TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

P&O 37: Kto podkładał głos Vaderowi w wersji specjalnej TESB?

2013-09-22 07:39:10Czasem fanów fascynują też zmiany w filmach, w tym także to jak były dokładnie robione.

P: Czyj głos był użyty jako głos Dartha Vadera w wersji specjalnej „Imperium kontratakuje”? Chodzi mi dokładnie o nową scenę, w której Vader mówi: „Powiadomcie mój niszczyciel, by przygotowali się na moje przybycie”.

O: Tę kwestię wygłosił James Earl Jones. To jedna z linii nagranych do „Nowej nadziei”, których nigdy nie wykorzystano.

K: To pytanie jest o tyle na miejscu, że w wersji specjalnej dodano kilka nowych scen z Vaderem. Część z nich, także w „Imperium kontratakuje” zostało nakręcone przy okazji „Powrotu Jedi”, choćby przylot Vadera na Drugą Gwiazdę Śmierci, który stał się lądowaniem na niszczycielu. Natomiast w kilku innych scenach, nowo nagranych, Vadera odgrywał C. Andrew Nelson, normalnie pracownik ILM i LucasArts. Nelson grywał też Vadera w grach komputerowych np. Rebel Assault II czy Dark Forces. Podkładał zaś głos pod Luke’a Skywalkera (np. w X-wingu). Zresztą, dzięki dokrętkom do wersji specjalnych, Rick McCallum pojawił się jako szturmowiec (lub raczej jego część) w klasycznej trylogii.
TAGI: Darth Vader (184) Epizod V: Imperium kontratakuje (531) James Earl Jones (95) Wersja Specjalna Trylogii (Special Edition) (28) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (555)

KOMENTARZE (5)

 • Jaro2013-09-24 17:11:45

  Zmiana "Bring my shuttle" na "Alert my SD..." z pewnego punktu widzenia (Here's to you, Obi) miała sens, bo dodano nową animację kroczenia Vadera do promu. Głupio byłoby dopominać się o prom, który już stoi, prawda? Inna sprawa, że mogli tej scenki w ogóle nie dodawać i nie byłoby problemu.

 • darth_numbers2013-09-23 17:24:19

  Tak jest, "Bring my shuttle" brzmialo o wiele lepiej :) Pasuje do charakteru pana V. i jest bardzo na miejscu.
  Co do zmian. Niektore wydaja sie byc ok (kolory? kontrast? ostrosc krawedzi modeli?), ale inne, jak wszyscy wiedza wolaja o pomste do nieba. Moze lepiej bylo zostawic nieruszone oryginaly?

 • Lord Sidious2013-09-22 18:54:53

  Z tymi zmianami w TESB SE w ogóle jest mętlik, bo są i starsze niewykorzystane sceny, i sceny z ROTJ i jeszcze nowe nakręcone.
  http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=1126&s=14

  Pierwsze zdjęcie u góry zawiera scenę z Nelsonem. Faktycznie można się pogubić, co jest oryginalne, a co pozmieniane.

 • vonpiter2013-09-22 12:10:31

  wydaje mi się, że Bring my shuttle lepiej brzmiało bo sprawiało wrażenie, że Vader po walce z Lukiem jest mocno wkurzony i tylko warknął do podwładnych żeby sprowadzili jego statek.

 • darth_numbers2013-09-22 09:36:12

  To nie jest nowa scena; podłożono tylko inną kwestie. W oryginale Vader mówi "Bring my shuttle". Po co to zmieniano? Po co w ogóle edycja specjalna?

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..