Książki

Książkowe ploty

Filmy zawsze napędzały rynek wydawniczy, pamiętamy dokładnie co się działo przy okazji prequeli. Na razie oczywiście nie znamy oficjalnych planów na przyszłość Del Reya i innych wydawców, ale powoli zaczynają pojawiać się przecieki. Pierwszy z nich to nowy „Essential Characters”, czyli trzecia wersja wydanego u nas Ilustrowanego przewodnika po postaciach Gwiezdnych Wojen. Z przecieków wygląda na to, że album ten powinien ukazać się w 2016, czyli prawdopodobnie będzie już zawierał opisy postaci z sequeli.

Przed filmami czeka nas jednak premiera „Star Wars: Rebels”. Tutaj do akcji wkracza nowy gracz, czyli wydawnictwo Disney Press, będące częścią Disney Publishing Worldwide. Atak swoich premier zapowiedzieli na sierpień 2014, prawdopodobnie będą to okolice 5 sierpnia, ale nie wiemy jeszcze jak Disney podchodzi do tych dat. Na pewno część ich produktów będzie powiązana z serialem, ale prawdopodobnie nie wszystkie. Będą to różne pozycje, od tych dla dzieciaków, które uczą się czytać, przez pseudobajki z obrazkami, a nawet zapowiedziano powieść młodzieżową (nie wiadomo czy będzie związana z „Rebels”). Wygląda na to, że Disney przejmuje tu przynajmniej część rynku, który obecnie należał do DK, Scholastica i Penguina. Nie wiadomo tylko co będzie z obecnymi licencjonobiorcami.

Ale o tym, że trwają przymiarki do nowych pozycji informuje także Shelly Shapiro. Redaktorka wspomniała, że czekają ich nowe książki (i serie), związane z nowymi filmami oraz serialem „Rebels”. A głównym ich zadaniem będzie powiązanie kanonu z tym, co zobaczymy na ekranie. Brzmi interesująco.Tymczasem Jennifer Heddle zadebiutuje w nowej roli. Jej pierwsze opowiadanie zadebiutuje w 145 numerze „Insidera”. „Constant Spirit” będzie opowiadać o Lei i poniekąd jest powiązane z najnowszą powieścią Marthy Wells. „Razor’s Edge” jest już wydrukowana i niebawem trafi na półki sklepowe.

Całkiem nieźle sprzedał się za to „Kenobi” Johna Jacksona Millera. W pierwszym tygodniu powieść trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa” plasując się na 12 pozycji.Trwają też prace nad przewodnikiem po Gwiaździe Śmierci Del Rey i Haynesa. Obecnie mamy etap akceptacji okładki i strony wizualnej.Na koniec ciekawostki z polskiego rynku. W wydawnictwie Amber uznano, że tytuł „Skok stulecia” jest zbyt mało chwytliwy i się prawdopodobnie nie wyróżnia zbytnio. Poprawiono więc go i tak Scoundrels zostanie wydane u nas jako „Skok millenium”, jedyny minus jest taki, że nie wiadomo kiedy. Ostatnio wydawnictwo Egmont potwierdziło, że w związku z tym, iż Disney robi porządek w licencjach nie są w stanie podać daty wydań następnych komiksów, prawdopodobnie dotyczy to także książek, stąd opóźnienie „Plagi”. Co prawda Amber zapowiedział, że Plaga wyjdzie 24 września, ale chyba musimy poczekać i zobaczyć. Wygląda na to, że zapowiadana po cichu przez Ameet pozycja „LEGO Star Wars. Encyklopedia postaci” również została przełożona w czasie. Według Empiku powinna się pojawić w listopadzie, jest już nawet polska okładka. Niestety, znów nie wiadomo, czy uda się dotrzymać tego terminu, samo wydawnictwo wciąż oficjalnie nie ma tego tytułu w swoich zapowiedziach.Tagi: Album (184) Amber (525) Ameet (59) Del Rey (464) Disney Press / Disney-Lucasfilm Press (78) Egmont Polska (595) Jennifer Heddle (32) LEGO (462) Martha Wells (13) Shelly Shapiro (29) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (544)

Komentarze (16)

Skok Millenium? Kto to tłumaczył?

jak dla siebie niestety nic nie wypatrzyłem

"Skok Millenium" jest spoko akurat, bo kojarzy się z Sokołem. Dobrze że to zmienili.

Bardzo dobry tytuł, a wam krzyż na drogę!

"A głównym ich zadaniem będzie powiązanie kanonu z tym, co zobaczymy na ekranie." - źródło? W wywiadzie Shelly wspomina jedynie o "new continuity" (książki) związanym z filmami i Rebels, nic o łączeniu kanonu z tym co na ekranie nie ma...

A Skok Millenium moim zdaniem jest świetnym tytułem, good job Amber.

Skok Millenium lepszy niż Skok Stulecia, ale i tak żal Huncwotów :]

A mi się Skokół Millennium podoba... Przynajmniej zrobiło się bardziej starwarsowo.

Skok millenium? Większego suchara nie mogli wymyślić już...
+ dla tysiącletniego skoku, wpisuje się idealnie w to jak Amber tłumaczy nam książki.
Zaciekawiła mnie ta wzmianka o łączeniu Rebels z aktualnym kanonem...kto wie, może ten trend obejmie także filmy.

@Jaro -> nie kojarzyło się do momentu tłumaczenia w książkach wszystkich nazw okrętów. Od (chyba) NEJ Gdzie pojawił się właśnie Sokół Tysiąclecia (brrr).
Skok Millenium nie brzmi dobrze i też kojarzy się z absolutnie niczym.

Ta afera tłumaczeniowa przejdzie do historii :D

No to "Tysiącletni skok" może? ;)

@Peter_D -> Nie, bo "Tysiąclecie" z Sokołem się niestety nie kojarzy. :P

Z Huncwotów, przez Skok Tysiąclecia, aż do Skoku Millenium? Nie podoba mi się ten tytuł.

Najważniejsze, że nowe książki mają być łącznikiem świata preLucasa z postLucasem. :D

Popieram. "Skok millenium" jakoś tak dziwnie brzmi.

Czy nie lepiej by było gdyby podtytuł brzmiał Skok Tysiąclecia?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.