Spoczywaj w pokoju, Ann!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.