Gry komputerowe

Atak na gwiazdę śmierci


Ten futurystycznie wyglądający gadżet na rysunku powyżej to Oculus Rift, projekt specjalnych okularów generujących przestrzeń wirtualną przed oczami gracza. Mają one zapewnić niespotykane dotąd doznania i wynieść multimedialną rozrywkę kilka poziomów wyżej. Tyle w teorii, w praktyce Oculus Rift to na razie przede wszystkim sukces komercyjny, za którym stoi między innymi jego pomysłodawca, Palmer Luckey. Założona na Kickstarterze zbiórka szybko przebiła zakładane 250 tysięcy dolarów aby ostatecznie zatrzymać się na na granicy 2 400 000 dolarów. Podczas tegorocznych targów E3 poparcie dla projektu wyraził nawet sam John Carmack, który zaangażował się od tego czasu w prace nad okularami.

Dotychczas graczom nie dane było przekonać się o skuteczności tej technologii, tym razem nie jest co prawda inaczej, jednak to tematyka prezentacji przykuła naszą uwagę. W zaprezentowanym poniżej fragmencie, gracz lądował w kabinie X-Winga zmierzającego do szybu wentylacyjnego pierwszej Gwiazdy Śmierci.
Tagi: Gwiazda Śmierci (36)

Komentarze (6)

Ale jazda. Kiedyś na takie coś chodziło się do kafejki i grało w Doom'a przy użyciu gogli i dżojstika z dwoma przyciskami.

Fajny bajer, na chwilę obecną nic poza tym.

Nie rób zeza bo Ci zostanie.

Coś nie tak ze sterowaniem. Myśliwiec leci prosto, a działka walą na boki. Jakaś kucha tu wyszła.

Ale zaje*iste z tym zezem i najważniejsze, że działa, choć na dłuższą metę bolą nie tylko oczy ale i głowa :P.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.