Atak klonów

P&O 36: Ostatnie słowa Zam WesselSwoją drogą część pytań dość często krążyła wokół tej samej sceny, ale eksplorowała trochę inne aspekty. A po premierze filmu jego analiza przez fanów była z pewnością większa, niż długo później.

P: W Ataku klonów, gdy Zam Wesell zostaje zraniona przez zatrutą strzałkę Jango Fetta, jej ostatnie słowa brzmią jak „Wee shanit sleemo”. Czy to ma coś znaczyć, może to jakaś zagadka, anagram lub ukryte znaczenie? Nie rozumiem tego bo nie mówię w języku Clawdite.

O: Ci, którzy mają książeczkę Bena Burtta pt. Słowniczek Najpopularniejszych Zwrotów w językach Galaktyki Gwiezdnych Wojen powinni umieć zebrać ostatnie słowa Zam razem. Oczywiście są one w języku Huttów. A ona dokładnie mówi „Murashini sleemo”, co można przetłumaczyć jako „Bounty Hunter slimeball” czyli po polsku łowca nagród – kupa śluzu. Wygląda na to, że Zam nie do końca zgadzała się z metodą Jango uciszenia jej.

K: Dla przypomnienia. Wcześniej pisaliśmy o tym, że niektórych interesowało, czemu Zam mówi w języku huttów umierając.Tagi: Ben Burtt (64) Epizod II: Atak klonów (830) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (403)

Komentarze (6)

Zacznę się chyba uczyć huttańskiego! :D

Oona goota Solo?

Dobrze wiedzieć, bo dziś właśnie puszczałem sobie na DVD Atak Klonów :D

Człowiek uczy się całe życie.

Właśnie zawsze mnie zastanawiało co ona tam mówi, ale nigdy nie mogłem zrozumieć. To na pewno jest jakieś wytłumaczenie. Niech Moc będzie z Wami.

Dżii panua juba uonkii.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Atak klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.